Всички 3 годишни ли правят толкова много бели?

  • 1 227
  • 16
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Всички 3 годишни ли правят толкова много бели или моя син е изключение? Всички ми казват: ах, колко спокойно и добро дете имаш. Да ама не! Всеки ден задължително ще направи по някоя беля, а понякога по 2-3 или повече и всичките ги прави без да иска, а аз вече в чудо се виждам и не знам какво да го правя, нито да му се скарам (понеже не е нарочно, а като му се карам все тая, нищо не се променя). Няма ден без пропуск. Храни ли се задължително ще се олее целия или ще обърне купичката с храна (дори и аз да го храня, пак успява да я обърне), пие ли вода (ако му дам стъклена чаша) задължително ще я счупи, готвя ли задължително ще направи някоя пакост. Руши всичко до което се допре и то все без да иска от невнимание. Имам приятелки които спокойно дават на 2 годишните си деца стъклени чаши да се разхождат в стаята с тях докато пият, без да се притесняват, че ще я счупят или залеят. Имам приятелки със страшно луди деца, но не правят бели. Какво е това чудо, не мога да разбера. Какво да правя, говоря обяснявам да е по-внимателен, но ефект нулев, докато кажа влязло през едното излязло през другото ухо и след секунда пак същото.  Sad А, да не говорим за чупенето и губенето на играчките, там просто няма думи.  ooooh!

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 14:03 от Estell

# 1
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И почти двегодишните също правят,ама по мой наблюдения не всички...Малкия ще направи март месец две и е някаккъв пожар честно казано-викаме му Светли Белята,как му ги ражда главицата направо се чудя.А големия е на 5г и никога не е правил такива щуротии като малкия...
На играчките вече намерих разрешение-купуваме само дървени и това е...Ама той се прехвърли в чупене на покъщнината ,та няма спасение отникъде...

# 2
  • Мнения: 581
 На мен това ми прилича повече на несръчност.Само с говорене и обяснения няма да стане.Може би трябва да се занимава с игри, развиващи вниманието и сръчността.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не само, че прави бели, но и се сърди ако не си направил забележката както трябва, тогава освен белята започва да предава номера и фасони. Спокойно всички с атака, ако не правят бели как ще разберат къде е границата ...

# 4
  • Мнения: 1 931
Йони от една беля веднага отива на друга. Прави ги нарочно и винаги казва без да искам. Гадното е че е потърпевша и сестра му. Тя милата от Йони без да иска често се оказва на земята в легнало положение. На моменти е най- любящият бати на света,но на моменти превключва и става ужасен. Но явно децата са така, само да са ни живи и здрави всичко друго ще преживеем.

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
И аз се разписвам за беладжийте. При Тити основния проблем е, че не може да стои на едно място. Винаги е в движение. Забеляза съм, че когато сме с само с нея двете навън мога да я контролирам и нещата са ОК, но когато сме 2-ма с нея е просто неуправляема. Не ме и чува какво й говоря.  
В къщи е горе-долу в границите на приемливото, но на ново място... изследва и търси безспир!

Търся свой начин да я възпитавам и да я обуздавам. Мисля си понякога и за специализирана помощ (психолог), после си казвам, че не мога да се доверя на такъв специалист, защото това е нормално за тази възраст, а аз не знам как да се справя. Така и не съм открила най-лесния път до душичката й, надявам се, че съм намерила верния!

С второто ще е по-лесно, с третото- съвсем.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Няма дете което да не прави бели!

 Синът ми е на 3г. и всеки ден е с нов номер.Не чупи покъщина, пие от стъклена чаша Simple Smile, но си е дете все пак.Предпочитам да прави бели, отколкото да е мамино детенце и да ме гледа в очите.Нека гради собствен характер.

# 7
  • Мнения: 1 479
Големият ми  син Денис прави всичко,което си писала с изключение чупенето на чаши.В момента малкото е по-беладжия.Добре сме ще се оправим! hahaha

# 8
  • Мнения: 351
аз не го разбирам това много като правене на беля, работи върху моториката му. Моето дете е на 3 и от 1 година горе долу пие от стъклена 4а6а, НО пие ли не се разхожда, застава на едно място, като приклиу4и оставя 4а6ата и продължава с това, което се занимава - не ми е до разливането, а най-ве4е заради вероятността от задавяне, но по този на4ин парира6 пове4ко не6та.  За капене и бутане при хранене, ако не е наро4но не бих даже правила забележка, а бих му обърнала внимание. Според мен вси4ко си е в реда на не6тата, обяснявай непрекъснато и го ангажирай в игри, които му развиват концентрацията

# 9
  • Мнения: 269
С възрастта даже се усъвършенстват! Laughing
Моята хубаветина днес беше изтрила половината канали на сателитната телевизия. Как е успяла? Мистерия Thinking       

# 10
  • Мнения: 7 474
Май съм имала късмет, дъщеря ми  почти не правеше бели  Laughing

# 11
  • Мнения: 269
Май съм имала късмет, дъщеря ми  почти не правеше бели  Laughing
Абе тя и моята не прави много, ама са все качествени!  Joy

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен това ми прилича повече на несръчност.Само с говорене и обяснения няма да стане.Може би трябва да се занимава с игри, развиващи вниманието и сръчността.

Абсолютно, какво казвам, той се е родил с две леви крака и две леви ръце. Вечно се спъва, пада. С ръцете е по-сръчен рисува много хубаво, много добре се оправя с молива, но като оставя чашата поглежда само за миг да се ориентира с посоката и зяпа настрани и я слага нейде и съответно тя докосва само върха на масата или там където я оставя и пада. Като се храни никога не си гледа в чинията и затова се залива, казвам му да си гледа лъжицата, той я погледа за миг и пак зяпа настрани, ужас.
А чупенето на играчки, ние му купуваме само метални и то нитовани (като едно времешните) много са здрави, но как да останат цели като той стъпва отгоре им и балансира или сяда отгоре им за да го возят (но те са малки колички), то и от бетон да са пак няма да издържат на инвазиите.
Какви игри има за стимулиране на съсредоточеното внимание?

# 13
  • Мнения: 71
И моят малчо е голям беладжия! Сръчен е, но е завеян  Grinning не може да се концентрира върху нещо (например да не се олее докато яде)  Не мога да му се карам, защото не го прави нарочно.

# 14
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Тити иска да привлече вниманието на човека, който е с нея. Редовно почва да хвърля каквото й попадне по нас. Съвсем съзнателно. Говорене не помага. Трябва да сме изобретателни. Вчера й казах, че ще извикам Бойко и ще бу дам всичките й играчки за хората в общината. Помогна. Точно за 10 мин. 2 коша с играчки, които до тогава тя беше хвърляла, бяха прибрани в кошовете им и седна до тях да ги пази.

Общи условия

Активация на акаунт