отказа ам - 9месеца ?!?

  • 476
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
утре правим 9мес., а малкият буквално преди 4-5 дни отказа да пие ам сутрин (това бе единственият прием на ам за деня). според мен отказва по принцип биберона, понеже го виждам, че налита за вода да пие от тренировачната чашка на сестра си. при вас случвало ли се е?
в какво мога да добавя ам, за да не стане сладко (не харесва) нещото. попара не яде, а гриста си хапва със сирене, нишесте не харесва... newsm78

# 1
  • Мнения: 287
Имате ли чаша с твърд накрайник: може да му предложиш млякото в нея, ако проблемът е в биберона. Или пък със сламка.
Иначе може да слагаш АМ почти във всичко дето му предлагаш. Знам обаче, че ако в яденето има месо не се слага АМ, млякото пречи на усвояването на месото и обратното.
На мен Борко ми отказа АМ след като опита киселото мляко. Със зор му давах АМ, а като видеше кофичката с кисело мляко устата му зейваше Mr. Green

# 2
  • Мнения: 423
Опитай с лъжичка.

# 3
  • Мнения: 27 524
Дай му да пие ам-то си от чаша или го научи със сламка. Няма какво да сложиш, за да не е сладко, но по принцип обикновените млека не са сладки  Thinking
Давай му млечни каши. Слагай АМ в гриса.

И моят като отказа опитах с лъжичка, но 280мл АМ с лъжичка...  Crazy Crazy Crazy Stop

# 4
  • Мнения: 506
от два дни и ние не искаме АМ вечер,засега пробвам преди лягане да му давам да си хапва повечко с нас ,но дали ще почне да се буди нощем само времето ще покаже
за закуска хапваше попара с АМ/и нея не иска вече/-сега давам филия със сирене или кашкавал
само на следобедното хранене ни остана АМ като добавка,но мисля,че не е достатъчно и ще видим newsm78

# 5
  • Мнения: 508
Дай му да пие ам-то си от чаша или го научи със сламка. Няма какво да сложиш, за да не е сладко, но по принцип обикновените млека не са сладки  Thinking
Давай му млечни каши. Слагай АМ в гриса.

И моят като отказа опитах с лъжичка, но 280мл АМ с лъжичка...  Crazy Crazy Crazy Stop
на същото мнение сам;а вечер защо не пие АМ?

# 6
  • София
  • Мнения: 663
Дай му да пие ам-то си от чаша или го научи със сламка. Няма какво да сложиш, за да не е сладко, но по принцип обикновените млека не са сладки  Thinking
Давай му млечни каши. Слагай АМ в гриса.

И моят като отказа опитах с лъжичка, но 280мл АМ с лъжичка...  Crazy Crazy Crazy Stop
на същото мнение сам;а вечер защо не пие АМ?

вечер категорично отказа. пиеше по 150-180мл. ам (повече не приемаше) и след 2ч. е гладен, пробвах и му слагах  бисквитки(бебешки на плазмон, хип)-така не му хареса и въобще не пиеше. после пак ам и след 2ч. нервничи, сърдит е и пак за ядене мрънка (не за вода понеже съм предлагала).
 като започна дк-вечеряме 2-то + 1/2бурканче плодово пюре или 1 настъргана ябълка/круша -засища го и си спинка до 7.30-8.00ч. спокоен е!

менюто ни е следното:
7.30-8.00ч. каша, грис със сирене
11.00 супа(без сухар) и 1/2 бурканче плодово пюре
14.00-15.00 нешесте (десерта от дк)+настърган плод
17.30-18.00 кисело мляко, кис.мл. с бискв.
21.00 2-то + 1/2бурканче плодово пюре или 1 настъргана ябълка/круша

понякога е и на 4 кратен хранителен режим, зависи кога стане. сок не пие все още

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 11:55 от desislava69

Общи условия

Активация на акаунт