Патка със ...?

  • 13 355
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Имам една цяла патка във фризера, а никога не съм готвила такова нещо. Предполагам, че е както пилешкото, но не съм много сигурна. Моля за помощ за това колко време се пече или вари - по-жилаво ли е месото, дайте ми идея как да я сготвя. Мисля си с кисело зеле, но ако срещна по-добра идея, мога да опитам!

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Патешкото месо е по-сухо(иначе може да има мазнина,която да е натрупала под кожата си) и ако се пече трябва да се шпикова със сланина,или да се кисне в марината....иначе става като дъвка,а и е голяма играчка(поне за мен)
 Аз също бих го направила с кисело зеле,черен,червен пипер,дафинов лист.Имам тенджера под налягане и там такива меса ги варя около 40-45 мин. от момента на завирането(може леко да се позапържи месото,преди да се налее вода и да ври).После прехвърлям в тава,за да се позапече за вид и вкус и готово.Става супер вкусотия...

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 14:53 от TheNMaster

# 2
  • Мнения: 5 001
Бо намерих още някои идейки...може да са ти от полза...
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=gotv&Number=19444 … ollapsed&sb=5

# 3
  • Мнения: 2 018
TheNMaster Много ти благодаря за идеите и съветите  bouquet

Патицата е доста голяма и исках да я опека цяла, ама щом казваш, че е месото е жилаво, това означава, че първо ще трябва да мине през херметическата - за малко. Така като я гледам, няма да ми се събере в херметическата  newsm78

Май ще пробвам с фолиото :
Ако имаш повечко месце от патицата, можеш да я готвиш по всички начини, по които приготвяш птици, но където има много мазно по месото и кожата се изцепва.
А може да направиш и пълнена - със всичките дреболии, задушени в ориз и гъби и пр.подправки, самата патица обтриваш с подправки ,завиваш я във фолио, като отдолу оставяш отворче долу-горе колкото яйце, слагаш я в тава, в която има 1ч.ч.бира, 1ч.ч вино, 1ч.ч, вода и печеш на слаба фурна мноооооого дълго време. Когато е готова я вадиш на скара да се отцеди, тогава развиваш и режеш.


Пък фурната ми има вентилатор - патицата на единото ниво, зелето на другото  Grinning

Още веднъж   bouquet

# 4
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Аз я правя пълнена , слагам я в тава и я затрупвам с кисело зеле. Завивам я с фолио и на средна фурна няколко часа. Става много крехко и никога не ми е ставала суха.

# 5
  • Мнения: 1 117
Бо_, не е жилава патицата! и изобщо не е сухо месото! Аз правих за коледа точно така - с кисело зеле цяла печена, даже не я напълних, (защото не се сетих Embarassed)
Най-неприятното беше да й почистя останалите перушини, ама пусти хамел, като искам да ям патица, прежалих се!
Значи в тавата сложих нарязаното кис. зеле, овкусено с червен пипер, черен, даф. лист - там както ти харесва, отгоре положих патицата, (с гърдите надолу!), завих с листа от зелката и ал. фолио и я пекох около час и половина или малко повече, ти ще я провериш кога е готова.  Пуска страшно много мазнина, никакво шпиковане, даже трябва периодично да отнемаш малко от нея. Към края на печенето махнах фолиото, за да придам цвят, даже пуснах вентилатора на фурната да запече коричка. Много вкусно беше станало, смятай че я носих на обяд у свеки, шашнах ги Mr. Green
На всяка цена сложи патицата и зелето в общ съд, зелето добива невероятен вкус от патешката мазнина, няма да съжаляваш.
Аз лично за себе си съм решила, че и по-често ще готвя патешко, но разфасовки, цялата патица е за тържествени ситуации, да им даде блясък.
Ех, как ме е яд, че не я снимах....

П.С. И никакви маринати, ще й убиеш вкуса! Ех, мога да напиша роман за патешкото... А пък филе с портокалов сос....Размечтах се...

# 6
  • Мнения: 2 431
Месото не е жилаво, а мазно. Свеки гледаше преди няколко години, правеше я основно печена с ориз.
АЗ обаче правя патешко по няколко начина:
- пълнена с дреболийки, затрупана с кисело зеле и задушена няколко часа в гювеча;
- нарязана на порции, сварена и запечена със зелени подправки и вино;
- сварена и запечена с картофи.

# 7
  • Мнения: 2 018
Момичета, едно голямо благодаря, на всички ви!!!
Опекох я във фурната с кисело зеле - бях я завила с фолио - 2 часа. Стана разкошна! Наистина пусна много мазнина - около 2 чаени чаши съм отделила! Но пък вкуса е несравним!   bouquet

Преди да я сложа в тавата я разполвих само от към гърдите Grinning и кръстихме рецептата "Патка шпагат" Joy

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 08:53 от Бо_

# 8
  • Варна
  • Мнения: 94
Патешкото месо е по-сухо(иначе може да има мазнина,която да е натрупала под кожата си) и ако се пече трябва да се шпикова със сланина,или да се кисне в марината....иначе става като дъвка,а и е голяма играчка(поне за мен)
 Аз също бих го направила с кисело зеле,черен,червен пипер,дафинов лист.Имам тенджера под налягане и там такива меса ги варя около 40-45 мин. от момента на завирането(може леко да се позапържи месото,преди да се налее вода и да ври).После прехвърлям в тава,за да се позапече за вид и вкус и готово.Става супер вкусотия...
Грешиш, патешкото е мазно, пуешкото е сухо. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт