Може ли да се установи бременност, преди реално закъснение на цикъла?

  • 46 393
  • 27
  •   1
Отговори
Може ли да се установи бременност или липса на такава, с помощта на тест за ранна бременност, само 10-15 дни след края на  цикъла, което  е доста преди следващия цикъл и евентуално закъснение или липса?

# 1
  • Мнения: 1 183
Не,10-15 дни след менстуациата е много рано да се разбере дали си или не си бременна  Peace

# 2
  • Мнения: 166
Аз си направих тест Шуърчек, пет дни преди предполагаемата дата на цикъла и ми показа две чертички, но зависи наистина за колко по-рано става въпрос Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На теория може, но се предполага, че точно в този период е овулацията и сега е момента за самото зачеване. Така, че е малко вероятно.

# 4
  • Мнения: 4 965
На теория може, но се предполага, че точно в този период е овулацията и сега е момента за самото зачеване. Така, че е малко вероятно.

Мдааа. Така е.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
На 3 ден след зачеването започва да се повишава нивото на ЧХГ хормон и ако знаеш кога ти е била овулацията и евентуалното зачеване, би могло на теория да се хване с кръвен тест за бременност: прави се изследване за бета-ЧХГ, което ти дава някакъв отговор.

По-рано от седмица след зачеването едва ли има смисъл да се прави. Около дните на менструация би могло да се получи по-точен отговор с кръвно изследване.

Аз съм си правила такова в Торакс и така установих бременност, която "не се задържа". Ако не беше кръвното изследване, нямаше и да разбера, че е имало оплождане. Успех!  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз си направих тест 1 ден след ''закъснението'',ако изобщо това е закъснение.Беше си положителен и верен

# 7
  • София
  • Мнения: 3 249
Ето тук можеш да прочетеш за човешки хорион-гонадотропин и стойностите на бета-фракцията му при наличие на бременност. Ако уринарен тест не ти даде положителен резултат, ранна бременност можеш да хванеш само с кръвен тест! Не съм сигурна дали ултразвуково изследване би помогнало в случая.

# 8
  • Мнения: 257
Аз си направих тест 1 ден след ''закъснението'',ако изобщо това е закъснение.Беше си положителен и верен
smile3521и аз така

# 9
  • Мнения: 7 201
Може ли да се установи бременност или липса на такава, с помощта на тест за ранна бременност, само 10-15 дни след края на  цикъла, което  е доста преди следващия цикъл и евентуално закъснение или липса?
Тези т.н.тестове за ранна бременност никаква работа не вършат! Naughty
Най-рано трябва да имаш 1 ден ден закъснение,за да се установи бременност.

# 10
  • Мнения: 565
Аз си направих първия тест за бременност 10 дни след предполагаемата овулация и съответно  luvbed и имаше още 5 дни до следващия цикъл, който така и не дочаках и теста имаше една много бледа втора чертичка. Втория беше с 1 ден закъснение ако може да се нарече така и той си беше с по - ясна от първия втора чертичка. Други тестове не съм правила.

# 11
  • Мнения: 4 406
може само с кръвен тест

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
ЧХГ започва да се отделя след имплантацията, която е между 7-ми и 10-ти ден след овулацията /оплождането/; кръвен тест се прави най-рано на 12-ти ден след овулация, т.е. около 2-3 дни преди очакваната дата за следващата менструация; уринен - след закъснение.

# 13
  • Мнения: 3 069
може да се установи 3-4 дни преди датата на следващата менструация и най-добре с кръвен тест.

# 14
  • Мнения: 258
аз си направих тест 2 дни преди да ми дойде цикълът и показа 2 чертички - съответно беше верен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт