кои зеленчукови пюрета са най-предпочитани от бебчетата

  • 2 375
  • 20
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 173
Здравейте!
Имаме проблем. Моята бебка започнах да я захранвам от една седмица със зеленчуково пюре, морков и картоф на ХИП. От днес трябваше да въведа нов зеленчук. Пробвах с картоф и тиквичка, но не стана. Бебка само като го опита и започна да се мръщи, да го плюе, да плаче със сълзи, да прави физиономии че ще повърне  Sick Изхвърлих това пюре и пробвах с картоф и карфиол, същата работа. Забравих да кажа че и към двете пюрета добавях по малко кърма за да станат поне малко по вкусни Sad. Накрая се отказах да я мъча и я накърмих, при което тя така ми гушкаше гърдата  и не искаше да ме пусне 40 мин. при положение че се храни най много за 10  Tired Сега съм объркана и не знам утре с какво да продължа. Ако може ме посъветвайте за марки пюрета, който са предпочитани от вашите бебенца. Ако може да кажете и към кой зеленчуци имат най големи предпочитания. Приемам всякакви съвети. А да щях да забравя, ами ако не иска да яде определен зеленчук и за в бъдеще, дали ще е проблем  newsm78

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 11:27 от Vivi

# 1
  • Мнения: 745
пробвай с тиква.сладичка е и бебетата я харесват.на хип е добра.

# 2
  • Мнения: 10 982
Когато захраних дъщеря ми, харесваше само пюрето от тиква на Хип и всички плодови. Зеленчуковите пюрета й ги смесвах с плодово, иначе не искаше да яде - плюеше ги и след това изобщо не си отваряше устата. Сега харесва пюретата от различни смесени зеленчуци на Хип и Бебевита.

# 3
  • Мнения: 159
Тиква, тиква с моркови, тиква с ябълки, тиква с картофи, всичко на Хипп  Peace
И моята Яна е същата - отказва повечето пюрета, тотално отказва супи и бульони (направо не знам какво да правя), но се испокоявам, че като порасне още малко, няма да има тези проблеми с храненето. Недей да мислиш, че като не яде дадена храна сега, ще я отказва и за в бъдеще...

# 4
  • Мнения: 4 965
Няма правило. Въпрос на вкус е. Както при възрастните - всеки обича различни неща.
Моите дъщери още от новородени имат различни вкусови предпочитания. Едната категорично отказваше да яде ориз, а другата чушки /не знам как ги усещаше/.
Същото е и за марките пюрета /едната ядеше с кеф Хип и Семпер, докато другата се дереше за пюретата на Ганчев, които лично според мен са пълен отврат/.
Пък и не мисля, че е съвсем правилно да я захранваш с готови пюрета /особено комбинация от 2 зеленчук; морков също не бих въвела като пръв зеленчук - запича/. Защо не пробваш с "чисто" пюре само от 1 вид зеленчук и то приготвено от "истински" зеленчуци?  Peace
И недей да добавяш кърма - все едно в зеленчуковата ти супа да си добавиш прясно мляко /ама не при готвенето, а след това/.
За по-дългото кърмене - вероятно детето се е изнервило и уморило и това му е бил начинът да се успокои.

# 5
  • Мнения: 636
Бебетата определено харесват пюрета с тиква, защото са сладки. Морковите също придават сладникав вкус. И дъщеря ми най-много се мръщеше на тиквичка с картоф, карфиол с картоф и на броколи. Давай и по няколко лъжички 3 дни, колкото да е опитвала и да проследиш дали няма да има алергична реакция. След това и давай от комбинираните заленчуци, в които има и броколи и карфиол. В тях има моркови и вкусът е доста по-приемлив.
Дъщеря ми я храня само с пюрета на ХИП и Гербер, защото в тях няма добавени захар, сол, оцветители, консерванти, сухо мляко, модифицирано нишесте и др. такива. Много деца харесват пюретата на Ганчев, но в тях има захар и може би точно затова им се услаждат.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 173
Благодаря ви момичета!!! А някой може ле да ми даде линк, за пюретата на ХИП и Гербер, а може и за другите изброени марки. Искам да видя, какви зеленчуци имат(до колкото знам всички са с различни) и как са комбинирани.
За захранването -педи ми каза да започна с картоф и морков по следната схема,1-3-5-7-10л. на 6-тия ден да дам цяло пюренце и така 3 дена. След което, започвам да добавям по 1 нов зеленчук или към моркова или към картофа, но ударих на камък Sad
За акането, при нас подейства добре това пюренце, защото започна да ака по 3 пъти на ден по малко, а когато беше само на кърма акаше 1 път на 3 дни. Бях се притеснила от началото и аз, защото знаех че е запичащо.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 197
Благодаря ви момичета!!! А някой може ле да ми даде линк, за пюретата на ХИП и Гербер, а може и за другите изброени марки.

Погледни тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.0 , макар че Справочникът не претендира за изчерпателност.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 173
Виви  Hug

# 9
  • Мнения: 5 940
Зависи от бебето. Противно на всички теории, синът ми харесва най-много всичко, в което има броколи и карфиол и не обича сладко.

# 10
  • Мнения: 1 217
Всяко бебче си има вкус.
Така и различните пюрета имат различен вкус.
Аз още със захранването бях решила,че ще храня Калоян само с Хип и другите вносни.
Е да ама той реши друго.
След като изхвърлих сумати пюрета на Хип,пробвах други.
Давам прост пример-от спанака на Хип се правеше,че повръща.
Спанака на Ганчев го яде та пушек се вдига.
Сега яде всичко,но любимо си му остана тиква и спанак.
Не понася броколи,карфиол и тиквички.

# 11
  • Мнения: 521
Моето бебе направи същото като се опитах да му дам картоф както  и морков но тиквата на Хип много я хареса давах една седмица тиква Хип и следващата седмица тиква с картофи пак Хип прие ги добре .

# 12
  • София
  • Мнения: 5 693
Цитат
Тиква, тиква с моркови, тиква с ябълки, тиква с картофи, всичко на Хипп 
Peace

# 13
  • Мнения: 159
Здравей,
ама и ти си я "разбила" с тези вкусове. Моят малък мъж и досега не обича да яде картоф с карфиол. С тиквичката се справя малко по - добре. Ние сме колкото вас на възраст, де, но аз започнах да го захранвам малко по - рано и лека полека. Пробвай с тиква например. Бебчетата обичат тиква, колкото и странно да звучи. Може и картоф с тиква. Морков, картоф, карфиол ( ако искаш да опиташ пак) и такива комбинации.  Hug

# 14
  • Враца
  • Мнения: 173
Значи, за сега папаме морков и картоф, утре ще дам тиква и предполагам ще я яде щом казвате че е сладка. За вдруги ден, мисля да я пробвам с някое от смесените зеленчукови като към него прибавя и тиква. Дали ще стане Thinking? Гледам че някой мами правят миксове newsm78. А да питам още, дали ще и е достатъчно, ако вкарам само 3 зелен4ука и ги редувам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт