СКЪСЕНА ШИЙКА В СРЕДАТА НА СЕДМИЯ МЕСЕЦ

  • 9 690
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 71
Днес ходих на преглед защото от няколко дни имам едни странни болки ниско долу.Оказа се,че шийката ми е много скъсена-едва 1 см.,а отделно от това от два месеца имам контракции.Много се изплаших,изписаха ми инжекции бусколизин и спазмалгон,пия магнерич и но шпа, а от днес и гинипрал.Ако на някой му се е случвало нека да ми пише,ще съм много благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 531
На мен втората ми бременност протече много тежко! Имах скъсена шийка от 6 м. но не прогресира! Като дойде време за раждане и спрях илачите пък всичко ми мина ! Най важното е да почиваш много! И да се следи продължава ли да се скъсява шйиката , при мен си стоеше една и съща!

# 2
  • Мнения: 53
Здравей,
И мен ме бяха уплашили така и то в шестия месец. Имах малки болки от време на време ниско долу. Ходех при двама лекари и всъщност това го установи единият, като ми каза, че няма да изкарам до край, да зарязвам всичко и да лежа. Дори ми предложи да лягам на системи да ми вливат магнезий.  Толкова се бях шашнала, че се обадих и на другия лекар. Другият лекар ми каза, да не се притеснявам, и че по принцип това се получава, ако бебето е седалищно. Вземах магнезии, повече почивах. Сега съм в 39-та седмица.
Съвета ми е да потърсиш и друго мнение.

# 3
  • Мнения: 105
Здравей,
не се плаши много често се среща този проблем и аз бях така със скъсена шийка на 50% и един прележащ пръст разкритие( честно не го схващам това много) от 6 месец, това го потвърдиха 3 гинеколози и всички казаха покой, т.е. на легло и така изкарах докрай. Освен това и аз имах контракции. Пих препарати съдържащи магнезий и ношпа и бусколизин мускулно. Влизах 2-3 пъти в болница, когато контракциите се зачестят и продължат за повече от ден( те са разпокъсани и на не точен интервал, но ако не се вземат мерки тръгва раждане), вливаха ми магнезий и така. Много е гадно да се лежи, но това е спасението в случая. Абе не се притеснявай изтрайва се и си заслужава, и най-вече мисли позитивно. Hug Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
С Дияна лежах за задържане във 2ри месец за 2 седмици. Тогава лекарката, която ме прие в болницата каза, че имам скъсена шийка. До края на бременността обаче нямах никакви проблеми и родих нормално.
Следвай съветите на лекарите и не се притеснявай.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Със скъсена шийка и с 1см. разкритие бях от седмия месец. Започнах да си почивам повече, пиех Магнерот и Но-шпа, спрях да се ядосвам за глупости, което при тези бушуващи хормони е доста трудно и до края на бременността нямах проблеми. Накрая вместо да родя по-рано, ми предизвикаха раждането, защото бебчо не искаше да се ражда. Знам какво ти е, сигурно си много уплашена. И аз бях така и даже след прегледа доста си поплаках от страх да не се случи най-лошото, но всичко приключи добре и ти пожелавам от сърце същото   bouquet

# 6
  • Мнения: 911
Не се притеснявай, не че няма за какво, но вече не е толкова опасно щом си стигнала до средата на седмия.
Каква е схемата на гинипрала? Каза ли ти до кога да го пиеш - до термина, нали?
Не ми харесва, че ти е изписал спазмалгон, при това течен, доколкото си спомням не се дава при бременни.
Потърси още едно мнение.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 71
Гинипрала го пия три пъти на ден по половин таблетка,отделно пия 3х2 магнерот и но шпа и ферофолгама.Благодаря ви за успокоителните думи,но много се шашкам дали ще изкарам докрай.Не мога само да лежа,защото имам по-голямо дете 2 клас,но се старая да си почивам повече.

# 8
  • Мнения: 360
Моят съвет е да не приемаш нещата на шега.Много е сериозно това. Аз родих в 31 г.с. след такъв проблем, само че при мен започна от 5 месец.  Пий си лекарствата, лежи повече и ходи на лекар да те следят. Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
аз не съм имала скъсена шийка, но цялата ми бременност протече с непрекъснати контракции. Затова лежах през цялото време в болница и бях на цялата фармакопея. Но Гинепрала ми действаше много добре Peace Ако нещата се влошът още има и негов еквивалент на системи, който направо спира раждането. Аз се бях разраждала малко по-рано-болезнени контракции на 5 мин. регистрирани и с апаратурата за контракции и с тези системи ми ги спряха и си изчаках датата за секцио. Така че спокойно, ако трябва ще влезеш да полежиш на системи в болница, но ще стигнеш финала Hug

# 10
  • Мнения: 1 586
Днес ходих на преглед защото от няколко дни имам едни странни болки ниско долу.Оказа се,че шийката ми е много скъсена-едва 1 см.,а отделно от това от два месеца имам контракции.Много се изплаших,изписаха ми инжекции бусколизин и спазмалгон,пия магнерич и но шпа, а от днес и гинипрал.Ако на някой му се е случвало нека да ми пише,ще съм много благодарна.

При мен се случи същото нещо.Даже бях в края на шестият месец ,нещо ме "подпираше" много ниско долу и се оказа,че и моята шийка е 1см.Лежах една седмица в болницата  и ме изписаха защото много мрънках, но ми поставиха условието постоянно да лежа, пиех магнерич всеки ден.И така до раждането само лежане................... Tired но нямаше начин.Като влязох в деветият месец ,спрях хапчетата и почнах усърдни разходки.
Всичко ще се оправи но трябва много да се пазиш,да лежиш и да не вдигаш нищо тежко.Успех!

# 11
  • Мнения: 2 309
Аз съм с "дефектна" шийка на матката по рождение - скъсена и по-широка от обичайното. След раждането се оказа, че съм и с двурога матка и плодът е бил в единия рог, а плацентата в другия. Цялата бременност изкарах със силни болки, а от 5 месец бях на легло като пиех но-шпа, магнерич и гинипрал. Родих със секцио едно напълно здраво и доносено бебе. Не се притеснявай, лекарите си знаят работата. Почивай, не се натоварвай, лежи повече.

# 12
  • Мнения: 2 531
Гинипрала го пия три пъти на ден по половин таблетка,отделно пия 3х2 магнерот и но шпа и ферофолгама.Благодаря ви за успокоителните думи,но много се шашкам дали ще изкарам докрай.Не мога само да лежа,защото имам по-голямо дете 2 клас,но се старая да си почивам повече.
Никой не е казал че трябва само да лежиш, а да не ходиш на работа , да не се товариш , да не миткаш из улиците Hug и т.н. А 2-ри клас детето ти е достатъчно голямо да се обслужи само за повечето неща! Моя син беше на 4 г. Карай си спокойно и не се шашкай че това се отразява също Hug

# 13
  • Мнения: 197
здравей и аз от седмия месец съм със скъсена шийка в момента съм в края на осмия месец и съм добре но лекарката ми препоръча повече почивка и спокойствие каза ми да се скарам  Laughing с прахосмукачката и всичко което изисква да се напрягам така че аз ще ти препоръчам същото контракции имам още от 5 ия месец каде болезнени каде не но още малко трябва да устискам почиваи си повече пий повече сладникави течности   като компоти и други такива и всичко ще бъде на ред едно гуш  Hugот мен и леко раждане на красиво и здраво бебе

# 14
  • Варна
  • Мнения: 71
благодаря ви малко се успокоих.Като лежа леко ме наболява,но тръгна ли да вървя и то леко започва едно втвърдяване на корема,не мога да мръдна,а от вчера ми бият бусколизин и спазмалгон плюс другите лекарства и нищо.

Общи условия

Активация на акаунт