Капки кръв в памперса на новородено момиченце?

  • 4 806
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Здравейте, моя приятелка роди преди 20 дни момиченце. От няколко дни забелязва капки кръв в напикания памперс. Уточнявам, че памперса не е наакан а напикан. Чела съм в една книжка, че е нормално при новородени момиченца да се получи това и, че то е белег, че половата система работи. Може ли някой компетентен по въпроса да ни даде повече информация!

# 1
  • Мнения: 495
За прьв пьт чувам да е нормално това.И аз имам момиченце/на 6г./,била сьм  и с др. бебета ,но такова нещо не сьм срещала.Досега маиката би трьбвало да каже на личната или детск.лекарка.20 дни са много,а както чета тя не е потьрсила компетентно мнение.Тези капчици може да означават много неща.Наи-добре да се консултира с лекар.

# 2
  • Мнения: 4 053
бе, за мен не е нормално,
нека се консултира с лекар

# 3
  • Мнения: 728
Капчиците кръв не са от 20 дни, мисля че това го уточних още в първия си пост.
То е ясно, че ще се консултира с лекар, но все пак се надявам някой от лекарите пишещи тук да обясни малко повече по въпроса. Мисля, че  ще полезно и за форума. Така, че много моля, ако някой има мнение по въпроса да го сподели!  Hug

# 4
  • Мнения: 4 053
може да питаш и д-р Слънчева,
най-добре премести тема та тук   http://www.bg-mamma.com/index.php?board=56.0

# 5
  • Мнения: 728
Така, ето какво съм чела по този повод. Това е цитат от книгата "Аз чакам дете" на Лоранс Перну:
"Също, ако забележете в пелените на новородената си дъщеря няколко капки кръв, не изпадайте в ужас. Това е друг вид активност на половите жлези, която се проявява у 20 на сто от новородените и изчезва също след няколко дни. Тези явления са характерни за така наречената "полова криза на новороденото""
Авторката говори и за подуване на гърдичките на малките момиченца и за изтичане на течност от тях при натиск, моята дъщеря имаше такъв проблем.

# 6
  • Мнения: 14
НИЕ СЪЩО ИМАХМЕ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ ОКОЛО 20 ДЕНА СЛЕД РАЖДАНЕТО.ЛИЧНАТА НИ ДОКТОРКА ВИДЯ И КАЗА ЧЕ Е НОРМАЛНО,ПРИ НЯКОЙ МОМИЧЕНЦА СЕ ПОЛУЧАВАЛО ТАКА .ПОВЕЧЕ СЛЕД ТОВА НЕ СМЕ ИМАЛИ  НИЩО ПОДОБНО.НАЙ ИНТЕРЕСНОТО Е ЧЕ АЗ КАТО МАЛКА СЪЩО СЪМ БИЛА ТАКА И ЛЕКАРИТЕ СА ПРЕДОПРЕДИЛИ МАЙКА МИ ЧЕ ИМА ВЕРОЯТНОСТ ЦИКЪЛА МИ ДА СЕ ПОЯВИ ПО КЪСНО ОТ НОРМАЛНОТО.И НАИСТИНА ТОВА СЕ СЛУЧИ ЕДВА НА 18Г.

# 7
  • Мнения: 728
Наистина проблемът на моята приятелка се оказа точно такъв.

# 8
  • Мнения: 1 032
Ами и при мойта дъщеря имаше капки кръв в памперса. Бяхме още в родилното и акушерките ми обясниха, че е нормално и всъщност е добър показател.

# 9
  • Мнения: 117
И при моята дъщеря беше така. Много се шашнах когато отворих памперса и видях кръв. На два пъти се случи това. Личната каза че е нормално, при някои момиченца се получава така. После се порових из нета и открих статия точно по този въпрос, съвсем нормално е. Но за успокоение направи консултация.  Peace

# 10
  • Мнения: 270
Когато родих сина си, в болницата ми додоха една книжка за отглеждане на детето от 0 до 2 годинки. Страшно е полезна. Аз си я наричам наръчник по педиатрия за родители. Превеждам ти дословно написаното вътре:
,, ....Възможно е да се появят няколко капки кръв от вагината през първите седмици. Тази ,, мини менструация ,, , причинена от преминаването на хормони от майката преди раждането, не е притеснителна..... ,,
Разбира се, за лично успокоение може да се посети и педиатъра.

# 11
Здравейте, моя приятелка роди преди 20 дни момиченце. От няколко дни забелязва капки кръв в напикания памперс. Уточнявам, че памперса не е наакан а напикан. Чела съм в една книжка, че е нормално при новородени момиченца да се получи това и, че то е белег, че половата система работи. Може ли някой компетентен по въпроса да ни даде повече информация!
Peaceтака е

# 12
  • Мнения: 32
нормално е,нарича се полова криза

# 13
  • Мнения: 1 567
Здравейте, моя приятелка роди преди 20 дни момиченце. От няколко дни забелязва капки кръв в напикания памперс. Уточнявам, че памперса не е наакан а напикан. Чела съм в една книжка, че е нормално при новородени момиченца да се получи това и, че то е белег, че половата система работи. Може ли някой компетентен по въпроса да ни даде повече информация!

Да. Може при някои момиченца да има. Мойта имаше. Това просто е резултат от хормоните на майката, преминали в момиченцето. Няма нищо страшно. За няколко дни отшумява. В повечето книги за младите родители има писания за това.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
нормално е,нарича се полова криза
Peace

Общи условия

Активация на акаунт