Отказва вода ?

  • 597
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Бебето ми не иска да пие вода. Караме само на сокове. Какво да правя, как да го накарам да пие вода ?   Sad

# 1
  • Мнения: 941
спри му соковете  Peace

# 2
  • Мнения: 2 652
Не е нужно да го караш - щом не иска, не иска. Значи кърмата му стига (предполагам кърмиш на поискване). Много бебета пропиват вода късно. Ние, например, още не пием.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 562
Предлагай му без да си прекалено настоятелна, ще пропие с времето  Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И аз мисля, че трябва да му предлагаш, но без това да е на всяка цена... имам предвид да не го насилваш. Синът ми е на година и един месец и все още тая вода не я признава за напитка.... Не се притеснявай ще пропие, когато започне да поема по-големи количества твърда храна, а до тогава кърми на поискване, така ще осигуриш на детето си необходимото количество течности.

# 5
  • Мнения: 5 401
Не можеш да го накараш насила да пие вода! Не се тревожи, когато пожелае, ще си поиска само!   bouquet Нали пие сокчета и суче кърмица, значи си доставя достатъчно течности. Децата са се родили научени от какво имат нужда, природата ги е създала такива, за да оцелеят!   bouquet

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не можеш да го накараш насила да пие вода! Не се тревожи, когато пожелае, ще си поиска само!   bouquet Нали пие сокчета и суче кърмица, значи си доставя достатъчно течности. Децата са се родили научени от какво имат нужда, природата ги е създала такива, за да оцелеят!   bouquet

И моето бебе се мръщи на вода - плюе я. Но си пишка редовно и аз не се тревожа Peace

А твоето бебе достатъчно често ли си мокри памперса ?

# 7
  • Мнения: 2 614
Според мен е редно и соковете да му спреш, ако кърмиш на поискване!
Но решението, естествено си е само твое!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
Бебето ми не иска да пие вода. Караме само на сокове. Какво да правя, как да го накарам да пие вода ?   Sad
Aко кърмиш на поискване няма нужда ни от вода, ни от сокове. Wink Моят син (големия) пропи вода, сок, чай след годинката. Конкретно на въпроса ти - разреждай соковете с вода. Wink

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Точно така, тъкмно щях да го напиша. А и не е нужно да пие вода, докато не прояде храни със сол. Дъщеря ми е по-рано захранена и пропи вода на 8 мес, а синът пропи на година и 4 мес. при едно пътуване в голяма жега - тогава сам си поиска, преди това не беше пил.
Сокове не съм давала, на каката ги предлагах и ги спрях, не акаше добре, а на малкия не съм давала. И сега не иска, но много обича плодове.

# 10
  • Мнения: 151
Не се притеснявай. Сина ми не искаше да лапне биберон по какъвто и да е повод. Пропи сокчета само с лъжичка /голяма мъка/. Вода все още не иска да пие, само понякога, като изключение. Пие само чай и сокчета. Но като цяло течности пропи след годинката. Peace

# 11
  • Мнения: 179
Хич да не ти пука!Кърмата му е напълно достатъчна.На моя приятелка детето, което не е кърмено караше само на сокове до 2 години.Ей го-живо и здраво.Да не си посмяла да му слагаш захар във водата,за да я пие(и такива познавам).Всяко дете е индивидуално.То си знае най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт