ЗЪБКИТЕ

  • 626
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
СКОРО ЩЕ НИ ПРОБИЕ ЗЪБЧЕ И СЕ ЧУДЯ КОГА Е НАЯ ПОДХОДЯЩИЯ МОМЕНТ ДА ЗАВЕДА КАЛОЯН НА ЗЪБОЛЕКАР, НЕ СЪМ КУПУВАЛА НИЩО КАТО ЧЕТКА И ПАСТА И МИСЛЯ СТОМАТОЛОГА ДА КАЖЕ, ВИЕ КОГА ОТИДОХТЕ И КЪДЕ ?

# 1
  • Мнения: 55
Много е рано за зъболекар,а миенето трябва да започне около 2-годишна възраст.Просто няма смъсъл от купуване на някакви силиконови накрайници,пасти...Детето поглъща по-голямото количесто,а и не може хубаво да се търка.Говорила съм със стоматолог и той е категоричен по този въпрос.Ние вече сме с 12 зъба,мисля още да чакам... PeaceИ да кажа-изключително бели са,без миене! Peace

# 2
  • Мнения: 2 677
Около втората годинка и то чисто с психологическа цел, ако няма някакви проблеми, разбира се.

# 3
  • Мнения: 491
Бебето има вече 3 зъба и не съм я водила на зъболекар,не мисля,че е нужно newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Малък е за зъболекар. Дияна я заведох за 1ви път на 1.1г, но имаше проблем с кариеси.
Ако малкия няма проблем със зъбите можеш да го заведеш към 3та годинка, профилактично.
Мисля, че и за четка и паста ви е още рано.

# 5
  • Мнения: 476
Почиствам зъбките на детето си от самото им появяване. В началото с накрайник и без паста. Мисля, че беше на около 1,5г., когато започнах с четка и паста.

# 6
  • Мнения: 911
Не съм съгласна с мамите, които смятат, че едва след 2 год. започва миенето.
След като детето е захранено и има някакви зъби е желателно да започне миенето с накрайник. Има ли смисъл да обяснявам защо?
Производителите на бебешката паста отчитат факта, че до определена възраст бебоците не са в състояние да изплюват съзнателно.

# 7
  • Мнения: 508
Малък е за зъболекар. Дияна я заведох за 1ви път на 1.1г, но имаше проблем с кариеси.
Ако малкия няма проблем със зъбите можеш да го заведеш към 3та годинка, профилактично.
Мисля, че и за четка и паста ви е още рано.

А как се разбира, че има кариеси без преглед. Аз мисля, скро да я заведа на преглед. Препоръчайте ми детски стоматолог

# 8
  • Мнения: 123
И ние сме с 10 зъба и искам да знам ,кога да започваме с миенето. Запис. Ще следя темата Peace

# 9
  • Мнения: 287
Някъде тук из сайта четох, че 1.5 годинки е времето за първо посещение при зъболекар.
Смятам, че зъбите трябва да се мият, щом станат няколко. Вярно, че първата работа на Борко е да изяде пастата Mr. Green но нали се продават бебешки пасти, които може да се ядат.

# 10
  • Мнения: 487
Аз също мисля, че зъбките трябва да се мият, щом детето яде твърда храна, а не да се чака до 2 години. В началото ги миех с накрайник, а сега вече с четка. Не мисля, че е проблем, че поглъща пастата - нали е детска, а и количеството е толкова малко...

# 11
  • Мнения: 693
Когато синът ми беше на 7 месеца имаше около 4 зъбчета. Един път беше с мен на зъболекар и зъболекарката го погледна, каза че всичко е наред и оттогава не съм го водила. Не лошо да се погледне за успокоение на родителя. Четка му взех като стана на 10 месеца(имаше около 12 зъба), но не я ползваме редовно, по-скоро като запознаване с този предмет като на игра и като ме гледа аз да си мия зъбите и на него му е интересно да си бърка с четката в устата но още неможе сам да си ги мие и понякога из му ги поизчетквам. Паста още не смятам да взимам защото не плюе водата и невиждам смисъл.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
А как се разбира, че има кариеси без преглед. Аз мисля, скро да я заведа на преглед. Препоръчайте ми детски стоматолог
Не е съвсем без преглед. Първоначално забелязах някакъв кант на горните зъби, точно под венеца. Консултирах се с личната, но тя не е стоматолог. Затова взех талон за стоматолог.

# 13
  • Мнения: 65
Аз купих паста и накрайник веднага след като се появи първото зъбче. Оттогава мием зъбките всяка вечер. Доколко има ефект не знам, но така или иначе поне частично се почистват, а и се създава навик. Сматам, че е абсолютро задължително да се мият още от самото начало, тъй като няма разлика между нашите и бебешките зъби, що се отнася до възможността им да се замърсяват. Няма значение дали бебето дъвче или не - храната полепва по зъбките. А пастата все пак е за бебета, и не мисля, че е проблем поглъщането и.

# 14
  • Мнения: 3 069
Много е рано за стоматолог...
Ние ги мием след като станаха 4-ри.
Така се създава навик.

Общи условия

Активация на акаунт