Как да преборя стрептококовата инфекция?

  • 1 596
  • 6
  •   1
Отговори
Момичета, здравейте
Моля ви, дайте ми съвет, не мога да ги преборя. Пих ципрофлоксацин, слагах и флажил сещички и пак има в значително количество. Първият път пих аугментин, с него ги премахнахме, но кога са се появили пак не е ясно. Защото при мен тази инфекция протича безсимптомно. Последно контролна микробиология правихме пролетта на 2007, когато беше чиста. И декември пак на контролна микробиология ги открихме. Това ме шокира, защото може и няколко месеца да съм си ги имала без да разбера. И това всъщност дали ги прави по устойчиви и затруднява ли лечението според вас? Извинявайте ако е малко объркано, но се разстроих много като си видях резултатите. Довечера ще говоря с моята докторка и дотогава направо ще лудна.

# 1
  • Мнения: 7 718
Не се занимавай повече с това. Не пий лекарства. Засилвай си имунитета - лимони, мед, прополис, чай, шипки, зрънца бъз и ще се справиш.

# 2
Лали, благодаря ти много за съвета, това е нещо, за което не се бях сетила, не знаех. че има връзка. Искам да те попитам още нещо в тази насока, неонатоложката на сина ми ми препоръча стрептококцинум, хомеопатично лекарство, ти какво мислиш? И другото, което ме притеснява, един месец вече пропуснахме овулацията
заради лечението, а сега съм под действието на лекарствата които съм пила и имам овулация, след това достатъчно дълга лутеална фаза, хубава маточна лигавица, добре се удебелява и искахме да изпозлваме момента. Защото това няма да продължи дълго, сигурно още месец-два. А сега като ги има "гадините" вие тук във форума подробно ми обяснихте, че първо трябва да ги премахна и тогава да правим бебе. Става един омагьосан кръг...

# 3
  • Мнения: 7 718
Стрептококцинум може. Laughing
Т-Колева, човек си прави някакво изследване, откриват се някакви коки, които по принцип е нормално да ги има, но в по-малко количество. Предприема някакво лечение.
И приключва. Защото пиенете на антибиотик понижава имунитета, коките се размножават, организмът не може да се справи и по-нататъшно лечение по класическата схема е безпредметно.
Коките са нормални за организма. При срив на имунитета те стават повече и това трябва да се преодолее - само с повишаване на имунитета.

# 4
Лали, още веднъж много ти благодаря. Сега нещата изглеждат по приемливи за мен, че предния път моята докторка спомена за венозен антибиотик, който доколкото разбрах се слага в болница и ... и цяла сутрин едни картини рисува моето въображение... Simple Smile

# 5
  • Мнения: 945
Трябва да подберат точния антибиотик, на който не са резистентни стрептокотите. И аз съм за засилване на имунитета ,защото моя племенник ги пребори с някакви такива добавки. На него му се бяха загнездили в ушичките и през един месец пиеше антибиотици, детето.

# 6
  • Мнения: 1 475
при мен изчезнаха с 7 дневно слагане на свещички Далацин Т и едномесечен прием на хранителна добавка Лактофлор с фибри  и повече да чукна на дърво не са се появявали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт