Проблеми със свекървата...

  • 8 245
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте момичета,искам да ви попитам дали някоя от вас е имала проблеми със свекървата или някой друг роднина по повод името на детето(децата) ви.Реших да попитам т.к. аз имах такъв,моята свекърва  дойде да види дъщеря ми 3 месеца след като се роди,защото не съм кръстила нито сина си нито нея на свекър ми.Ужасна глупост  ви казвам дори искаше да ги прекръствам, а ние с мъжа ми искахме имената на децата ни да започват с "А"-на никой не са кръстени!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Мъжа ти какво казва? Все пак е негова майка.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Моята свекърва още преди да родя ми подмяташе, че ако е момче "трябвало" да го кръстим Иван ( на името на бащата на мъжа ми, който е починал отдавна и който аз изобщо не познавам). Аз още тогава и казах, че това няма да стане.
След като се роди малката и мъжа ми й се обадил да й каже, че съм родила момиченце, кръстили сме го Ния, тя беше казала - "Ния ли? Що за име пък е това?"
Но на мен лично нищо подобно не си е позволявала да ми каже, защото знае, че като ме "настъпи по мазола" ще си има доста ядове с мен. 

# 3
  • Мнения: 86
Не го интересуваше какво мисли и говори майка му,не и се обаждаше,а ако тя звънеше не вдигаше,няма да ми стигне времето да опиша точно какви ги приказваше тази жена...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Е, след като мъжа ти не го интересува и те подкрепя ти защо сама си правиш проблеми? Махни с ръка и забрави. Или ако си от моя тип магарица хвани и кажи на свекърва ти "Не е кръстено на теб, защото не ти харесвам името".

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не го интересуваше какво мисли и говори майка му,не и се обаждаше,а ако тя звънеше не вдигаше,няма да ми стигне времето да опиша точно какви ги приказваше тази жена...

Аз мога да си представя какви ги е приказвала свекърва ти. Но не мога да разбера ти защо и се връзваш. Тя да си приказва каквото си ще. Ти си избрала имена на децата си и никой няма право на претенции, освен бащата, разбира се.
Моят син не е кръстен на свекърва ми. Кръстен е на себе си. Разбира се, свекърва ми подметна, че не сме я имали за нищо. Обаче това си е неин проблем. Тя като е избирала име на мъжа ми аз не съм и се мешала (то е нямало и как де  Twisted Evil ).

# 6
  • Мнения: 1 111
При нас никой не е имал претенции за името.И честно казано не мога да разбера що за глупости са това.Не се ядосвай за глупости,гледай си детето и не им обръщай внимание Peace

# 7
  • Мнения: 445
Какво по-хубаво от това, че свекървата не ще да идва у вас  Grinning Не стига, че си късметлийка, ами и се оплакваш. По-добре ли е да идва всеки ден и после да пускаш теми от рода на "Свеки не ме обича" ,"Аз не обичам свеки, ПОМОГНЕТЕ!" Joy

# 8
  • Мнения: 86
Да. Имах големи неприятности със свекърва ми. Няколко месеца ми натякваше, че не ми иска детето, защото било момче, а после няколко месеца, че трябва да се казва Николай на свекър ми. И въпреки, че ние с мъжа ми бяхме решили как да го кръстим, докато бях в болницата, той ми се обади и ми каза "Е какво толкова, защо не го кръстим на баща ми". В последствие го кръстихме Николай и въпреки това те изобщо не се интересуват от детето. Та аз никога няма да си простя, че съм го кръстила на тях и не съм направила това, което ми е казвало сърцето. Ако имам второ дете такова нещо никога няма да се повтори.

# 9
Според мен проблема си е неин,не ги разбирам тези хора,да се сърдят за такова нещо,вместо да се радват.

# 10
  • Мнения: 1 350
да бе ,защо така след като се роди дете вместо да се радват хората стават само скандали и т.н.Една моя бременна приятелка свекърва й още отсега я тормози ,че като се роди детето трябва да го кръстят на нея Николинка #CrazyИ казва "Как един ден като поасне внучката ми ще тръгна с нея по улиците и като ме питат хората на кого е кръстена ,аз какво ще кажа????"Луди хора им еййй LaughingАма аз да не се смея ,защото ми се очертава същия проблем и най-много някой ден да дундуркам малкия Трифончо или Пенка #2gunfire

# 11
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Изобщо не робувам на тези предразсъдъци. Кръстили сме детето с име което ни харесва,кой както иска да го приема ,не ме вълнува.

# 12
  • Мнения: 483
Знам че е гадно, но не бива да и се връзваш. Сега ще ти кажа какво стана като родих синът ми #Crazy
Свекърите ми са ЛЮТИ македонци, традицията и какво ще кажат хората винаги са били движещи сили в живота им. Имат двама сина с по една внучка. Те чакаха внук от години, най-голямата им мечта беше това ха-ха  Joy
Аз имах трудна бременност, в седми месец се наложи спешно секцио...не се знаеше как ще е бебето.
Ние вече бяхме решили че бебето няма да носи името на свекър ми и очаквахме някакви проблеми и много натякване...
Роди се бебето и мъжът ми се обажда на техните да им каже че е добре и се казва Кайл. Баща му изпаднал в тотална ярост, започнал да му крещи как го е кръстил с някакво индианско име, че съм го прецакала, че е глупак и "слаб в главата" hahaha и че моментално трябва да вземе мерки да оправи името иначе....
 hahaha hahahaЕ от тогава не сме ги чували, те дори не знаят дали е оживяло бебето newsm78
Майка му се опита да се обади след това, но мъжът ми отказа да говори с нея, защото смята че са комбина...на вторият опит а се обади остави съобщение от което буквално ми падна ченето:"...баща ти е много зле, удар ще получи и ТИ ще си виновен за всичко, а аз знам от къде идва всичко(демек от мен)...и т.н."
Повече не сме ги чували.
Ама представете си че го срещне някой колега и го пита как се казва внукът и той вместо гордо да каже ГЕОРГИ трябва да каже Кайл Sick
Те за това на никой не бяха казали че съм бременна, очаквали са най-лошото Mr. Green
Та идеята ми е да не се коркаш щом с мъжът ти сте на едно мнение!
Гледайте се с бебока и да не ти пука!

# 13
  • Мнения: 2 438
Аз лично харесвам традицията с кръщаването на дядовците, все пак се касае за рода.
Синът ми го кръстихме на дядо му по бащина линия /той е сирак, дори на децата си не се е  радвал, както на моя син./
Щерката, докато излезе от мене, беше "момче". Голям зор, докато измисля име в болницата, на финала я записах на баща ми. Мнаха две-тре години и свекърва ми изцепи ни в клин, ни в ръкав, че нямало да й подари златни обици, защото не била кръстена на нея.
Аз по принцип простотиите игнорирам, така са ме възпитали, само й поясних, че дъщеря ми има вече 3 чифта златни обици, подарени й от хора, които я обичат и баба й занемя.
Пнеже другия й син е неин любимец /адска простотия/, но го мързи да се жени, в момента я бъзикам на неосъществимата тема "кръщаване на внучка на нейната буква".

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Изобщо не робувам на тези предразсъдъци. Кръстили сме детето с име което ни харесва,кой както иска да го приема ,не ме вълнува.
И аз така Peace

Общи условия

Активация на акаунт