Искаме ли детето да спи на възглавница в детската градина?!

  • 3 950
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 512
Вчера в детската градина ме зашеметиха със следния въпрос - искам ли детето ми да спи на възглавница. Shocked
Понеже мигах кухо 5 мин., ми разясниха, че ХЕИ било пуснало някаква наредбица, според която, ако искаме децата ни да спят на възглавници, трябва да закупим такива + две бели, надписани калъфки и да ги занесем.
Останалите се подписват, че са съгласни децата им да спят без.

Почувствах се като най-неосведомената майка - аз не съм и предполагала, че децата спят без възглавнички  Embarassed. Да, влизала съм многократно в спалното има помещение, но някак си това ми е убягвало.
А аз все се чудех защо Никола така трудно заспива там (вкъщи е свикнал на по-високо), а то каква била причината...

Как е в градините на вашите дечица?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
И в нашата градина спят без възглавници.И да те успокоя-не си най-неосведомената майка Laughing.Аз от форума разбрах за тази практика и после питах в градината и така.На Мими не и прави впечатление явно,защото си спи-с възглавница,без възглавница...Но щом твоето дете предпочита на възглавница,още повече щом се позволява закупуването им-купи Peace.

# 2
  • Мнения: 8 999
В нашата градина всяко дете е с лично спално бельо - от вкъщи. Каквото иска детето, това му и слагам /освен задължителния долен чаршаф, завивка и пижамка/. И двете ми деца си носеха възглавници, но някои деца спяха без.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
А пък аз никога не съм си мислела, че ще им дадат възглавничка без да попитат Rolling Eyes
Бих се радвала, ако малкия не се научи да спи на възглавница. У нас спи без. Сега, заради сливицата и постоянните секрети му подлагам една за да не се дави, но..веднага след изваждането й ще я махна. Дано до тогава не свикне Confused

# 4
  • Мнения: 1 092
В нашата детска градина НЕ разрешават да се спи без възглавница.И въпреки това аз занесох на децата си,защото те спят с възглавници от бебета и така са свикнали.Стояха възглавниците 2 месеца в градината ,без проблем,и в един момент ми ги връщат.
Питам аз защо,лелката ми вика:"ами много се губят калъфките" Shocked Shocked Shocked.
Продължавам аз да питам и госпожата ,тя си "изми" ръцете със сестрата.
Само деца ,който имали здравословен проблем можели да спят на възглавница.
Е,ще ме извиняват,ама как два месеца нямаше проблем.и изведнъж-хоп,не може.
А между другото децата спят на земята,върху тънки постелки.

А да ги питам аз тях,те в къщи на земята и без възглавници ли спят?!?!


П.П.Децата ми не могат да заспиват без възглавница в градината.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
В нашата градина всяко дете е с лично спално бельо - от вкъщи. Каквото иска детето, това му и слагам /освен задължителния долен чаршаф, завивка и пижамка/.

  И при нас е така.Моите деца спят без възглавница и не им носим. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
В нашата детска също са без възглавници. Щерката поиска - занесох й. Ние си носим бельото - нямаше проблем. На края на годината ми я върнаха. Носила съм й одеяло, че нашата зиморничава и зимата се оплакваше, че е студено. Питах госпожата, но тя почна да ми обяснява, че е много топло и някои деца спят само с чаршафи и т.н. Не съм  се разправяла повече - просто занесох. Някои деца могат и голи да спят, ама щом на моето е студено да си спи с одеяло.

После по инерция носих и на малкият, но той няма претенции, а пък и те с това спане на земята и събиране на дюшечетата къде ли я тъпчат и се отказах, прибрах я.

Но не са ми правили проблем - каквото съм решила, това.

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 219
В нашата детска градина спят без възглавници също, но който иска си носи.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че спят на възглавници, но никой не ми е искал да нося. Те са си от там. Поне така си мисля, че спят на възглавници Embarassed. Още довечера ще питам детенце.

# 9
  • Мнения: 46 434
В нашата са без възглавници, което е голям проблем за София  Confused
Не разрешават внасяне отвън.
Помолих и уж са й давали, но сега като я питам, пак казва, че я слагат без ...

Леля ми е детска учителка в Пловдив, има 18 години стаж и е работила и в други градове, остана доста учудена като й споделих, каза, че навсякъде са били със.

# 10
И в нашата детска спят без възглавници и аз като повечето майки късно разбрах за това. Носим личен спален комплект и вече с възглавница.Всъщност това с възглавницата е въпрос на личен избор.

# 11
  • Мнения: X
В нашата градина се спи без възглавници. Ния няма проблем със спането без възглавница, но има проблем с това, че нещо липсва от леглото и все едно да няма одеало или чаршаф.  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 14 512
И ние сме без възглавница-но с матраци, които имат издигната горна част

# 13
  • Мнения: 1 298
В холандските детски градини се спи без възглавница, по препоръка на здравните служби.
Да си внесеш отвън е невъзможно.
Може би и в България са започнали да го практикуват. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 567
Моята като беше предучилищна преди 4 години, в градината, която посещаваше също се спеше без възглавници. Разбрах го, защото перяхме спалното бельо вкъщи и се зачудих, защото няма калъфка.
Не знам тази практика от кога съществува, но си спомням, че когато аз ходех на градина си имахме възглавници, защото си спомням какъв бой ставаше с тях  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт