бебе с кошмари???

  • 3 428
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

Възможно ли е според вас едно 7 месечно бебе да има кошмари???В рамките на една седмица моята дъщеря на два пъти през нощта започва да реве силно на сън.Аз се опитвам да я събудя и да я гушна,но тя трудно отваря очи и хлипа скръбно няколко минути.После и давам малко вода и тя пак си заспива.Наблюдавах я след заспиването.Определено сънуваше нещо,защото правеше скръбни физиономии и пискаше тихичко поне за още около час след повторното заспиване.
Не е гладна,защото вечер изсуква доста мляко (около 200гр.-имам кантар и така разбрах),а и отдавана не става нощем,за да се храни.Няма температура и не изглажда болна.
Как мислите на какво може да се дължи това и трябва ли да се тревожа?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Обикновено тези нощни ревове са свързани с никненето на зъби

# 2
  • София
  • Мнения: 418
още нямаме нито един зъб

# 3
  • Мнения: 1 586
И при нас се случва от време на време.Снощи пак така - спи и изведнъж започва да плаче силно,все едно е паднал или силно се е ударил.Незнам какво е но и аз мисля,че сънува нещо ,въпреки ,че сега и зъби ни ръстат.............. ooooh!

# 4
  • Мнения: 97
И дъщеря ми се буди по същия начин с плач откакто се е родила...Незнам,в началото го отдавах на колкики,после на зъби,после реших че си е такава...Но щом при теб е единичен случай,може би е от зъбки или я боли нещо друго. Peace

# 5
  • Мнения: 953
Може и да сънуват, на дъщеря ми също се случва от време на време да проплаква на сън.

# 6
  • Мнения: 858
обикновенно така приплакват от някаква болка от зъб,ушле,коремче,а и децата са много впечатляващи се и ако през деня е имала много емоции може да ги преживява нощем.Не мисля ,че имаш причина да се безпокоиш.

# 7
  • Мнения: 258
дъщеря ми също го правеше - точно на тази възраст Peace
Педиатърът ни каза, че сънуват много усилено в този период, въпреки, че съм се чудела какво толкова може да сънува, което да предизвика такъв опустошителен плач newsm78
Някой път може и да се смее даже, ще видиш.
А Ирен даже и бълнува - говори цели изречения  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 919
записвам се да следа, ние сме малки още ама и на нас се случва да се върти и проплаква на сън....памперса е чист така, че не е това

# 9
  • Мнения: 351
Моето синче също проплаква доста често на сън!Понякога дори се буди плачейки!
Ако не се е събудил а само мрънка го обръщам настрани слагам му бибата в устата и го галя леко по главичката,така заспива и се успокоява!
Може да е от зъбки,може да сънува или да я боли коремче!

# 10
  • Мнения: 4 555
още нямаме нито един зъб
Значи може би скоро ще имате Simple Smile

# 11
  • Мнения: 564
Оххх.. и ние сме така.. бая от отдавна Sad
И аз много се чуда какво би могло да е , защото е почти всяка нощ, понякога и по няколко пъти... Давам й ръчичка да ме държи и се успокоява обикновено.. Но понякога я взимам и при нас да я гушкам. Знам само, че не е добре да се буди детето...

# 12
  • Мнения: 2 774
Децата сънуват също като нас   Peace.Мони често се усмихва насън,а понякога проплаква ,хленчи или направо скимти/това последното най-често се случва когато му растат зъбките,постепенно се научих да разбирам по плача му защо плаче-от болка или защото сънува нещо/

# 13
  • Мнения: 959
И моя син на тази възраст започна да пищи точно по описаният от теб начин.Първо си мислех че, са зъби но,след като израснаха и той не се успокои стигнах до извода че,сънува кошмари. Особено засилени му бяха когато през деня  му се случеха повече падания,или други бебешки неволи.Просто някои деца са по чувствителни и преживявят нещата които са им се случили през деня.

Общи условия

Активация на акаунт