Кърмене и кръводаряване

  • 2 680
  • 6
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Мой роднина се нуждае от кръводаряване. Аз мога ли да помогна след като кърмя? Ще се отрази ли това на кърмата ми? Благодаря ви за отговорите предварително!

# 1
  • Мнения: 553
кръвта се възстановява като количество течност за 24часа, а като качество- зависи от организма. ще ти спадне хемоглобина за известно време, но това не касае директно кърменето. пренасянето на хранителните вещества абсорбирани от тънките черва едва ли се засяга съществено, особено след първите 24часа, когато се възстанови количеството кръв. виж за другите вещества не знам.
Според мен най-добре да потърсите човек който да дари кръв вместо теб- и така и така на твоя роднина няма да му прелеят точно твоята кръв, те искат замяна предполагам. Малко е на ръба на закона но покрай кръвните банки има хора които срещу заплащане от ваша страна "даряват" кръв, имат си и посредници... абе някакъв бизнес си е... в твоя случай е оправдано, след като кърмиш не мисля че ще се намери кой да те укори.
На твое място бих избрала този вариант като оптимален за всички участници в него.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Няма да ти навреди на кърменето, но не е редно да даваш кръв, защото имаш високо ниво на пролактина. Ако прелеят тази кръв на друг, ще му объркаш хормоналния баланс.

# 3
  • Мнения: 553
Няма да ти навреди на кърменето, но не е редно да даваш кръв, защото имаш високо ниво на пролактина. Ако прелеят тази кръв на друг, ще му объркаш хормоналния баланс.

след като на млади мъже в разцвета на силите им им дават болнични за деня на кръводаряването и следващия... надали да ти източат половин литър кръв е толкова безобидно. и надали изобщо няма да повлияе, въпросът е колко и за колко време по-скоро.

колкото до пролактина- от голяма част от дарената кръв се правят субпродукти- плазма и т.н. не е задължително да се прелива на друг човек директно и не знам дали тогава значение  нивото на пролактина.

# 4
Не мога да дам съвет,но следя темата

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нивото на пролактин е повишено само в първите дни след раждането, после постепенно спада и към края на първия месец обикновено е близо до нормата, като пикове има само непосредствено след кърмене и те бързо спадат. Така че от тази гледна точка изобщо няма притеснения. Просто като идеш и кажеш, че кърмиш, от банката няма да се съгласят да ти вземат кръв - това е.

# 6
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Благодаря ви момичета! Нямах време да проследя темата, но като отидох в болницата ми казаха, че немога да дам кръв не заради кърменето, а защото преди 7 м. съм оперирана /родих с непланирано секцио/.  Много скоро било. Sad Действително няма да му прелеят моята кръв, а запълват запаси. Както казва oceanid, ще потърсим доброволец срещу заплащане. Благодаря на всички отзовали се!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт