Второ дете-дали ще се справя?

  • 2 343
  • 55
  •   1
Отговори
Здравейте.Аз съм на 32 год.Имам дъщеря на 6 год.Отскоро изпитвам желание да стана отново майка,но ме спира въпросът -дали ще се справя?.Дъщеря ми тази година ще е първи клас и ще се нуждае от много внимание.Досега ми беше проблем и воденето на детска градина,защото работя на смени а и бабите не ми помагат особено.От друга страна ме спира и финансовата страна на въпроса.Моля ,подкрепете ме.

# 1
  • Мнения: 30
Подкрепям с две ръце ЗА
Ние опитваме за второ от няколко месеца и аз съм с непрестанни мисли как ще се справим.На нас ни помагат баби но работното ни време е много разтегливо както и доходите несигурни(и на двамата). Не си го представям, но имам голямо желание за повече деца и само мога да се надявам,че всичко ще е наред.Толкова семейства успяват!Успех!

# 2
  • Мнения: 157
Подкрепям те напълно.Аз имам дъщеря на близо 7г. и близнаци на 7м. и половина.Мога да кажа,че се справям сама с мъжа ми.Бабите са в провинцията и работят.До сега най-трудно беше,когато каката се разболя и вдигна 40 градуса. EmbarassedЗа мен най-важна е нагласата.Човек може да се справи с всичко,когато е мотивиран.Не се колебай!Желая ти сладко бебче!

# 3
  • Мнения: 864
И аз съм ЗА  Peace
На мен това ми е трето.Баткото и каката са пубери и хич не ми е лесно.
Никой не ми помага.Сами сме с половинката  Grinning
А относно финансите,ще ти кажа,че при нас само таткото работи,но никога не сме се замисляли за това.Децата не се лишават от нищо.
Така че давай смело  Hug

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ще, ще. Каката ще помага, таткото също. Пък и тъкмо ще си бъдеш в къщи, да помагаш на каката с науките, няма да я записваш на занималня или да се чудиш кой да е с нея след училище.

# 5
  • Мнения: 592
Разбира се ,че ще се справиш.Няма несправила се мама.
Много е хубаво да си имате 2 дечица.
Успех

# 6
  • Мнения: 403
Подкрепям те.А за всичко останало решението си е твое  bouquet

# 7
  • Мнения: 378
Подкрепям Ви! Ще се справите! Аз гледах едновременно две бебета - Бинко беше на 1 година и  4 месеца, като се роди Цветай. При това Бинко беше като шило в торба - постоянно мрънкаше, носеше си обувките и искаше да излиза и т. н.  Добре, че Цветай беше кротичък. Занимавах се повече с баткото. Като малкия попорасна, играехме заедно - сядахме на пода и на "Хей, ръчички" пляскахме, търкаляхме топка... Вие бихте могли да четете и да се занимавате с каката, а на бебо ще му е приятно да слуша гласовете ви , да гледа какво правите... Успех!

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Няма дете което да се е родило и да не е отгледано!

 Някои родители отглеждат сами по три породени деца и се справят отлично!Дъщеря ти е на иделна възръст за да имате още едно дете.

 Помисли си хубаво дали наистина искаш второ дете, защото на мен ми се струва, че с този въпрос се самоуспокояваш NaughtyИскаш ли наистина, няма да те спират такива глупави житейски проблеми!

# 9
  • Мнения: 139
Човек може да се справи с всичко,когато е мотивиран.Не се колебай!Желая ти сладко бебче!

Абсолютно подкрепям. С помощ или не ще се справиш, а и каката ще помага.
При нас каката чака с нетърпение бебето. Все обеснява колко ще ми помага и как ще се грижи за него.
Успех с решението!!!!

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Давай! Подкрепям с две ръце!  Hug
Разбира се, че ще се справиш- виж ме мен!  Hug
Сина ни е на 2г. и 4 месеца, още не се оправя сам, живеем сами със съпруга ми и нямаме помощ от никъде - родителите са ни далече и рядко идват. За всичко разчитаме само на нас двамата! И пак не се плашим - ще си имаме бебе живот и здраве през април!  Peace
Кураж!  Hug

# 11
  • Мнения: 2 829
Не мога да ти кажа дали ще се справиш, защото не те познавам Grinning
Аз лично искам вече второ дете и смятам че ще се справя. За финансите-все някак ще се справим. Засега детето не ми е огромно перо в бюджета, купуваме само дрехи и играчки за него. Наистина колкото повече расте, толкова повече разходи ще има, но, да сме живи и здрави, ще работим и ще се справим Grinning
Помисли дали го искаш, ако искаш дете ще се оправиш.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Ще се справиш, разбира се! Това е чудесна разлика между двете деца Hug  Успех!

# 13
  • Мнения: 257
АКО СИ МИСЛИШ, ЧЕ НЯМА НИЩО ПО- ХУБАВО ОТ СМЕХА НА ДЕТЕ , ЩЕ ТИ КАЖА, ЧЕ ИМА- СМЕХЪТ НА ДВЕТЕ ТИ ДЕЦА Grinning
ВТОРОТО ДЕТЕ ИМА ДАЖЕ ПО- МАЛКО РАЗХОДИ- ВСЕ ЩЕ ИМА ОСТАНАЛИ ОТ КАКАТА ДРЕШКИ, ПЪК И ТЪКМО ВРЕМЕ И НА НЕЯ ДА ПОМАГАШ В УЧИЛИЩЕ! ДАВАЙ СМЕЛО Wink

# 14
  • Мнения: 1 440
Ами,стига да го искате и двамата със съпруга ти,разбира се,ще се справите!Ако чакаш правилното време за второ дете,то никога няма да настъпи.Просто решавате сега и това е!Успех! Hug
Няма нищо по-хубаво от две,та дори и повече дечица! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт