Коприва и други зелени подправки

  • 652
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Току що ми донесоха коприва и разни зелени подправки/магданоз,целина,зелен лук/ и се замислих дали не мога да включа някои от нещата в менюто на бебко  Thinking
Досега съм му давала плодови пюрета, а от десетина дни преди обедното кърмене давам около 50-60гр. пюре от картоф, картоф+тиква, елда. Засега нямам намерение да замествам цялото обедно хранене с пюре. Мислите ли че мога да добавя към картофа например малко магданоз или коприва или е още много рано? В стари теми намерих мнения, че копривата е алерген, но не всички бяха съгласни с това.
А от кога започнахте да въвеждате лук, зелен или от стара глава, суров или варен?
Доста въпроси станаха, но много ще се радвам да споделите опита си  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 358
Аз съм на мнение, че копривата е алерген и не бих дала на толкова малко бебе. Целината също я забави малко.
Магданоз, копър и спанак бих пробвала. Лукът е много полезен, давай.
Пробвай с малко количество, за да видиш как понася бебчо новите храни  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 581
Цитат на: tedi_b
..Лукът е много полезен, давай...

Колебая се как да давам лука - само сокче ли да изцеждам или да пюрирам, има ли значение какъв е лука/пресен,стар, само перца/?

# 3
  • Мнения: 7 106
Когато аз дадох коприва за първи път (около 7 месец) Ева се обрина от нея. Пробвах още два пъти с паузи от по 15 дена и все така и излизаха пъпчици след копривата.Затова я спрях и чак към десетия месец и дадох пак, този път без проблем.
Опитай със много мъничко количество като начало, но изчакай поне още месец.

Лук и чесън давай без да се притесняваш, даже още по-добре сега от младия - бялата част, перца, каквото решиш. Вари го с другите зеленчуци и накрая пасирай. Можеш също така да подправяш с магданоз и копър, целината я отложи с още някой и друг месец.

# 4
  • Мнения: 4 358
Цитат на: breeze
Колебая се как да давам лука...

Виждам, че Shali вече ти е отговорила  Simple Smile
Сокче от лук сигурно няма да се хареса на юнака, но сварен с другите зеленчуци сигурно ще си го хапне с кеф  Wink
Може всякакъв лук - и пресен, и стар.

# 5
  • Мнения: 581
Още утре ще пробвам с лука, а след няколко дни - и с магданоза, заедно с картофено пюре  Simple Smile  То направо ще си заприлича на картофена салата  Laughing
Благодаря ви!

# 6
  • Мнения: 2 051
В тоя ход на мисли се чудя дали да не добавя към картофа малко лападец от чиста градинка?

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: vedrra
В тоя ход на мисли се чудя дали да не добавя към картофа малко лападец от чиста градинка?


Няма какво да се чудиш - давай смело Grinning Тия зеленаши са много полезни.И вкусни  Yum

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
копривата е един от първите зеленчуци, които съм давала на две от децата си - на около седеммесечна възраст. и двамата я ядяха и ушите им плющаха. ако детето не е имало алергии до сега, аз бих му дала да опита, все пак коприва няма целогодишно, не е лошо да я пробва преди да и е минал сезона.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 321
Цитат на: vedrra
В тоя ход на мисли се чудя дали да не добавя към картофа малко лападец от чиста градинка?

 Добави, аз давам-леко бланширан и пюриран с картоф и морков(или картоф ,морков и лук) и малката го харесва много  #Milti

# 10
  • Мнения: 554
Моята дъщеричка е с алергия и въпреки това дадох коприва на 6 и половина месеца.Нямаше негативни реакций,даже и кареса!

Общи условия

Активация на акаунт