Оставяте ли бебетата си да спят в кошницата за колата?

  • 1 655
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Дъщеря много обича да заспива в кошчето за колата както и доста от децата и спи много спокойно в него. Когато я преместя в нейното легълце след около 10-20 мин. се събужда. Знам че се чувстват сгушени и затова са по - спокойни там. Вие оставяте ли ги да спят там и дали има опасност от изкривяване?

# 1
  • Мнения: 864
Да оставяла съм бебка.Там спеше спокойно.
Ако си с кошница от 0 до 9 или 13 кг. няма проблем  Peace

# 2
  • Мнения: 4 668
Моят син редовно си спеше в кошницата  Grinning
Да не говорим , че беше от този модел , който се монтира на количката .

# 3
  • Мнения: 403
Да много пъти спи там, а не на шезлонга или кревата.Бебешка му работа. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 565
Да оставяла съм бебка.Там спеше спокойно.
Ако си с кошница от 0 до 9 или 13 кг. няма проблем  Peace
Да. Кошницата на Чиполино, които са сивите.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
А къде може да стои/спи бебето повече,в кощницата или в шезлонг,когато не иска в легълцето си ?  newsm78

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Да. Много обичаше да спи там, откарваше по 1-2 часа.

# 7
  • Мнения: 86
И моят син все спеше в кошницата,но сега въобще не ми минава през ума да сложа дъщеря си да спи там!

# 8
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Да- много му харесва, а и имах запитване до ортопед за това. Няма риск да има някаква деформация в бъдеще. Още повече , че имат ергономични положения. Ако там сънят е по-добър - няма проблем. Някога във времето ще заобича и кошарата  Peace

# 9
  • Мнения: 491
Да спала е доста често,моята се закрепяше и в/у количката и ми беше мн удобна.

# 10
  • Мнения: 653
според мен бебето е най-добре да спи в леглото си или в количката навън на разходка
гръбчето му да е на равна повърхност
кошниците за кола са предназначени за безопасно пътуване на бебета в кола, а не за спане
знам че е по-лесно за майката да го сложи в кошницата и бебето да спи на една ръка разстояние от нея, но за мен не е правилно
както го научиш в началото, така ще я карате занапред
познавам деца на година и нещо, които все още не искат да си спят в леглото
разбира се винаги има изключение - ако е заспало детето в кошницата, няма да го будя,я
но определено предпочитам да си спи в леглото

# 11
  • София
  • Мнения: 2 348
Съвсем скоро имаше такава тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=253652.msg6029606#msg6029606

# 12
  • Мнения: 565
Ами пропуснала съм я, а и с търсачката не намерих това, което ме интересуваше. Надявам се няма проблем че пак пуснах тема  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 668
гръбчето му да е на равна повърхност
Това не е точно така . Естественото физиологично положение на бебетата не е да са изпънати , а напротив , точно в позата , която заемат , когато са в кошчетата .
Разбира се , всеки сам си решава , но тъй като често се прокрадва мнението , че не е добре за тях - не е вярно .
Нито пък е задължително да свикне .
На моят син моного добре му беше и когато имаше колики да стои в кошницата . Отделно , че оттам могат да наблюдават повече.
Разбира се , баба ми се потресе много като го видя  Mr. Green... но това е друга тема !

# 14
  • София
  • Мнения: 461
Аз бях пуснала тази тема FlutterМного се притеснявах,да не й навреди.
Иначе на въпроса: Вчера ходихме на ортопед и той каза,че Няма проблеми!.Може да стои в столчето,колкото пожелае.И на Теди й е любимо място и за спане и за разглеждане на стаята Grinning.От там следи,какво става около нея Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт