Извънматочна ?????

  • 9 959
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Момичета, пак съм аз. Преди седмица ви съобщих, че вероятно ще ставам маминка но сега не е много сигурно. След положителните тестове и видеозон в Казнлък реших, че ще отида при моя доктор в София - Д-р Гиздов. Преди часове ме гледа и каза, че нещо не е наред. Според менструацията ми би трябвало да съм в 5та седмица, а той нищо не вижда, само някакво подобиен на "сакче". Според него или съм забременяла далеч по-късно или е извънматочна.
Ходих в Цибалаб да ми вземат кръв от вената но резултата ще е готов чак в понеделник. Ще се гръмна. От часове ходя по улиците, рева, изтерясвам и не знам какво да правя. В София съм до неделя. Не знам дали да ходя при друг лекар или просто да изчакам понеделник. Моля, дайте съвет. Ще се гръмна.
Сега чета инфо за извънматочната. Аз миналата седмица имах зверски спазми, а това е един от симптомите. Кървене обаче нямам. Кажете ми при извънматочна може ли да се роди здраво дете или се прави аборт?

# 1
  • София
  • Мнения: 182
Оххх, миличка
Само не се гръмвай, моля те.  Ами ако можеш иди и на друг лекар. Аз лично изчаках 2 мнения, за да съм сигурна че няма грешка. Дано твоя случай не е като моя. Всичко да е ОК. Силно стискам палци. Praynig  bouquet

# 2
  • Мнения: 611
При извънматочна просто няма как да се роди бебе, защото зародиша не е в матката, а в някоя от тръбите и просто няма начин да се развие,
Не се отчайвай толкова бързо, по-добре потърси и друго мнение Hug
Ако е извънматочна бременност, се прави аборт, но дано твоя док. да греши Peace, може да си забременяла по-късно Praynig

# 3
  • Мнения: 206
При извънматочна просто няма как да се роди бебе, защото зародиша не е в матката, а в някоя от тръбите и просто няма начин да се развие,
Не се отчайвай толкова бързо, по-добре потърси и друго мнение Hug
Ако е извънматочна бременност, се прави аборт, но дано твоя док. да греши Peace, може да си забременяла по-късно Praynig

Peace

# 4
  • Мнения: 1 539
Стискам палци всичко да е наред и докторът да е сгрешил  Praynig  Praynig

# 5
  • Мнения: 99
Вече се ограмотих по темата и изпаднах в още по-голяма паника. Абсурдното е, че съм на гости на един именник  и му развалям настроението щото му рева на рамото. Петър, приятеля ми е в Казанлък. Не искам да казвам на мама, за да не изпада в истерия и тя. След малко се прибирам при нея у дома (в София)  и трябва да се правя, че нищо не е станало , а нашите ще ме разпитват. Отвратителна история. Да не бях казвала на никого. Крепи ме надеждата, че при предишни спирания на Диането менструацията ми закъсняваше с месец и половина, което ми дава надежда да си мисля, че забременяването може да е настъпило не на 15 Декември, а далеч по-късно и това да е причината да се образува сак едва сега. Само че спазмите преди 10-ина дни ме притесняват. Май трябва да спра да чета по темата, защото не издържам. Ще пиша  пак като са готови резултати. Стискайте ми палци. Имам нужда.

# 6
  • Мнения: 1 335
В матката ли е това, което е видял доктора? Ако да, то е възможно ову да е била по-късно и това да е причината.
Щом си в Софиш, потърси второ мнение. Може и събота и неделя в някоя от гинекологичните болници. Успех от сърце, миличка Hug

# 7
  • Мнения: 3 011
Отиди при друг доктор да те види със силен ултразвук. Как те гледаха с коремен или вагинален трансдюсер?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
В началото имах много силни болки, понякога направо режещи, в областта на матката, но бременността си е нормална. Стискам палци да се е случило по-късно и всичко да е наред с теб и ембриончето!  Praynig

# 9
  • Мнения: 99
Гледаха ме вагинално. Доста се порови миличкия но не видя нищо. Каза, че има нещо дето би могло да е образуване на "сакче" но би могло да е и нещо друго. Просто ме уплаши реакцията му. Д-р Гиздов не спада към тълпата алчни гинеколози. Винаги е много приветлив, няма излишни процедури, обяснява подробно и не взима скъпо.  Затова като го видях притеснен нямаше как да не се стресна. Започна неистово да рови но явно нищо не виждаше.  Каза, че най-добрия вариант е да съм бременна от Нова година, а не от 15ти декември, а най-лошия да е извънматочна. Кръвния тест от Цибалаб ще стане във вторник, а в Биомед вероятно днес (мама също ми взе кръв, тя е лаборант). Не отидох при друг гинеколог защото бях изпаднала в нервна криза. Ще изчакам кръвния тест. В зависимост от резултата ще продължа нататък.
Аз разчитам на факта, че при мен няма как да определят кога е овулацията, защот съм с нередовна менструация, когато не взимам Диане 35. Аз го спрях края на ноември. Предходния път, когато реших да си почина от него още на първия месец закъсня с 3 седмици. Възможно е просто овулацията да е настъпила към Нова година, а не на 15 както те смятат при редовен цикъл. Странното обаче е как гинеколожката в Казанлък видя сакче преди 7 дни при положение, че дори не ме гледа вагинално, а Гиздов не го видя седмица по-късно??? И защо постоянно трябва да се образоваме една друга, а гинеколозите не ни казват за всички възможности. Тази в Казанлък не ме попита абсолютно нищо за история на заболявания и т.н. Тя нито знаеше че имам поликистоза, че съм била на Диане 10 години. Аз само и казах "мисля, че ще ставам майка", а тя " ами има образуване на сакче, ела след 10 дни да те видя отново". Това беше прегледа. Нищо за фолиева киселина, никакви съвети, нищо. Може и нищо да не е видяла, но за да се застрахова да е излъгала. Нямам идея вече. Просто стискайте палци днес резултатите да са добри. За карък сутринта реших да си направя тест. някой спомена, че яйцеклетката може да е умряла и вече да няма бременност. Теста се оказа невалиден. Нито една черта Simple Smile
Абе като ше е гадно да е гадно до край Simple Smile
Айде милички ще пиша по-късно.

# 10
  • Мнения: 21
Много гадно миличка. Дано всичко при теб да е наред. Стискам ти палци да се окажат фалшиви тревогите ти.

# 11
  • Мнения: 206
chivas - чакаме новинки миличка, дано всичко е нормално! Praynig

# 12
chivas - чакаме новинки миличка, дано всичко е нормално! Praynig
don vsi4ko da e nared o az sam bila vsa6tata situazia i samo kraven test moje sas sigornos da pokaje dali bremenosta eizvanmato4na stskam ti palzi

# 13
  • Мнения: 99
Защо ли пък да стане лесно и нормално като може да е шибано!?? Кръвния тест потвърждава бременност в 4та-5та седмица, което според доктора ми автоматически означава извънматочна. Какво ми остава?Да разчитам, че той е некадърен и сляп и не е видял плода? Не ми се вярва. Май просто трябва да приема факта, че е извънматочна. Записах си час при Кълвачева от Вита поликлиника за четвъртък. Тя или ще види нещо или ще ме приемат за лапароскопска операция. Вероятно за маминките, които са опитвали десетки пъти с неуспех моя проблем им се вижда маловажен но ако щете вярвайте ми се иска да се гръмна. Просто не е честно. Толкова много исках това бебе. Дойдох на майната си, зарязах всичко за да се случи поредната гадория. Сякаш двете операции през миналата година не бяха достатъчни. Съжалявам, че ви занимавам със себе си но в момента не мога да спра да се самосъжалявам. Ще се стегна до ден - два надявам се.

# 14
  • Мнения: 395
Мила в никакъв случай никой не смята, че проблема ти е маловажен.
Дано бебето да е срамежливо и за това да не са показва.
Пожелавам ти всичко да е наред и в четвъртък докторката да го види.
Не губи надежда.
Ще се моля за теб.
Прегръщам те силно  Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт