постоянно е с пръсти в устата-помагайте моля

  • 1 832
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 986
синът ми е на 3г. постоянно е с пръсти в устата, отгоре  на всичко си гризе и ноктите-направо незнам какво да го правя:crazy:
страх ме е да не хване глисти, или някакви други гадории.
мислих си дали да не му намажа ноктите с нещо лютиво-но ако си бръкне в очите #Crazy-пък и ми се вижда брутално
пробвах с йодасепт-да му се оцветят ноктите и да го е гнус, но забравя, че са му намазани и няма ефект.
ако някой има, или е имал подобен проблем, или решение моля да сподели  bouquet

# 1
  • Мнения: 532
Дъщеря ми също си гризе ноктите , но няма спасение. С каквото и да ги мажем ще си ги гризът. Аз си гризях моите до 18 годишна. Чак когато започнах да се лакирам (да се момея повечко) спрях да ги дъвча постоянно. Успех в борбата!

# 2
  • Мнения: 5 255

DAUM EXOL - продава се в аптеките  Peace

# 3
  • Мнения: 227

DAUM EXOL - продава се в аптеките  Peace
Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 511
И моят син постоянно си лапа пръстите. Заплашвам го,че ще му ги намажа с люта чушка и като ме види,че отивам към хладилника за чушките  -  спира. Надявам се да отшуми и да не се стигне до гризане на ноктите!  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 8 275
Joy една моя малка приятелка(и на сина ми) свикна точно за 1 седмица с вкуса и пак продължи да си гризе ноктите и майка й спря да я "подлютява"

# 6
  • Мнения: 5 255
Да, чувала съм че на всеки действа различно  Tired
На дъщеря ми и помогна, т.е. за 3 дни стана чудото  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 523
moqta du6terq si lapa prustite , kogato zaspiva . mnogo e trudno da gi otu4i6 . az prosto 4akam da spre ot samo sebe si .

# 8
  • Мнения: 809
Запис.
Лекарство не съм опитвала, но горчица и т.н.
Нищо не помага.

# 9
  • Мнения: 639
moqta du6terq si lapa prustite , kogato zaspiva . mnogo e trudno da gi otu4i6 . az prosto 4akam da spre ot samo sebe si .
И аз това чакам, ама вече е на 5 години и 2 месеца и продължава да си смуче палеца, като заспива Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 39 743
Дияна и до сега когато е вглъбена в нещо е с пръст или два в устата. Аз пък се плезех като по-малка Simple Smile

Чувала съм, че има лак в аптеките, който помага с/у гризане на нокти. Не мога обаче да го препоръчам, защото не съм го използвала.

# 11
  • Мнения: 5 255
Чувала съм, че има лак в аптеките...
Същото е като горепосоченото  Wink
Daum-exol: Филмообразуващ разтвор против гризене на нокти и смучене на пръсти.   Peace

# 12
  • Мнения: 95
Здравей!
Какво да кажа, лично съм го преживяла това пусто гризене на ноктите.От бебе до 11клас.Родителите ми всичко, което им е дошло на ум са опитвали, но безрезултатно. На мен също не ми пречеше, до мига в който осъзнах, че  държа повече на външният си вид, отколкото на гризенето.Сериозно! Човек така свиква с това, че посяга към нокътя постоянно, като някаква утеха, или просто против скука. Накрая суетата надделя и сама се отказах в 12 клас-та как щях да се появя на бала с толкова грозни ръце. А в днешно време , момчетата са по-суетни, а и от по-ранна възраст.
Така че споко . Всичко ще отмине с времето си. Естествено, надявам се при вас да е по-скоро.Че на мен ми трябваше мн време.
Успех!!!!!

# 13
  • Мнения: 1 587
Същата работа е и при нас-от доста време си гризе ноктите,а от 1-2 седмици забелязвам,че си лапа пръстите ,Вече няма нокти за гризане и започна само да ги смучи-а е голям.....и разбира,че не трябва.....
Както някой беше писал преди мен-и аз се опасявам,че ще си докара някоя инфекция

# 14
  • Мнения: 1 035
Ще следя темата с интерес ...шест годишната ми дъщеря още си смуче пръста като спи, гледа телевизия или просто няма какво да прави...Едното мъниче пък ги смуче два едновременно  #CrazyТова не съм ползувала но ще опитам

Общи условия

Активация на акаунт