Замразени череши

  • 5 439
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Какво мога да приготвя със замразени череши? Иска ми се да е нещо лесно и просто за изпълнение.

# 1
  • София
  • Мнения: 312
Ееех, защо нямам замразени череши. Ето една от любимите ми и изпитани рецепти.

Десерт СУЗАНА
125 гр масло или маргарин се разбиват на водна баня с 1 чаена чаша захар. Прибавят се последователно 2 яйца, 2 супени лъжици кисело мляко и чаша и половина брашно предварително смесено с 1 бакпулвер. Сместа се разстила равномерно в предварително намазана с масло тавичка. Отгоре се нареждат 1/2 кг почистени от костилките череши или вишни(може да се нарежат плодовете на половинки). Пече се в умерено загрята фурна.

Забел.: Това с водната баня го скипвам, пардон пропускам. Вместо това слагам маргарина за секунди на микровълнова, но да не става течен. А и с олио става рецептата. Диаметър на тавичката или формата за торта: 24 см. И половин килограм плод е относително понятие. Аз слагам на око, да има 2-3 см расзтояние м/у плодовете. Също така, ако прецениш, че сместта е прекалено гъста (трудно се бърка с миксера), добаваш още малко кисело мляко.
И последно: Десертът е печелил 1-ва награда на някакъв кулинарен конкурс за най-лесна и вкусна рецепта.

# 2
  • Мнения: 1 505
Извинявай Laurus,но неразбрах(а ми изглежда страшно вкусно)консистенцията на блата каква трябва да бъде-по-течна или по-гъста.А Bi_k относно това какво да направиш има много рецепти за вишнев пай,като спокойно можеш да замениш вишните с череши.

# 3
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето една рецепта за плодов пай , който може да се направи и с череши.
Пак по рецепта на Морена  Hug

Плодов сладкиш


плодове (по избор, ама с вишни е най - готино)
1ч.ч. брашно
1ч.ч. захар
3 яйца
1/2 пак. масло (от 250г)

Загрейте фурната на 180 С и в тавата, в която ще печете, разтопете маслото във фурната .
Разбъркват се яйцата със захарта и брашното и сместа се изсипва в разтопеното масло . Отгоре на гъсто се пускат плодовете и печете за около 25 мин



# 4
  • Мнения: 22 867
Ееех, защо нямам замразени череши. Ето една от любимите ми и изпитани рецепти.

Десерт СУЗАНА
125 гр масло ..........

Десерта Сузана на Laurus ми напомни за рецептата на торта Сузана. Също става с череши.

# 5
  • София
  • Мнения: 312
Извинявай Laurus,но неразбрах(а ми изглежда страшно вкусно)консистенцията на блата каква трябва да бъде-по-течна или по-гъста.А Bi_k относно това какво да направиш има много рецепти за вишнев пай,като спокойно можеш да замениш вишните с череши.

Гъста е консистенцията. Иначе плодовете ще паднат на дъното. А така си остават точно по средата.

# 6
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Записах си и двата десерта Сузана, как ще изтрая сега до лятото е отделен въпрос  ooooh!
Непременно ще ги направя...  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 312
Labrex, наистина има прилики, но има някои разлики. OOps! Не било 1-ва награда, а само награда.

Съжалявам, че нямам снимки.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 14:45 от Laurus

# 8
  • София
  • Мнения: 35 817
Плодов сладолед
В блендер:
череши/както са замразени/, захар, прясно мляко - разбиваш и ядеш Grinning

# 9
  • Мнения: 27 524
Ето една рецепта за плодов пай , който може да се направи и с череши...

Майка ми го прави този с вишни и е страхотен  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 22 867
Labrex, наистина има прилики, но има някои разлики. OOps! Не било 1-ва награда, а само награда.

Никакви претенции не съм имала, че са едно и също нещо. Просто името на десерта "Сузана" ми напомни за рецептата на тортата "Сузана", която аз имам.

Общи условия

Активация на акаунт