Защо и двете гърди?

  • 608
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 348
В един период от време беше намаляла гърмата ми и давах на детето и двете гърди. Мамите от форума ми казаха, че няма нищо стряскащо в това, даже е добре да се дават и двете гърди. Но кърмата ми сега пак се засили и е достатъчно за насищането на бебо и само от едната гърда. В библиотеката на "кърмене и захранване на бебетата" прочетох, че трябва да се изпразни напълно първата гърда преди да предложим втората. Демек до втора няма нужда да стигам в моя случай.
 Забелязах, че след започване на сукането кърмата се произвежда и в двете гърди. Да неби заради това да трябва да давам и двете? За да не застоява кърма в гърдата!?

# 1
  • Мнения: 1 900
Според мен може да предлагаш на едното хранене от едната, а на следващото от другата. Щом млякото в едната е достатъчно. Ако усещаш много напрежение в тази от която детето не е сукало може да изцедиш малко мляко за да не те дразни до следващото кърмене. Peace

# 2
  • sofia
  • Мнения: 562
Според мен Валерия.к ти е дала добър съвет, аз лично бих постъпвала и съм постъпвала по същия начин.

# 3
  • Мнения: 1 089
Ако детето се насуква добре от едната гърда няма нужда да предлагаш другата на същото кърмене. Така са кърмили майка ми, бабите ми и т.н. Е, аз не можех така за мой лош късмет...
Във всеки случай на кърмата нищо не и става в гърдата ти. Само ще внимаваш да не ти се препълва другата гърда до следващото хранене и това е всичко!
Успех и се радвай на това, че имаш толкова много кърма - много е удобно, можеш да спазваш около 3 часов интервал между кърменията и да не се притесняваш дали бебо си хапва достатъчно.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Момичетата са го написали Simple Smile Няма нужда да се дава и от двете гърди задължително.
Ако кърмата недостига или ако изпитваш дискомфорт в гърдата, от която не е сукало детето, можеш да предложиш и двете на едно хранене; ако предпочиташ, можеш да кърмиш само от една гърда на хранене. След като се насуче добре от първата, можеш да предложиш втората - ако е гладно, да яде, или пък за да няма очебийна разлика в размера на гърдите Laughing но ако се наяжда достатъчно само от едната, можеш да храниш така. Няма задължително правило Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 348
 newsm03 Благодаря! breastfeeding

# 6
  • Мнения: 106
Аз предлагам и двете гърди, но примерно нощем бебо суче по-рядко (даже тази нощ си направи 9 часова почивка  #Crazy ) и гърдите ми направо ще се пръснат. Аз се събудих заради това. Чудех се какво да направя и изцедих едната изцяло, а другата малко, колкото да не ми дразни. След 1 час бебето се събуди и му дадох от тази, която бях малко изцедила и той се нахрани.

Въпросът ми е трябва ли да се изцеждат изцяло гърдите или само малко? Това нали не пречи на добрата лактация, ако стои млякото повечко? Че все се притеснявам, че не стига.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Въпросът ми е трябва ли да се изцеждат изцяло гърдите или само малко? Това нали не пречи на добрата лактация, ако стои млякото повечко? Че все се притеснявам, че не стига.
Само малко (колкото да се облекчи дискомфортът) или никак, ако няма такъв Simple Smile
Не пречи на добрата лактация никак. Ако бебето пишка и ака добре, ако наддава в нормите и е весело и активно, явно му стига Simple Smile

# 8
  • Мнения: 106
Благодаря ти Бу!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт