Пилешко филе със сметана и домати

  • 5 861
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Ето и моята рецепта за пилешко филе
Извинявам се за мерките но аз готвя повече на око  Embarassed

пилешкото месо(гърди)
1 глава лук(може и без него, даже май е по-вкусно)
3 малки кофички заквасена сметана
доматен сок
1ч.л. къри
1ч.л. куркума
сол и магданоз
лимон

В тенджера в 3-4 с.л. загрято олио се запържва 1 глава лук(може и без него, даже май е по-вкусно). Прибавя се пилешкото месо(около 500гр.) нарязано на хапки. Поръсва се със сол и след кто побелее се поръсва с 1ч.л. къри. Когато се запържи месото(аз обичам по-препържено) се слага доматения сок(ако е доматено пюре се разрежда с вода), да покрие хубаво месото(аз слагам повечко, защото сосът много ми харесва и да стане с повечко сос, не само на месо). Ври около 10-15 мин. Добавя се 3 малки или 1 голяма(по-евтина е) и 1 малка кофички заквасена сметана(за мен най-хубавата е Данон, не ми плащат за реклама  Mr. Green), в която се слага и 1ч.л. куркума(може да се добави и заедно с кърито, куркумата не сметаната). Разбърква се 4-5 мин. на котлона, поръсва се със ситно нарязан магданоз, разбърква се на котлона и е готово. Сервиране се с резанче лимон, който по желание се истисква(аз лично си слагам 2-3 резанчета, защото много харесвам по-пикантни неща).

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 17:48 от viki81

# 1
мммммммммм звучи много вкусно  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 941
Звучи добре.
На първото изречение май си пропуснала лукът Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 668
Харесва ми как звучи  Peace
Обичам сосове  Heart Eyes , иначе ми е много скучно пилето .
Ще пробвам  Grinning

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много лесно и вкусно звучи,копирам си рецептата да я пробвам в най-скоро време.

# 5
  • Мнения: 3 641
Понеже много ми хареса рецептата с варените картофк ии сметана задължително ще пробва и тази. Сигурн асъм ,ч е еоще по-вкусна Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 655
звучи наистина много вкусно.мерси за рецептата.у дома е на почит пилешкото,така че ще се пробва Grinning

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Супер рецепта   bouquet

И много вкусна Peace

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Обикновено правя или доматен сос, или сметанов  Laughing Интересна комбинация, ще пробвам, бих добавила и гъбки.  Peace

# 9
  • Мнения: 693
Обикновено правя или доматен сос, или сметанов  Laughing Интересна комбинация, ще пробвам, бих добавила и гъбки.  Peace
И аз знам повечето сосове или с домати или със сметана но това го ядох в заведение и ми хареса и сега редовно го готвя вкъщи. Това беше и първото нещо приготвено от мен което яде мъжът ми(тогава още гаджета)  Wink

Общи условия

Активация на акаунт