До всички бъдещи и настоящи мами в UK, моля ориентирайте ме

  • 940
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Обръщам се към всички бъдещи и настоящи мами в UK. Моля ориентирайте ме как протича една бременност  на острова в смисъл какво е отношението на лекарите към нас чужденците.Как избрахте лекар, колко често ходите на прегледи през бременноста, правят ли се всички необходими изследвания.Аз съм в Лондон и ще се радвам да споделите мнение.

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Добре дошла си в темичката на живеещите в UK!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244720.0
Имаме няколко мами, които бременеят в момента, някои са в началото, други към края, както и много минали през този период не веднъж  Laughing

# 2
здравейте,и аз моля за конкретна информация по тези въпроси,благодарим за този линк,НО в тези теми хората си говорят за толкова много и разли4ни не6та,познават се,което е страхотно наистина,и аз се надявам да вляза в редиците.Сега оба4е имам нужда от конкретна информация,много се напла6их от здравната система тук/УК/,че незнам какво да правя?

# 3
  • Мнения: 1 363
Здравната система, не е чак толкова лоша, като за безплатна Grinning Wink
Имайте и вяра Peace

Гпто си го избрахме по- случайност. Харесахме се от раз. Ако не ни беше харесал, щяхме да го сменим.

Аз лично, не съм била дискриминирана заради прозихода си. Нито пък никой от моите близки приятели чужденци.
Тук на бременността се гледа, като на блесинг, а не болест. При положение, че всичко е нормално, което се вижда от сканна, ще те наблюдават на известни периоди. Да не се налагат седмични наблюдения- явен знак, че нещо не е наред.

Взимат кръв, за няколко неща, не си спомням вече какво беше, преди 5г беше.  Слушат тоновете на сърцето. Ако чуят, че има проблеми моментално ще те изпратят в болницата на специалист.

Не знам, какви излседвания се правят в България, но тук правят достатъчно да видят, че плода се развива добре и няма опасност за майката и детето.

# 4
  • Мнения: 934
Аз съм бивша мама в UK и бъдеща също, но не и настояща Grinning Синът ми е роден там, така че имам наблюдения... отпреди 7 години.
Лошо отношение към чужденци не съм забелязала.
По време на бременността те наблюдават твоя GP и акушерка. За по-сериозни изследвания - в районната болница.
Видеозон на мен ми правиха само веднъж, около 20та седмица. Тогава правят и т.нар. Троен тест, за аномалии и други такива. Между 10та и 13та седмица се прави и друг тест, за синдром на Даун - измерване на нухиална гънка и кръвен. Този обаче ти го предлагат само ако си с повишен риск, не ти се 'полага' просто така. Не знам ако специално си го поискаш дали ще ти откажат newsm78
Урината ти я гледат всеки път, мерят ти корема, слушат тонове... дават книжки с информация да си четеш. Общо взаето, ако всичко изглежда наред, не те пипат много-много, но ако заподозрят проблем, могат и да те скъсат от изследвания.
Преди раждането си пишеш План за Раждане (ако искаш, де) в който казваш какво искаш и какво не искаш, примерно искаш ли епидурална упойка, или да е максимално естествено, или каквото още се сетиш. Гледат да се придържат към желанията ти, ако е възможно, разбира се.
Обикновено бащата присъства на раждането - дават му дребни задачки за да е полезен с нещо и той Laughing. Можеш, вместо бащата, да си вземеш друг 'партньор' за раждането - приятелка, роднина, който искаш. Всъщност, можеш да си избереш да раждаш и вкъщи - но ако нещата не поръгнат както трябва, те карат спешно в болница.
Друго засега не се сещам - питай конкретно!
Май съм чувала, че доста лондонски болници имат проблем с хроничен недостиг на персонал, дано не е така при теб. Лека бременност!

# 5
  • Мнения: 948
Ето новата английска тема; наистина, ако искате отговор на по-специфични въпроси, питайте там

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259270.new#new

За въпроси за майчинството, правата, и т.н., тази страница е добра:http://www.worksmart.org.uk/rights/viewsubsection.php?sun=52

Ето, най-общо, каква е последователността:

1. Aко сте бременна, или планирате бременност, продължете (или започнете веднага) да пиете фолиева киселина
2. След положителен тест за бременност, направете час с GP
3. Лекарят ще ви сметне приблизителна дата за раждане, и ще ви даде направление за близка болница (по район), където ще ви следят бременността
4. До седмица/10 дни, ще получите писмо от болницата, с дата за първи видеозон. Този първи преглед е около 10-12 седмица, казва се "dating scan" и ще ви определят по-презицен термин
5. По същото време ще ви назначат кръвни тестове, изследвания, среща с акушерките, с лекар и други, в зависимост от това как протича бременността
6. За бременност без усложнения, очаквайте преглед всеки месец, и още един видеозон (подробен анатомичен преглед, в 20 седмица), и по-чести прегледи към края на бременността (и изследвания в зависимост от какво имате нужда)
7. Възможно е да се смени първоначалната болница (при местене или други причини)
8. Ако имате частна застраховка, обърнете се към тях за да разберете какво точно се покрива

# 6
  • Мнения: 142
Zdraveite,
Rodih sina si na 8 Noemvri v Guernsey Channel Islands. Shte vi spodelia moia opit, koito predpolagam shte bude relevanten i za UK.
Sled kato napravih testa si za bremennost si zapisah chas za GP koito me referira kum Obstetrician. Iz imah obsho dva skenera za cialata bremennost - 12 i 20 sedmica. Prez cialata ostanala chast ot bremenostta mi me preglezdaha akusherkite v suotvetnata bolnica. Purvonachalno pregledite biaha na 1 mesec a kum 30 sedmica zachestiha do vednuj v sedmicata. Na tezi pregledmi mi meriha kruvnoto, slushaha surdechnia ritum na bebeto, preglezdaha urinata za beltuci i zahar.
Ako te preceniat che ima neshto neredno te otnovo mogat da te referirat kum Obstretician.
Tova koeto nai mnogo sum dovolna ot rajdaneto v CI e:
1. V bolnicata imashe kursove za vsichko (kak proticha rajdaneto, kakvi upoiki moga da iskam, praveha tur na bolnicata i dori imashe Relaxation Classes)
2. Vsichko e bezplatno (koeto ne e dori i v BG) - pri uslovie che si plashtash osigurovkite redovno (vklyouchitelno po vreme na prestoia ti osiguriavat pampersi, drehi za bebeto i t.nat). Pokaza mi kak se kupe bebe (s akusherkata izkupuhme sina mi na vtoria den).
3. Bebeto ne se otdelia ot teb nito za minuta.
4. Bashata e navsiakude po vsiako vreme s teb (dori v  operaciannata kogato mi praviha cezarovo sechenie)
5. Ne sum zabeliazala po razlichno otnoshenie kum men, prosto zashtoto imashe dosta chuzdenki koito razdaha s men
6. Sled izpisvaneto akusherkata idvachse 6 dena v nas da meri bebeto i da ni preglezda. Sled tova mi opredeliha Health Visitor, koito e v postoianna vruzka s men i nabludava razvitieto na deteto.

Moiat suvet kum teb e sled kato si izberesh bolnicata e da popitash za kursovete za podgotvka za rajdane i nepremenno da iskash obikolka.
Pitai kakvi pain relievers predlagat. Te sa - Gas and Air, Epidural, Spinal i Morfin. Pitai i dali predlagat rajdane vuv voda.

# 7
Здравейте на вси4ки,много благодарности за куража и информацията,аз също съм нова тук,даже все още не съм бременна но работим по въпроса усилено с мажа ми:)
а трябва да вземем решение още от сега за някои неща и.....се 4удя до колко ще ми е комфортна бременността/дай боже/ тук.И аз сам малко напла6ена от няколко познати,ноооо може би ми трябва пове4е инфо.Благодаря Ви!

Общи условия

Активация на акаунт