Обиколката на главата

  • 1 903
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Моето бебе е на почти осем месеца,току що се върнахме от консултация,обиколката на главата е 41 см според новата ни педиатърка. Миналия месец я смених,но на консултацията декември беше 42,като от три месеца все си е 42 см. Новата ни каза,че може предишната да не е мерила вярно.Все пак обиколката ми се струва малка. Педи каза,че няма никакъв проблем,проблем е да расте бързо. Все пак ми е притеснено.Знам,че не всички бебета са с еднакви главички,но няма начин да качим 4-5 см до годинк,нали трябва да качат 10-11 см. за първата година..Роди се с 35 см обиколка. Моля за вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 469


от три месеца все си е 42 см.
Това ми се вижда притеснително.Бих потърсила мнение на специалист. Peace

Погледнах в картоните на децата:Вили-главичка при раждането 36см.,на 8 м.44см.
Жорко-при раждането 39.5см,на 8м.47см.

# 2
  • София
  • Мнения: 627
Ние на 5 м. и 24 дни сме с обиколка 44 см.

# 3
  • Мнения: 1 555
Може детенце да е по фино, при нас има едно момиченце, което е с толкова нежна главичка, а е на 1 г и като я гледам определено главата и е толкова, колкото е на моята 5 месечна дъщеря.
А иначе дъщеря ми е на 5 м и е с обиколка 44 см и и е съвсем в нормите главичката, т.е. нито е малка, нито пък голяма.
Според мен или не мерат както трябва или нещо е объркано, но за твое успокоенир или я премери ти или пък я заведи на др лекар макар че до колкото знам до към 8 м по принцип се затваря фонтанелата на повечето деца и е нормално да не расте главоломно главата, но все пак попита специалист, за да си спокойна

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И Тери 3 поредни месеца беше с еднакъв размер на главата/9ти,10ти и 11ти/,а на 8м е била 42см.Лекарката не ми е споменавала нищо и аз не се притеснявах.

# 5
  • Мнения: 382
Добре де,като я меря излиза 43 см,както и да меря все толкова,педи нещо ме е смотала.Пък няма начин два месеца поред 42см,после 41 см. Нещо ме връзват.

# 6
  • Мнения: 814
Добре де,като я меря излиза 43 см,както и да меря все толкова,педи нещо ме е смотала.Пък няма начин два месеца поред 42см,после 41 см. Нещо ме връзват.
Когато гледах как го мериха сина ми - глава, гърди, дължина - никога не им хващах вяра. Той се вътри - те каквото хванат. Само си го мерех и следях и винаги имаше разминавания с тяхното  Peace

# 7
  • Мнения: 1 919
ох аз като гледам как ни мерят.....нямам думи не се връзвай...ако се притесняваш потърси 2 мнение..детето ти е перфектно

# 8
  • Мнения: 382
Момичета  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 9 973
няма нищо притеснително.много майки казват,че децата на следваща консултация стават по-къси Laughing

# 10
  • Мнения: 585
не може 3 месеца да е една и съща трябва да нараства

# 11
  • София
  • Мнения: 418
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем

 Peace

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем

Разбира се. Аз никога не съм се доверявала напълно на показанията на сестрата в кабинета. След всяка консултация сама си мерех детето отвсякъде.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
мери сама детето,за да контролираш резултатите
според мен няма проблем
Peace за по-сигурно, а и не е кой знае какво филосифия

Общи условия

Активация на акаунт