Градим ли щастието си върху чуждото нещастие?!

  • 2 166
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Провокирана от теми от предишните дни  newsm78 се чудя защо става така  newsm78

Значи гледаме кой е по-зле и се успокояваме,че ние не сме така....че си имаме доста и просто трябва да се задоволим с него  Crazy

Вуте е зле,значи аз съм добре....макар и да все да искаме повече от себе си и от близките си хора  newsm78

И аз съм същата де  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: X
Това, че гледаш кой е зле  и се успокояваш, че ти не си, не значи че градиш щастие върху чуждо нещастие.  "градивността" за която говориш , според мен се осъществява, когато прави нещо за себе си, за собственото си благо, и с това директно ощетяваш някой друг.

На въпроса - не. Не правя така, поне не умишлено. Понякога обаче ми се е случвало, но то е след като пресметна ползата и вредата от нещо и все пак стигам до извода, че точно в конкретния случай, моето "добре" е наистина по-важно, и не ощетявам кой знае коло някоя друга страна.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Ако е само успокоението - ок.
А какво ще кажеш за по-буквален прочит на темата ти?

# 3
  • Мнения: X
Това, че гледаш кой е зле  и се успокояваш, че ти не си, не значи че градиш щастие върху чуждо нещастие.  "градивността" за която говориш , според мен се осъществява, когато прави нещо за себе си, за собственото си благо, и с това директно ощетяваш някой друг.

абсолютно съгласна Peace

# 4
  • Мнения: 3 425


На въпроса - не. Не правя така, поне не умишлено. Понякога обаче ми се е случвало, но то е след като пресметна ползата и вредата от нещо и все пак стигам до извода, че точно в конкретния случай, моето "добре" е наистина по-важно, и не ощетявам кой знае коло някоя друга страна.

Е,не го правя нарочно...а само в определени моменти ми се е случвало  Crazy

# 5
  • Мнения: 3 425
А какво ще кажеш за по-буквален прочит на темата ти?


Давай...свобода на словото  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Имах предвид това което е написала и KATI_Z.
Защото може и да е укорително в известен смисъл да сравняваме положението си с това на околните и дори да хихикаме, че сме по-добре от тях. Но с това реално не им вредим.
А ти говориш за щастие съградено върху чуждо нещастие.
Лично аз съм имала самоосъзнаването в случаите в които заради моето щастие някой друг е страдал. Това не ме оневинява, разбира се, но и за градеж е силно да се говори.
Била съм и от другата страна - някой е бил щастлив за моя сметка в даден момент.
Нещата от живота....

# 7
  • Мнения: 3 425
Да по-скоро имах предвид,че се 'вдъхновяваме' от чуждото нещастие и недоимък....т.е. виждаме,че има и по-зле от нас и се радваме,че не сме на тяхно място  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 243
Носило ми е някакво удовлетворение, но не и щастие, нещо, което на друг е причинявало голяма мъка. Става въпрос за влюбен в мен мъж, който сам осъзнаваше, че нещата са невъзможни. Чувствата му, макар и болезнени и за мен и за него, ми носиха и капчица вътрешно удоволствие....което ме и караше да се чувствам в същото време адски зле! Embarassed Sad

Цитат
Значи гледаме кой е по-зле и се успокояваме,че ние не сме така....че си имаме доста и просто трябва да се задоволим с него  


А това според мен е нещо съвсем различно. Да - понякога съм обръщала вниамание какво имат хората около мен и ако някои от тях са 'по-бедни' в битов и емоционален план, съм си давала сметка, че понякога е хубаво да сме благодарни и на малкото, което имаме...Защото винаги може да е по-добре, но недай си боже да стане по-зле...

# 9
  • Мнения: 1 470
Провокирана от теми от предишните дни  newsm78 се чудя защо става така  newsm78

Значи гледаме кой е по-зле и се успокояваме,че ние не сме така....че си имаме доста и просто трябва да се задоволим с него  Crazy

Вуте е зле,значи аз съм добре....макар и да все да искаме повече от себе си и от близките си хора  newsm78

И аз съм същата де  Rolling Eyes
Ако аз съм доволна от живота си,това непременно ли значи че съм те ощетила?!

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Май нещо си се депресирала, че те налягат такива мисли.
Няма такова нещо, освен в някои изключителни случаи. Ако градяхме нашето щастие върху чуждото нещастие, то досега да сме се изпотрепали взаимно от омраза или да ревем постоянно от самосъжаление или самообвинения. Сигурно някоя жена ще каже, че съм й отнела хипотетичното щастие като съм се омъжила за точно определен мъж, или че съм взела нечие работно място, или че съм влязла в университета пак върху сълзите на някое нещастно същество с по-ниски оценки от моите.
Ако я караме по този начин бял ден няма да видим. Все ще има някой ощетен - или ние, или някой друг.

# 11
  • Мнения: 3 425
Не съм толкоз депресира,а се чудя защо трябва да гледам хорския недоимък,за да преоткрия удоволствие в това да прекарам повече време със сина си или да мисля колко съм щастлива,че имам възможността да го правя,а други я нямат ...това е!

# 12
  • София
  • Мнения: 406
Не съм толкоз депресира,а се чудя защо трябва да гледам хорския недоимък,за да преоткрия удоволствие в това да прекарам повече време със сина си или да мисля колко съм щастлива,че имам възможността да го правя,а други я нямат ...това е!

Защото много често забравяме важните за нас неща,улисани в незначителни неща и дреболии.И когато ги преоткрием с помощта на някой друг,не значи,че ние сме му отнели щастието.

# 13
  • Мнения: 5 940
В работата ми се е случвало. С цената на много труд и доза талант съм измествала колеги от позициите им. Не знам дали е грешно....

# 14
  • Мнения: 2 891
Не съм толкоз депресира,а се чудя защо трябва да гледам хорския недоимък,за да преоткрия удоволствие в това да прекарам повече време със сина си или да мисля колко съм щастлива,че имам възможността да го правя,а други я нямат ...това е!

Защото си неуверена в себе си. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт