Колко пъти на ден миете зъбите на децата?

  • 3 331
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Ние по принцип ги мием само вечер..., но напоследък хапва едни близалки, и знам, че сладкото се лепи по зъбките, затова след нея също ги мием...
Ами като започне да яде повече сладки неща...  newsm78
След всяка хапка ли ще трябва да ги мием...?
А пък и то едно миене... Само дето ставаме целите мокри, но много обича...

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Обикновенно мием зъбките по три пъти на ден-сутрин,преди лягане след обяд и вечер.
Понякога пропускаме следобедното миене.  Wink
Ако е похапвала повечко сладко-давам дъвка,но дъвката започнах да я давам на 2 год.

# 2
  • Мнения: 189
Два пъти си мие зъбите - сутрин и вечер. Понякога и наобед, ако не е на градина.

# 3
  • Мнения: 7 821
Сутрин и вечер.

"Прекаления светец и богу не е драг"  Wink.

# 4
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
По два пъти ги мият,сутрин преди детската и вечер преди лягане...
Така сме от малки..
Щом има желание детето ,давай му да ги мие и да се мокри,ще си му остане навик .

# 5
  • Мнения: 189
ние започнахме от 2 седмици да мием зъбките - голямо щастие за малката.Мием ги сутрин след хранене и вечер като я изкъпем преди лягане!Важното е да се създаде навик на дететото! Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Два пъти на ден-сутрин и вечер.Дъвки още не съм давала

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Обикновено сутрин и вечер. Случвало се е да ги мият и през деня, ако случайно са яли нещо, залепващо по зъбите (веднъж имахме проблем с дъвчащи бонбони и повече не ги искат). Понякога дъвчат дъвки, но то е повече за забавление или за освежаване при дълго пътуване.

# 8
  • Мнения: 4 668
Задължително ги мием сутрин и вечер !

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Само вечер, а би трябвало поне 2 пъти на ден... Но сутрин така ужасно му се спи и винаги бързаме, става полузаспал, отива до тоалетната, обличам го и потегляме за 10-15 минути ... иии пропускаме зъбките, а е хубаво да му създам навик. Когато не е на градина си ги мие по-често.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият си ги мие сам - два пъти на ден, а малката обича да си ги мие често, но аз помагам само два пъти - сутрин и вечер.

# 11
  • Мнения: 4 841
Сутрин и вечер. Плюс задължителен профилактичен преглед при стоматолог на всеки 6 месеца.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Сутрин и вечер. Дъвки не давам, дори аз ги избягвам.

# 13
  • Мнения: 656
Два пъти на ден - сутрин и вечер Peace
 

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Моя малкия не обича особено много да му мия зъбките.
Ту почвам, ту спирам да ги мия за известно време. Първите дни отваря уста и се радва, след това стиска устнички и се дърпа....какво да го правя?
Иначе му мия зъбките сутрин и вечер след банята, но той все още пие мляко след това, чай без захар през ноща... Объркана съм, а искам да му създам добри навици.

Общи условия

Активация на акаунт