Кръв в акото?!?

  • 586
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Здравейте,момичета!Чудя се от къде да започна.
Бебка-казва се Ива,е на 5 мес и 1 седмица.От десетина дни и давам сокчета.Друго,освен кърма досега не е приемала.Започнах с ябълка.Прясно изцедена.Смятам,че добре я прие.От вчера реших да пробвам банан-на Ганчев-консервиран. Дадох 15 мл.,а днес 20-смесен с 15 прясна ябълка.Мислех,че всичко е ок.Днес,обаче е акала вече 3 пъти,а обикновено го прави 2 пъти за цял ден.В последния памперс имаше ясна кръв-една такава слузеста.Иначе си е в обичайното настроение-само дето снощи не спа спокойно-буди се поне 3 пъти,плаче и се успокоява само на гърдата.Дали е от банана?Какво да правя?Да я водя ли на лекар,или да я понаблюдавам още малко?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 845
Щов има слуз и кръв в памперса със сигурност се консултирайте с педиатър. Едва ли е нещо страшно, най-вероятно е реакция към нещо, но не знам дали е храна. Звънни й по телефона преди да отидете. И не се притеснявай да я тормозиш с въпроси.

Успех и да пишеш как сте.

# 2
  • Мнения: 280
Как да не се притеснявам да задавам въпроси,като тя е от онези,дето смятат,че на 5 мес трябва да давам месно-зеленчуково пюре и 3 пъти седмично по четвърт жълтък?Въобюе не знам как да и обясня проблема.Ама ще видя сега памперса и,ако пак е акала-ще трябва да я търся.Благодаря ти за отговора-като имам по-точен резултат задължително ще пиша.

# 3
  • София
  • Мнения: 625
По-добре и звънни и не се чуди! Хич да не ти пука какво ще ти каже за захранването! Детето си е твое ти си решаваш как да го захранваш! По-добре да ти се навика /въпреки, че не виждам за какво!/ отколкото да стане някоя беля! Аз бих се обадила веднага!

# 4
  • Мнения: 2 596
Злати, какво става, какво каза педиатърката ти?

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Ех тези педиатри Imp

..това което аз се сещам при първото даване на банан (плод обаче) на сина ми се изплаших, че има глисти, в акото се мъдреха едни малки кафяво-черни глистовидни нещица.
Оказа се, че били власинки от банана, но защо бяха такъв цвят така и не разбрах. Сигурна ли си, че и при вас не е подобно Thinking
Надявам се да нямата проблеми...и да пишеш какво е казала педито Simple Smile

# 6
  • Мнения: 280
Ходихме до лекарката.Преслуша и коремчето-имала усилена перисталтика.Получавало се при непоносимост към някоя храна.Тогава ме попита какво е яла днес и и обясних.Не беше много въодушевена,но ми каза да изчакам 2-3 дни и да и давам само кърма,щото съм я била научила само на това.Сега много трудно детето щяло да свикне с другите храни,а можело и хемоглобина да и е нисък.Такива ми ти работи.Утре каза пак да отида,ако има същия проблем,но мислела,че ще отмине.Момичета,благодаря ви за отзивчивостта.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Радвам се, че сте по-добре и по-спокойни.
В отговор на твоята педиатърка от мен  Imp и уверение, че след захранване на дъщеря ми на 6 месеца нито е злояда, нито отказва храни, нито пък й беше нисък хемоглобина.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Чудесно е, че сте по-добре Grinning
Даже изобщо не и давай сокчета, спокойно можеш да изчакаш още поне месец и ако искаш да захранваш започни с каша. Има много теми за този вид захранване, прочети ги и опитай така, предполагам, че резултатът ще бъде добър.
Успех!

# 9
  • Мнения: 713
Може комбинацията банан с ябълка да не понася на стомахчето. Защо не опиташ да въвеждаш само по една нова храна на седмица, докато се ориентираш как реагира на нея, а комбинациите да ги оставиш за след месец, месец и половина, когато стомахчето е посвикнало? С оризова каша най-често започват тук, че нито е сладка, нито е солена и не предизвиква алергии. След това не въвеждай само плодове за да не свикне на сладка храна. От споделеното във форума - една и съща храна различно се понася от бебетата. Някои казват, че ябълката запича, а други обратното, бананът по принцип запича, но съм чела и обратното. Затова си мисля, че е по-добре лично да се увериш какво е добро за твоето бебче.
Това за как си "свикнала детето"  Shocked , но педката е права според мен да го оставиш само на кърма за няколко дена.
Поздрави и да се оправяте бързо Grinning .
Ей сега видях темата на пепинко по-надолу и мисля, че ще ти е от полза особено за сокчетата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25693

# 10
  • Мнения: 1 586
Лекарката видя ли памперса или си говори на изуст? И на мен ми се е случвало веднъж такова нещо - съвсем малко кървава слуз в пълния памперс. Бяхме само на кърма тогава, преди да захраня. И понеже беше вечер и нямаше какво да направя, седнах и разрових клуба в дира по въпроса, също питах и една мама с опит Simple Smile. Оказа се, че се е случвало инцидентно на много деца без последици. Ако детето няма признаци на дискомфорт и е жизнено, както и ако не се повтори повече явлението в памперса, няма основания за притеснение. Все пак след 2 дни бяхме на консултация и аз питах лекарката - тя прегледа детето, огледа ануса му да не е наранен, пита какво е яло (беше крайно учудена, че на 5 месеца детето е само на кърма, но не посмя да коментира, щото вече си ме знаеше, че няма смисъл) и каза, че няма проблем, щом е само инцидентно.

Така че не се притеснявай излишно, следи памперса за всеки случай за повторения. И не й се връзвай на приказките за захранването. Винаги адски ме е дразнел тоя подход на сплашване, с цел налагане на техните схеми  Imp

Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 625
Да и на мен ми разправяха педиатърка+свекърва, колко ще и е нисък на Вики хемоглобина и аз с ужас очаквах изследванията защото аз самата съм с желязодефицитна анемия, а захраних на 5,5 месеца! Вчера излязоха резултатите! НЯМА АНЕМИЧЕН СИНДРОМ! Бях много щастлива!!!

# 12
  • Мнения: 280
Браво,Anya,радвам се за вашия хемоглобин.Дано да мога да се похваля със същото след месец.
А явлението в памперса не се е повтаряло.Спрях банана и ще изчакам поне 2 месеца,преди пак да и го предложа.Благодаря ви за съветите.Много чета за захранването-в библиотеката,а и в темите,но все още не съм решила с оризова каша ли да започна,или със зеленчуково пюре.И се чудя дали към кашата мога да прибавям варен спанак,или други подходящи зеленчуци?

# 13
  • Мнения: 6 243
Можеш, разбира се. но първо трябва да захраниш с кашата, после да дадеш пробно от зеленчука, и като се увериш, че всяко от двете се приема безпроблемно, тогава да правиш манджичките. Но като се има предвид, че доста бебета в началото приемат минимални количества от новата храна, това може да ти отнеме близо месец - да не се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт