има ли прекарали морбили?

  • 1 647
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 932
Питам,защото сме в ужасна дилема за тройната ваксина.Колко опасна е всъщност/самата болест,не ваксината/.Познавате ли някой,получил усложнение или изобщо прекарал морбили?Не искам в никакъв случай да превръщам темата в поредната,дискутираща ваксините.Просто искам да знам за самата болест

# 1
  • Мнения: 953
Аз прекарах морбили като бях на 15г. Много е гадно, цялата бях в обриви, които сърбяха ужасно, не ми даваха да ги мокря и вдигах много висока температура над 39 градуса.
Не можех да стана от леглото и ми бяха включили системи. Оправих се за около 2 седмици.
ПРедполагам я изкарах толкова тежко защото бях по-голяма.

И на моето дете му предстои имунзицаия за МПР и аз се тревожа.

# 2
  • софия
  • Мнения: 257
Аз изкарах морбили на 17 години. Ами това беше едно от най-тежките ми боледувания в живота. Обрив НАВСЯКЪДЕ, температура конюктивит и неспирна кашлица, с една дума лошо.

# 3
  • Мнения: 932
Ооооо...Момичета,благодаря!Страх,не страх,ще се слага ваксина,то се видя!потресена съм,не очаквах,че е толкова тежко

# 4
И аз съм преболедувала морбили в 7-ми клас. да, наистина беше тежко, но се изкарва. Не е толкова страшно. Все пак всяка шарка, изкарана на поголяма възраст, се пребуледува по-тежко.

# 5
  • Мнения: 3 506
Двамата ми братя боледуваха от морбили - единият на 4, другият на 2 и нещо. По-големият, който беше ваксиниран, ги изкара сравнително тежко - след това направи пневмония. Малкият, който все още нямаше ваксина, изкара болестта съвсем леко.

# 6
  • Мнения: 932
Сериозно???Айде пак ме хвърли в размисъл Grinning

# 7
  • Мнения: X
Здравейте, и аз съм карала морбили като бебе. Всъщност съм изкарала рядката комбинация от две шарки, морбили плюс рубеола...Разбира се нямам спомен от това, била съм съвсем малка, но и не знам да имам усложнения от тогава. Мога само да кажа, че въпреки , че съм ги карала, по-късно като ученичка ми бяха ваксина и не съм имала никакви проблеми след нея...всмисъл от самата нея.

# 8
  • Мнения: 1 840
Прекарах морбили, когато бях на 16 г. И другите шарки ги изкарах като голяма, но тях съвсем леко. Но морбилито...  ooooh! Толкова ми беше зле, че не знаех на кой свят съм. Няколко дни поддържах много висока температура - 39-40 градуса, която не се повлияваше от нищо, не можех да гледам - като си отворех очите, виждах само кървава мъгла, повръщах и имах разстройство, после изби обривът - приеха ме в болница на системи. Тогава имаше епидемия - в отделението имаше много болни от морбили и всички бяха много зле. Някои губеха съзнание. Едно от опасните усложнения при морбилито е енцефалит - възпаление на мозъка - прогнозата е сериозна.

Общи условия

Активация на акаунт