За комплексите от затворен тип

  • 3 945
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте мами Simple Smile
Искам да ви питам има ли сред вас ,които живеят в комплекси от затворен тип?Какво ви е мнението?
От 3 дни не мога да спя харесала съм си един апартамент в такъв комплекс много ми харесва всичко но искам да чуя повече мнения.
Освен това е на 15 км от София  и това е другото което ме притеснява.
За след няколко години сигурно ще мие сложно детски градини , училища.Винаги един от двамата трябва да има грижата за това.Въпреки че дали го караш през 5 пресечки или 25 мин до детската градина според мен е все тая.
Малко се поолях с писането май май  newsm78 хайде спирам вие сте на ход  Wink

# 1
  • Мнения: 192
За мен не е добър вариант. Естествено, по добре е от апартамент в мърсотията на града. Но след като си решила така и така да пътуваш, по добрия вариант се явява самостоятелна къща.

бтв, мнението е от татко Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Не живеем в такъв комплекс, ама да се включа по темата. Миналата пролет си харесахме апартамент в комплекс-разкошен. Точно, както сме си представяли с мъжа ми, че трябва да изглежда Нашия апартамент-просторно, с големи спални....абе мечта. Чудихме се, чудихме...пък се отказахме.
1. Комплексите от затворен тип обикновено са изолирани. Страхотно за двама възрастни, но с деца? Това означава, че детето/децата винаги са зависими да ги транспортираш. То до ДГ/училище ОК, ама в едни момент като поотрасне или трябва да го караш някъде, за да контактува с деца, или да го държиш в изолация. Примерно в "нашия" комплекс основно се купува от чужденци, които имат намерение да си имат апартамент в БГ, ако им потрябва, което автоматично означава, че деца в близост няма.
2. Силно ми повлия и фактът, че родителите ми живеят извън града. Съседи са младо семейство, като по-голямото дете е постоянно пред компютъра, поради липса на възможност да се забавлява със съучениците си- е не може тати да те кара на кино, на сладкарница, на купо...и да те чака после.
3. Българите нямаме никакво общностно самосъзнание. То в един келяв блок на 5 етажа не се поддържа, щото на някой не му е кеф да дава пари, а какво остава за такъв комплекс. На практика никой не може да те задължи да плащаш, въпреки, че се подписват договори за пропърти мениджмънт.
4. В резюме, много хубаво, ама бих живяла на такова място (равно с къща по принципни показатели) като стана на 45-50г.- децата вече са големи и си имат коли или не живеят с нас, транспротната достъпност не ме бърка особено, малко сме се цивилизовали и т.н.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз си мечтая да живея в такъв комплекс - много цивилизовано ми се струва!  Peace

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 За този в Нови Хан ли става въпрос?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 809
Тези комплекси си имат и добрите и лошите страни. Вече споменах в една тема, че бих живяла на таковаа място, но след като децата отраснат и поемат по своя път. Може би разумно решение е животът в по-малък такъв комплекс, но съвсем в края на града в близост до цивилизацията. В Манастирски ливади и Витоша строят такива - 3-4 блокчета с голям парк между тех. От една страна не си в лудницата и се ползваш от предимството да имаш удобствата и спокойствието на такъв тип място, а от друга не е нужно да се превръщаш в личен шофьор на някой тийнейджър, който отива на среща с гадже.

# 6
  • Мнения: 292
Не живеем в такъв комплекс, ама да се включа по темата. Миналата пролет си харесахме апартамент в комплекс-разкошен. Точно, както сме си представяли с мъжа ми, че трябва да изглежда Нашия апартамент-просторно, с големи спални....абе мечта. Чудихме се, чудихме...пък се отказахме.
1. Комплексите от затворен тип обикновено са изолирани. Страхотно за двама възрастни, но с деца? Това означава, че детето/децата винаги са зависими да ги транспортираш. То до ДГ/училище ОК, ама в едни момент като поотрасне или трябва да го караш някъде, за да контактува с деца, или да го държиш в изолация. Примерно в "нашия" комплекс основно се купува от чужденци, които имат намерение да си имат апартамент в БГ, ако им потрябва, което автоматично означава, че деца в близост няма.
2. Силно ми повлия и фактът, че родителите ми живеят извън града. Съседи са младо семейство, като по-голямото дете е постоянно пред компютъра, поради липса на възможност да се забавлява със съучениците си- е не може тати да те кара на кино, на сладкарница, на купо...и да те чака после.
3. Българите нямаме никакво общностно самосъзнание. То в един келяв блок на 5 етажа не се поддържа, щото на някой не му е кеф да дава пари, а какво остава за такъв комплекс. На практика никой не може да те задължи да плащаш, въпреки, че се подписват договори за пропърти мениджмънт.
4. В резюме, много хубаво, ама бих живяла на такова място (равно с къща по принципни показатели) като стана на 45-50г.- децата вече са големи и си имат коли или не живеят с нас, транспротната достъпност не ме бърка особено, малко сме се цивилизовали и т.н.

Проблема е, че всъщност и по старите квартали децата не излизат навън да играят. Родителите се страхуват и ги държат вкъщи като малки и те така и не свикват навън. Говоря най-вече за кварталите с апартаменти. Дори и в тези в които има къщи в София впечатлението ми е същото. Виж, в селата около града е съвсем друго.

# 7
  • Мнения: 10
Да за Нови хан става въпрос Фантичка.Да не би да знаеш нещо повече за него.
Ами да наистина децата ще бъдат зависими но пък според мен няма голяма разлика дали живееш на 15 км или в някой от крайните квартали все ще трябва да си шофьор.
Инъче от агенцията ни казаха, че повечето хора мислят да живеят там постоянно и предвиждат да пуснат маршрутна линия.
А пък относно поддръжката си мислех точно че като даваш пари би бил по отговорен.Дори това е една от причините защото е отвратително да излезеш на балкона и срещу теб на дървото да е `украсено`като коледна елха с торбички за боклук.
А пък и ние в момента не живеем в Бг и 15 км не ни се виждат така или инъче голямо разстояние все пак са 15 мин повече защото от комплекса излизаш на магистралата.
В момента толкова сме се навили.И дори вчера си мислех че може би виждаме само плюсовете  Tired

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не че нещо, но до Нови хан има хранилище за радиоактивни отпадъци... току що прочетох, докато си ровех  ....

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=444930

http://mediapool.bg/site/bulgaria/2005/03/17/13_170305bg.shtml

# 9
  • Мнения: 425
Не знам от колко време не живееш в БГ, и в частност в София. Наистина при нормална пътна обстановка 15 км се вземат за 15-20 мин. С тези задръствания дето сега ги има за да стигна до работа преминавам разстоянието от 10-12 км за 30-40-50 мин до 1 час, в зависимост от задръстването. Даже 30 мин ако постигна си е успех. Така, че като вземаш решение обмисли и това. Щото от магистралата все ще попаднеш и на Софийските улици.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Kukitka и ние го гледахме това в Нови Хан.Първото нещо,което ми направи впечатление е,че плащаш безбожно много общи части. ooooh!Второто е липсата на гаражи,а това е огроооооомен проблем.Не ми се мисли къде ще паркират всичките тези хора,защото предвидените паркоместа бяха ужасно малко.Другото е иманно местонахождението.Това,че е извън София не ни притесни много,притесни ни факта,че е на средата на нищото.Отдалечено е от самия Нови Хан и до там няма никакъв транспорт,освен личен.За нас е ок.Децата сега са малки и ние ги водим и вземаме от градина,но след няколко години голямата вече ще е 4-5 клас,ще иска сама да ходи на училище,да и идват приятелчета на гости,тя да ходи....Не мога да си обрека детето на заточение.Да-обещават маршрутна линия,но това в Бг не означава нищо.Наслушали сме се на голи обещания.Докато не ти вземат парите обещават всичко,после се спасявай.А и се загледай внимателно в плановете им.Апартаментите са адски маломерни и нефункционални.Ние имахме идея да обединяваме 2 в един за да се получи нещо що годе прилично,но в крайна сметка се отказахме поради причините,които вече изброих. Peace

# 11
  • Мнения: 10 514
И аз се влюбих в проекта на един такъв в Манастирски ливади, Уинслоу Гардънс се казва, имат сайт. Ще бъде 25 дка, от които 12дка парк и зелени части, всякакви удобства, градинка за кучета, енергонезависим е - всеки апартамент си има собствено газово котле. Абе мечта... Твърде скъпа за мен обаче.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 692
Не знам от колко време не живееш в БГ, и в частност в София. Наистина при нормална пътна обстановка 15 км се вземат за 15-20 мин. С тези задръствания дето сега ги има за да стигна до работа преминавам разстоянието от 10-12 км за 30-40-50 мин до 1 час, в зависимост от задръстването. Даже 30 мин ако постигна си е успех. Така, че като вземаш решение обмисли и това. Щото от магистралата все ще попаднеш и на Софийските улици.
И аз точно на това щях да обърна внимание. С малките деца после ще стане още по-сложно, а когато пораснат и се движат сами по автобусите - дори още повече ще ги мислиш как ще се прибират от училище...

# 13
  • Мнения: 18 542
Взех си апартамент в такъв комплекс. На зелено разбира се... Rolling Eyes ще е готов май месец 2010г за това не мога да споделя впечатления, но си мисля, че ще е хубаво. Достъпът на външни лица е ограничен, ще се плаща такса на месец за поддържане на градинките и детските площадки, наблюдение с камери. А бе звучи добре на теория. Ще видим на практика как ще бъде.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Миоки, а в кой квартал е, ако не е тайна де........

Общи условия

Активация на акаунт