Има ли и други които хранят по тази схема и как продължава?

  • 1 538
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте,
обръщам се към майки с опит!Системата ни на хранене е:

6.30- ад.мляко 140мл.
10.00- ад.мляко 140мл +40сок/ябълка и морков/
13.30- зел.пюре 140гр.
15.00- 40мл.сок/ябълка и морков/
17.00- плодово пюре 70гр.+70мл.ад.мляко
20.30 -ад.мляко 140мл.

Така се храним от 1седмица.Как да въведа кашите и кисела?
По кое време се дават и как да продължа ? Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 1 845
Това което съм чела и ми е казвала редито-сок между храненето. Плодово пюре сутрин в 10. Каши и кисел в 17 часа като просто идеята е да са 1 или 2 хранения преди последното, тъй като са по-тежки храни.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хранех по същият начин.Само,че първото ни ядене е към 8ч и заменям с каша харненето в 15ч/При теб е това в 17ч.Редувам един ден само каша,на следващият 2-3лъжици каша+плодово пюре,става нещо като кисел Rolling Eyes
Плодово пюре се водела десертна храна и не замества цяло хранене.Не ти се налагат да правиш много промени,само въвеждаш кашата,ти преценяваш млечна или безмлечна.

# 3
  • Мнения: 144
А при нас е така :
9.00ч.-адапт.мляко 140мл.+40мл.сок
12.00ч.-зеленчл+плодово пюре
15.00ч.-адапт.мляко+40мл. сок
18.00ч.-каша
21.00ч.-170мл.адапт. мляко

Бих искала и аз да попитам този режим за сега правилен ли е ?!
Захранена е от по рано и за това е изцяло на каша и пюрета.
http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=948

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
beni76,тук ще получиш различни отговори.Всяка майка сама преценява кое е правилно и най-добре за детето и.И педиатрите дават различни съвети. Според мен,храни си я така(не знам причините поради което даваш от толкова рано каша,но вече и да спреш малката ще си я иска Wink ),но в скоро време не въвеждай други храни.Ако видиш,че почва да пълнее,давай през ден кисел.
Аз бих махнала сока сутринта и бих го заменила с плодово пюре.На обяд зеленчуковото е достатъчно.Сока след обяд е о.к.

# 5
  • Мнения: 3 663
Eny, аз бих дала в 10ч вместо мляко и сок - мляко и плодово пюре
и в 17ч кашата
Бени76 -  не виждам причина режимът да е неправилен Simple Smile
Но подчертавам, че това си е мое мнение, всяка мама ще ти каже различно Simple Smile

За сравнение - нашият режим
7.30-8.00 - мляко - ~210гр
12.00 - зеленчуково пюре - ~160-170гр
15.00 - сок - ~60-70мл
16.00 - каша - ~160-170гр
19.30 - малко мляко с много плодово пюре Simple Smile общо ~120гр
21.30-22.00 - мляко - ~210гр

# 6
  • Мнения: X
Ами по принцип кашата/киселът се дават за следобедна закуска. Ако ги даваш, като преди обедна такава пак не е грешка, ти си прецени. Имай в предвид, че чисто плодово пюре неможе да замени млечно хранене, защото не засища и е непълноценно - за това, ако искаш да заместваш с него, добави вътре 2-3 лъжички адаптирано мляко, само сухото вещество или каша. Grinning

# 7
не разбирам, защо предпочитате в 10ч. плодово,а не сок?

# 8
  • Мнения: 144
Благодаря за съветите,може и да подраних с кашата,но я започнах по препоръка на педиатърката.Сега по неин съвет е трябвало да я захраня с жълтък,но аз още не смея.Какъв съвет ще ми дадете?!http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=948
[/url]

# 9
  • Мнения: 3 663
Цитат на: eny
не разбирам, защо предпочитате в 10ч. плодово,а не сок?

Ако въпросът ти е към мен - защото един път на ден сок според мен стига. Ако трябва два пъти сок и пюрета и всичко да сместя ми идва много.

# 10
  • Мнения: 3 663
Цитат на: beni76
Благодаря за съветите,може и да подраних с кашата,но я започнах по препоръка на педиатърката.Сега по неин съвет е трябвало да я захраня с жълтък,но аз още не смея.Какъв съвет ще ми дадете?!

Бени, каша давам от две седмици, а жълтък от няколко дни... аз на твое място бих изчакала малко още...

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: beni76
А при нас е така :
9.00ч.-адапт.мляко 140мл.+40мл.сок
12.00ч.-зеленчл+плодово пюре
15.00ч.-адапт.мляко+40мл. сок
18.00ч.-каша
21.00ч.-170мл.адапт. мляко



9.00ч.-адапт.мляко 140мл.+40мл.плодово пюре
12.00ч.-зеленчл+плодово пюре
15.00ч.-адапт.мляко
18.00ч.-каша или готов кисел + плодово пюре
21.00ч.-170мл.адапт. мляко
добавям и едно хранене в 1-2 през нощта но около 50-60 гр. и едно в 6 сутринта - между 60 и 120 гр.
за съжаление не можем да го отучим от нощните яденета

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: beni76
Благодаря за съветите,може и да подраних с кашата,но я започнах по препоръка на педиатърката.Сега по неин съвет е трябвало да я захраня с жълтък,но аз още не смея.Какъв съвет ще ми дадете?


На вашата възраст Дариа ядеше само адаптирано мляко... Така че моя съвет е да изчакаш малко със жълтъка.

Малко офф, но не захранвате ли много рано всички?

Дариа е на 11 месеца и сега яде :
8 - ад. мляко
11 - попара или овесени ядки
14 - зеленчуково или месно-зеленчуково пюре
17 - каша, кисел, грис - банан с авокадо или нещо такова
20 - ад. мляко

Сол и захар не й слагам никъде /освен ако не е нещо купено и си съдържа/, за което доста спорим с бавачката, но тя всичко яде с удоволствие и без тези подправки.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Isa
Малко офф, но не захранвате ли много рано всички?

Не Wink Всяка майка сама преценява кога да захрани.Разисквали сме темата мнооого пъти Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: biliana333
Всяка майка сама преценява кога да захрани.Разисквали сме темата мнооого пъти Wink


Щом сте разисквали темата много пъти - ОК.  

Но не мисля, че майките сами си решават - слушат си педиатрите, техните майки и свекърви и т.н.

Аз съм рано захранено дете и не само че имам алергии към какво ли не, но и съм с много чувствителен стомах. Принудена съм непрекъснато да се съобразявам какво ям и пия.

Общи условия

Активация на акаунт