липса на кърма

  • 4 154
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
интересува ме дали липсата на кърма може да е наследствена? майка ми не е имала кърма нито при мен нито при сестра ми, баба ми май също. но тъй като кърмата си е най-полезна за бебче, ми се иска аз да имам, пък дори да си жертвам готините цици  Laughing  кога най-рано ще разбера дали ще имам?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Прости ми,ама темата ми е малко безумна.
Ето тук си задай въпросаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

# 2
  • Мнения: 199
защо да е безумно да се задава такъв въпрос само не разбрах.  окей изтрийте темата щом не и е тук мястото аз ще потърся отговора там където ми каза.   newsm78

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Не е наследствено!Щом искаш ще кърмиш-търпение и упоритост се иска.Момичетата от кърмаческия ще ти бъдат много полезни,там има библиотека и  е хубаво да четеш.Не знам как преди да се появи бебето може да се разбере дали ще имаш кърма-този въпрос ми се стори странен Peace

# 4
  • Earth
  • Мнения: 1 952
НЕ, НЕ Е НАСЛЕДСТВЕНА
КАК МОЖЕ ДА ТИ ХРУМНЕ ТАКОВА НЕЩО ?

siska79 ти е дала линк. Там има библиотека с изключително полезна информация

# 5
# 6
  • Мнения: 199
как можа да ми хрумне наистина, такова невежество  Laughing  просто попитах  Simple Smile единствения порок беше, че не и е тука мястото, за което се извинявам, и моля по-скоро  модератора да изтрие темата, преди още някой да ме е накарал да се чувствам тъпа и несигурна. 

# 7
  • Мнения: 4 343
от това което аз съм прочела по въпроса кърма не ''потича '' въобще при тежки хормонални разтройства .Те обаче не са наследствени.До колкото знам единици са случаите на липса на кърма.По често сами си го правим от незнание или още по лошо от неправилни съвети.
Прочети в библиотеката на кърмаческия там има всичко което ти трябва за да кърмиш успешно ,а и имаш време да четеш.
И въпроса ти си е най-нормален,просто без да искаш настъпваш по болното място  съфорумки  и това обикновено  предизвиква по остри коментари.
ето ти линк
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 8
  • Мнения: 199
благодаря, това беше ОТГОВОР.  майка ми е имала такова хормонално разстройство...  но ако не е наследствено, няма защо да се притеснявам. просто си мислех, че това е форум където има разбиране и... солидарност към всички притеснения и опасения на бъдещи майки.  Peace

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай - обикновено проблемите с кърмата са заради външни влияния (режими с големи паузи и т.н.), а не че организмът не може да произвежда мляко, т.е. ти ще имаш контрол над ситуацията Hug
За ободрение - майка ми не е имала никаква кърма с мен (медицински работник е), но казва, че ме е хранила на 3 часа през деня и нощна пауза от 9 вечерта до 6 сутринта Shocked При това положение изобщо не е за чудене, че млякото е било оскъдно. С брат ми е имала повече мляко, но пак е кърмила 20 дни.
На приказките за това как щом тя не е кърмила, и аз няма да мога, вярвах с първото ми дете - и макар че започнахме чудесно, приключихме още втория месец.
С дребната вече имах цялата информация, която ми беше необходима и съответно кърменето е докогато и на двете ни е приятно Grinning
Така че и ти ще се справиш - след като нямаш хронични заболявания и хормонални проблеми, вероятността да можеш да кърмиш успешно е почти 100% (освен при някакви екстремни външни обстоятелства, които да попречат).
В Библиотеката на кърмаческия форум има цялата информация, която ти е нужна, за да се подготвиш и нещата да тръгнат леко и успешно Hug

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Пожелавам ти успех с кърменето!

# 11
  • Мнения: 6 461
НЕ, НЕ Е НАСЛЕДСТВЕНА
КАК МОЖЕ ДА ТИ ХРУМНЕ ТАКОВА НЕЩО ?

Хайде малко укроти темпото.


Baduizm ,Хедра ти е дала информация.
В кърмаческия форум   ще можеш да прочетеш  много полезна  информация свързана с кърменето.
Успех Hug

# 12
  • Мнения: 2 746
Успех, миличка!
Аз пък, като много препатила / с 2 неуспешни кърмения/, да ти кажа - в никакъв случай не се настройвай, че няма да имаш кърма! Психическата нагласа е много важна.Единственото, и най-доброто, което можеш да направиш, е да четеш отсега библиотеката на Кърмаческия форум.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Успокой се, ще имаш кърма. Поколението на нашите майки често пъти е обърквано от неправилни съвети за кърменето, и то дадени от лекари, затова майка ти не е успяла да кърми. Често пъти режима в родилния дом е причина за неуспеха.
Щом искаш да кърмиш, по-горе са ти дали линк към кърмаческия подфорум. Чети редовно там, има и библиотека с най-важните неща.
За предпочитане е да избереш родилно, в което бебета са с майките, и да слагаш бебето да суче колкото може по-рано след раждането и всеки път, когато се събуди. Накратичко, има 3 неща, които провалят кърменето, а и трите се препоръчват от повечето лекари у нас - а те са - даването на 100-200 мл вода с глюкоза или захар на ден, кърмене на 3 часа и никакво кърмене нощем.
Правилното е да не се дава вода, защото в кърмата има всичко, вкл. вода, стомахчето на бебето е малко и побира 20-30 мл - ако му дадеш толкова вода, къде ще побере кърмата? Не се дава захар и глюкоза, защото сладкото нещо за бебето трябва да е кърмата (тя сладни леко) А и захарта не е подходяща храна, бебето се нуждае от белтъчините в млякото.
Кърми се на поискване, пак защото стомахчето е малко, кърмата се усвоява бързо  и бебето огладнява.
Кърми се и нощем, защото тогава има най-много кърма заради хормоните, а на бебето няма "да се претовари стомахчето", защото то расте много интензивно и енергийните му нужди са големи, т.е. то си има нужда от нощното хранене.
За всичко останало чети в библиотеката още от сега, че да не се шашкаш в болницата.
И бъди сигурна, че ако искаш, ще можеш да кърмиш Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 401
... просто си мислех, че това е форум където има разбиране и... солидарност към всички притеснения и опасения на бъдещи майки.  Peace

Не си сбъркала, това е форумът, където освен информация и подкрепа, ще намериш нови приятели за себе си и за бебенцето ти! Благодарение на момичетата, с които се запознах тук, се справих с трудните моменти на кърменето и ето ме, кърмя все още! Тук се запознах с първата ми кумица, които много обичам, тук се запознах с наборчета на моя малчо и винаги когато можем ги срещаме и пада голяма веселба. А това е полезна и за майката, и за детето!

Щом имаш желание да кърмиш, ще успееш! Поздравявам те за желанието да си информирана бъдещата майка!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт