Кога има имен ден?

  • 14 974
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Имам въпросче....Моята дъщеря се казва Кристиана,родих я на 14.09(кръстовден),и я кръстихме на дядо и Красимир....според вас кога има имен ден,защото някъде пишеше,4е трябва да празнува на коледа?

# 1
  • Мнения: 9 973
може и на Коледа,производно от Христо,но това знам за КристиЯна

# 2
  • Мнения: 668
с моя приятелка скоро ровихме в нета точно по този повод:)според мен трябва да е на 14.09,но може и на коледа.за коледа някак в пове4ето календари са дали за христина.определено ще следя темата ти:)

# 3
  • Мнения: 1 900
Това намерих в интернет. Защо не празнуваш и на двата празника, пък каквото дойде Grinning Peace
Кристиян нем. Christian
Кристина френска форма на Христина
Кристина - форма на Христина. Имен ден празнуват на 14 Септември (Кръстовден)  Peace

25 Декември - Коледа
Имен ден празнуват: Младен, Радослав, Радомир, Радостин, Радослава, Радостина, Христо, Христина, Христофор

14 Септември/неделя/ - Кръстовден /Кръстьо, Ставри/

# 4
И аз даколкото знам, трябва да е на Кръстовден.
Племенницата ми е Кристина- на нея също й празнуват на Кръстовден.

# 5
  • Мнения: 565
На 14.09 - Кръстовден. Скоро нямаше ли пак такава тема  newsm78

# 6
# 7
  • Мнения: 403
Моя позната се казва Кристина и празнува септември месец, а не на коледа.

# 8
  • Мнения: 1 586
Моят син се казва Християн ,ние празнуваме на Коледа ,детето на една приятелка се казва Кристиян и също празнуват на Коледа.

# 9
  • Мнения: 693
Това намерих в интернет. Защо не празнуваш и на двата празника, пък каквото дойде Grinning Peace
Кристиян нем. Christian
Кристина френска форма на Христина
Кристина - форма на Христина. Имен ден празнуват на 14 Септември (Кръстовден)  Peace

25 Декември - Коледа
Имен ден празнуват: Младен, Радослав, Радомир, Радостин, Радослава, Радостина, Христо, Христина, Христофор

14 Септември/неделя/ - Кръстовден /Кръстьо, Ставри/


По принцип от мой братовчед, който е поп знам това което и ти пишеш "Кристиян нем. Christian "  и производните Кристиан, Кристина празнуват на Коледа, презника на Христос и Християните - Christian(Християнин а не Кръстьо)

но ти си противоречиш

Кристина - форма на Христина. Имен ден празнуват на 14 Септември (Кръстовден)  Peace

25 Декември - Коледа
Имен ден празнуват: ... Христина, ...

Празнувайте когато си решите  Peace Аз лично виждам логика в гореспоменатото и затова празнувам именния ден на сина си Кристиан на Коледа

# 10
  • Мнения: 64
Според мен на Коледа.

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
На Коледа.

# 12
  • София, България
  • Мнения: 5 573
На Коледа  Peace

# 13
  • Мнения: 1 900
Това намерих в интернет. Защо не празнуваш и на двата празника, пък каквото дойде Grinning Peace
Кристиян нем. Christian
Кристина френска форма на Христина
Кристина - форма на Христина. Имен ден празнуват на 14 Септември (Кръстовден)  Peace

25 Декември - Коледа
Имен ден празнуват: Младен, Радослав, Радомир, Радостин, Радослава, Радостина, Христо, Христина, Христофор

14 Септември/неделя/ - Кръстовден /Кръстьо, Ставри/


По принцип от мой братовчед, който е поп знам това което и ти пишеш "Кристиян нем. Christian "  и производните Кристиан, Кристина празнуват на Коледа, презника на Христос и Християните - Christian(Християнин а не Кръстьо)

но ти си противоречиш

Кристина - форма на Христина. Имен ден празнуват на 14 Септември (Кръстовден)  Peace

25 Декември - Коледа
Имен ден празнуват: ... Христина, ...

Празнувайте когато си решите  Peace Аз лично виждам логика в гореспоменатото и затова празнувам именния ден на сина си Кристиан на Коледа
Точно затова и аз и предложих да празнува когато прецени. Това което съм написала за именните дни и кое име от къде произлиза го открих в интернет и си противоречи доста.  Peace

# 14
  • Мнения: 931
КРИСТИЯНА е форма на Христина. Кристияна празнува имен ден на Рождество Христово. А ХРИСТИЯНА - женска форма на Християн. Християна черпи на Рождество Христово така че аз мисля че тр да празнува именния си ден на Рождество Христово - Коледа.Да ви е жива и здрава и мног весели празници

Общи условия

Активация на акаунт