Овче сирене

  • 1 421
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 726
На осем месеца сме,започнах да и давам сирене но козе,защото сме с АБКМ,давала съм два дни вече няма реакция(съвсем по малко съм и давала).Дали мога да и давам овче сирене при положение ,че сме с такава алергия.И другия въпрос е,какво количество сирене да и давам,за деня?Чувал съм колкото кибритена кутика вярно ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 218
Преди няколко дни цитирах този пост, ще го цитирам и сега:
Пак по въпроса за млечните продукти...

Вариантът с овчето сирене е наистина по-предпазлив. Проблемът е, че овчето сирене трябва да е 100% от овче мляко, иначе и най-малките примеси обезсмислят предлагането му. Отделно съставът и в частност мазнините не са предимство. Обаче пък овчето мляко е по-богато на калций от кравето (30% повече) и от козето (60% повече).

При алергичните дечица също се препоръчва много бавен темп на захранване със сирене, горе-долу следния:
-> 1-2 трохички -> зърно от леща -> грахово зърно -> ½ кафена лъжичка и т.н.
Достатъчни са около 2 седмици за достигане на дозата от 30-40 гр. Предлага се през ден (за да се избегне натрупване в организма на алергени).

Наистина кравето мляко е по-алергизиращо от другите видове млека (4 основни вида алергени, освен казеина), но кравето сирене може да е проблемно само при най-острите форми на алергия към кравето мляко. При деца с леки алергии се понасят добре извара, масло, сирене. Щом едно кърмено бебе не е имало проблем (белтъчната алергия се предава и през кърмата, ако майката консумира млечни продукти), след 12 мес. може да се пробва захранване и с краве сирене. Което донякъде е въпрос и на традиция по нашите географски ширини…

Евентуална реакция на захранването със сирене - може да се появи заради самите съставки на сиренето или като реакция на стомахчето към непозната храна (т.е. към концентриран белтъчен продукт), не е задължително да се тълкува като алергия. Дори и след успешно захранване с млечни продукти, впоследствие може да се появи АБКМ например.

# 2
  • Мнения: 27 524
Пробвай, дано е чисто овче. Аз лично основно давам на сина ми овче и козе сирене, краве - рядко.

# 3
  • Мнения: 57
Ние сме вече на 1 година и аз взех да давам домашно овче кисело мляко и сирене и нямаме никакви проблеми. Казаха ми за прясно мляко да изчакам още и не съм давала. 

Общи условия

Активация на акаунт