Клеева тинктура

  • 54 933
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
Здравейте, искам да ви попитам някоя от вас дава ли клеева тинктура на децата си? Питам, защото съм решила да започна да давам на дъщеря ми, която е на 2 г., но незнам точно по колко капки, нашата лекарка ми каза да давам по 2-4 капки, но понеже много не и вярвам на нея ви питам вас. Ако сте давали, колко време може да ги пие, на гладно ли се дават, абе всичко!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз бях пускала такава тема и мненията са противоречиви.

От една страна клеевата тинктура съдържа алкохол, който не би следвало да се дава на деца. От друга страна Есберитоксът - много прехвален детски имуномодулатор - също е алкохолен извлек на няколко билки. Лекарството Бебинос против колики също е тинктура. Thinking

Не стигнах до еднозначен отговор дали да се дава на деца или не.

Аз съм си купила клеева тинктура и си я пия всеки ден по двайсетина капки (капе много странно и никога не знам колко точно капки съм сипала). Чела съм, че броят капки е равен на броя на годините, но не повече от 30. На тинктурата, която купих аз от аптеката, пише не повече от 20 капки дневно. Дава се разтворено във вода 30-60 минути преди хранене.

В края на крайщата решението е твое. Аз мисля да давам на дъщеря ми от есента по 1 капка на ден.

# 2
  • Мнения: 399
Това, което пчелар ми е казвал, е че не се пие продължително време - 2 седмици и почивка. Вероятно е достатъчно в прЕходните сезони да се пие. Не е на съвсем гладно - около 2 часа след хранене и 1 час преди хранене било добре, тоест 11 ч и 14 ч били подходящи часове.

Не знам по колко точно капки, но и аз се водя по онова правило - на колкото години е детето, толкова капки. Давах около нова година, когато си бяхме вкъщи, по 7 капки на седемгодишния си син, след закуска, 13 дена, в малко вода - колкото една глътка, после му давам чиста вода да си изплакне устата.

# 3
  • Мнения: 423
И аз знам, че се дават толкова капки, колкото са годинките на детето. Разтварят се в малко вода или мляко и се дават на гладно. Аз ги давах сутрин с малко чай. За продължителността не знам, но съм ги давала и повече от две седмици.

# 4
  • Мнения: 3 069
Записвам се да следя темата защото Виктор не желае да преглътне никакъв витамин...

# 5
  • Мнения: 98
давам по една капка, когато се сетя - но не редовно.
Обикновенно когато е имал контакт с болни деца .

# 6
  • София
  • Мнения: 2 801
А дали може кърмачка да пие клеева тинктура? Нали уж не е добре да се яде и мед, да се пият лекарства и незнам как да си подсиля организма, а май вървя на разболяване...

# 7
  • Мнения: 3 695
И на мен ми е интересна тази тинктура. На колкото години е детето е дозата за целия ден или 3 пъти на ден по толкова?
Мед не бива да се дава на дете под 1 година, но кърмачка мисля, че не е проблем да яде.  Peace

# 8
  • Мнения: 399
И на мен ми е интересна тази тинктура. На колкото години е детето е дозата за целия ден или 3 пъти на ден по толкова?

Мисля, че е за целия ден.

# 9
  • Мнения: 137
Аз гледах в часът на мама един човек каза че клеева тинктура се дава като на 1 детска годинка се дават 1-2 капки  т.е за дете на 2 години 2-4 капки дневно, при кашлица или вирусно заболяване или контакт с болни деца мах доза по 2 т.е за дете на 2 год. на ден приема става до 8 капки.Мисля, че няма как да навредим на децата си с нея.Тя е натурален продукт Peace

# 10

Имаше предаване по БТВ в "Часът на мама",посветено на клеевата тинтура,гостуваше им детски хомеопат.Тогава за пръв път чух за клеева тинтура,лекаря обесни че е много по-полезно и ефикасно да се дава на детето през целия зимен период,всеки ден толкова капки на колкото годинки е детето,а когато е контактувало детето с болен тогава да се завишат капките с още 1-2.Също така лекаря каза,чи е много по-полезно и безвредно за детето да му се дава клеева тинтура отколкото всички лекарства за подсилване на имунната система,които винаги пречиняват гъбички в стомаха и всякакви други последствия.Моето дете страшно много боледува и миналата зима бяхме на антибиотици през седмица.Направи ми 5 бронхита и една пневмония,но тази зима му давам клеева тинтура и се разболя само веднъж и то доста леко,въпреки че в градината непрекъснато контактува с болни деца.Не знам дали е от клеевата тинтура,но така ми се струва,защото нищо друго не съм променила от миналата зима.Но съм чувала,че за малки деца причинявало алергии,заради меда който съдържа,но всяка майка сама решава дали да дава мед на детето си,но от друга страна антибиотиците и лекарствата да не би да са по-полезни.Те причиняват много повече негативни последствия.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Хомеопата от предаването е Д-р Атанас Михайлов. Потърсете в Гугъл, има доста информация за него. Отговаря на въпроси и в този сайт:
http://mama.btv.bg/forum/viewforum.php?f=8

# 12
  • Мнения: 1
nqkoi znae li kolko  vreme trqbva da se dava kleevata tinktyra i kolko po4ivka sled tova trqbva da ima do sledva6tiq priem -predvaritelno blagodarq

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Давам по 4 капки на ден когато се сетя.Ако е болен или пред разболяване давам задължително по 5-6 капки еднократно.

Общи условия

Активация на акаунт