Намалява ли ви кърмата преди мензис?

  • 817
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Момичета, исках да ви питам дали преди мензис ви намалява количеството кърма, при мен определено има таква зависимост. След като ми дойде, количеството на кърмата осезаемо се увеличава за около 10 дни до две седмици. Прави ми впечатление, че и малкия като че ли суче повече преди мензис - или не му достига млякото (въпреки че съм го захранила и в никакъв случай не гладува) или моите хормони му дейсстват и на него... и на мен преди М ми се яде повече и то сладко.

# 1
  • Мнения: 2 614
Честно казано не съм забелязала подобна зависимост, но със сигурност имаше такава тема, и мисля, че доста майки бяха споделили, че имат това чуство!

Хоп и темата изрових с търсачката  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244073.msg5689415#msg5689415

Имаше и още резултати, но няма да имам време да ги прегледам. Дано съм ти била полезна  Peace

# 2
  • Мнения: 126
На мен определено ми намалява. Даже вече така разпознавам, че ще ми дойде скоро  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 402
Да, при мен определено оказва влияние на количеството кърма.

# 4
  • Мнения: 182
При мен също има такава зависимост, но се тогава се кърмим по често

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
При мен има такава зависимост и то чувствителна. И аз предприемам повече на брой кърмения.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
И при мен намалява забележимо.След 2-ия,3-ия ден от М нещата се нормализират

# 7
  • Мнения: 484
Не съм забелязала такова нещо. Четох, че и вкусът се променял и някои бебета се мръщели, но при нас не е така. Дискомфортът е единствено за мен Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Да при мен със сигурност има зависимост.Точно така стана и сега днес вече ми свършва и от вчера всичко си е ок,преди да ми дойде 2 дена ревеше и се тръшкаше, че не му стигат и двете сега и 1 му е достатъчна.

# 9
  • Мнения: 1 089
 С вкуса не сме имали проблеми, но това с намаляването е доста неприятно... само да не вземе да спре съвсем, защото въпреки че вее не сме толкова малки ми се ще да получава "най-доброто" възможно по-дълго и ако се отказва да е по негово желание.

# 10
Момичета, исках да ви питам дали преди мензис ви намалява количеството кърма, при мен определено има таква зависимост. След като ми дойде, количеството на кърмата осезаемо се увеличава за около 10 дни до две седмици. Прави ми впечатление, че и малкия като че ли суче повече преди мензис - или не му достига млякото (въпреки че съм го захранила и в никакъв случай не гладува) или моите хормони му дейсстват и на него... и на мен преди М ми се яде повече и то сладко.
Rolling Eyes

Като прочетох темата, си зададох въпроса кога се възстановява месечният цикъл? Ние се кърмим вече почти шести месец и в началото гинекологът ми каза, че мензисът ми ще се възобнови, като мина на едно кърмене дневно...та си бях спокойна и не съм се замисляла. Но от няколко седмици забелязах, че пак започнаха да ми се повявята пъпки по лицето и ставам нервна за дреболии и в лошо настроение, точно като пред мензис...
Та обяснете ми моля кога наистина ви дойде отново?

# 11
  • Мнения: 1 089
На мен ми дойде на 5 месеца и половина, но има майчета, на които година-две не им идва. Чела съм по други теми - може да се поровиш с търсачката....

# 12
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Алечка,аз също си ги имам всички тези симптоми може би от 5-6 месеца,но...още не ми е дошъл М. Все пак казват,че овулация си има така,че според мен процесите си протичат в организма,просто липсва М.

# 13
  • Мнения: 221
    Определено, намалява. На мен вече ми дойде и имахме лек проблем, но бързо се регулира.

# 14
  • Мнения: 124
На някои им идва съвсем рано - на мен и след двете раждания ми идва нормален и редовен цикъл след третия месец  Shocked Кърмата определено много ми намалява преди М.

Общи условия

Активация на акаунт