Детегледачка или ясла?

  • 643
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 197
Здравейте!

Предстои ми да тръгна на работа, а и може да ми се наложи и преди изтичането на полагаемите 9 месеца. И съм в една огромна дилема...
Не разполагам с баби наоколо да гледат малкото човече, на ясла ми се струва, че няма да му обръщат достатъчно внимание, а от детегледачка ме е страх да не се случи нещо с детето, както и да не намеря къщата си опразнена някой ден....
С таткото сме говорили вече милион пъти и не можем да решим какво да правим, та реших да чуя и вашето мнение.
Ако някой може да препоръча жена, която вече е виждал в действие - ще съм ужасно благодарна!   bouquet

# 1
  • Мнения: 23
Здравей, и ти си в същото положение, в което съм и аз. Мисля си обаче, че частната детска ясла е по-добрият вариант....но все още изпитвам съмнения, все пак детето е много малко. Лошото (от друга страна хубавото) в моя случай е, че таткото може да гледа малчо два дена и на третият (ако е през седмицата) ще трябва да го дам на ясла или на жена. Хубаво е, че ще си е в  домашна обтановка детето, но лошото е, че ще има проблеми с адаптацията и в двата случая - ясла или жена (каквато м/у другото не познавам и ще се наложи евентуално да наема някоя непозната)...абе да си родител не е никак лесно...мятам се от едно решение на друго през половин час и не спирам да мисля за това...

# 2
  • Мнения: 486
Здравейте, и аз бях изправена пред същата дилема.Много се колебаехме със съпруга ми частна ясла или детегледачка.Избрахме бавачка, връщам се на работа от 4.02 и съм много притеснена.Намерихме детегледачка, позната е и й имаме пълно доверие.
Минуса на яслата за нас беше:
 ! че е по-трудно да следя какво се случва с детето ми там -- не мога да решавам колко време да бъде детето ми на вън на въздух, да  не го насилват да си изяде всичко,Да не стой с пълен памперс /много лесно й се зачервява дупето/ и....т.н.
 ! Не мога да избирам какво да яде
Детегледачка - ще гледа детето ми по начина, по който аз искам, малката ще яде мойте манджи , няма да сменя обстановката.Имаме големият плюс че таткото ни не е на фиксирано работно време и ще е в къщи понякога, може да се прибере когато си иска и да види ако детегледачката не си гледа работата като хората, докатао като я пусна на ясла и няма да имам никаква представа /и няма да мога да контролирам/ какво се случва с детето ми.
 Дано съм ви била полезна.
Ако изберете детегледачка започнете търсенето от рано защото се намират много трудно.
За ясла имайте предвид, че на много места искат детето да е приоходило.
 

# 3
  • Мнения: 789
Детегледачка! Много е малко детето за ясла. Представи си 20 деца в група с разлика във възрастта от по 2 години. Онзи ден в яслата дето ходи малкия на една колежка е имало за закуска филия с чубрица и варено яйце - само си представям как няколкомесечно бебе ще закуси с това... Почти не дават на децата вода, за да не се напишкват, ако не му хареса храната, седи цял ден гладен. Разболяват се по-често. Единствените плюсове са, че си играе с деца на неговата възраст и се учи на някакъв режим.
Ние сме с детегледачка, много бързо претеглих +те  и -те. Намерих я в този форум, не съм се срещала с други. Свястна жена е, не ми е минавало през ум, че нещо може да направи на детето или пък да ми изчезне нещо от апартамента.
Ако не ти е супер наложително, не се връщай на работа. Все пак детето ти е по-важно. Ти си преценяваш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт