Как се отразява кърменето на либидото

  • 2 314
  • 37
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Като сме почнали с кърмачески анкети,я и аз да спретна една,че отдавна се чудя дали кърменето има пръст в тази работа Laughing
След първото раждане по отношение на секса нещата се развиваха просто страхотно - даже ми се увеличи желанието за секс и удоволствието от него(кърмила съм баткото няма и 6 седмици).Обаче сега след второто все още съм най-общо неутрално настроена към леглото - нямам против,но ако не ме подсетят,сама няма да ми дойде наум въобще,а и ми е просто приятно като гушкане,никакви по-страхотни емоции (много нетипично за мен,да си призная).Та се питам дали кърменето не се отразява по някакъв начин и на сексуалното желание?Има логика - както подтиска овулацията,за да не забременее майката веднага и по този начин да застраши оцеляването на това бебе,дали не подтиска по същата причина и либидото - един вид двойна осигуровка,хем не можеш,хем и не искаш Mr. Green Пък и окситоцинче се отделя и по време на кърмене,не само при оргазъм,та определено няма недостиг от него в организма,който да подсеща за леглото Laughing
Не знам колко близо до истината са тези догадки - така че я си кажете бързо при вас как е Grinning

# 1
  • Мнения: 7 837
Желание имам  Grinning
Обаче малкият нощем като се разположи между нас, си оставам със мечтите  Laughing
Баща му също  Laughing

# 2
  • Мнения: 6 315
Много зле бях в началото - никакво либидо почти нямах и .... горкия ми мъж - ако не ме подсетеше, че има такова нещо, наречено секс, изобщо нямаше да се сещам за него. Като разредих кърменията се пооправих доста, а сега от пролетта ли е не знам, ама ме е треснал хормона здраво  #Silly  #Silly  #Silly .

# 3
  • Мнения: 7 106
Цитат на: hedra

Не знам колко близо до истината са тези догадки - така че я си кажете бързо при вас как е Grinning

 
Мнооого си близо  Laughing  Laughing  Laughing
Абсолютно същото е и при нас Grinning

# 4
  • Мнения: 581
Цитат на: hedra
....... нямам против,но ако не ме подсетят,сама няма да ми дойде наум въобще,а и ми е просто приятно като гушкане.....

Звучи ми мнооооооооооого, мнооооооооого познато  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 798
Добавих още един отговор - "както преди", щото това е моят вот  Grinning
След раждането нямах особено желание за секс, но го отдавам на стреса от новия начин на живот и недоспиването (леле майко, какви халюцинации имах до 40-ия ден от недоспиване...сега ми е смешно, но тогава ми се ревеше). Постепенно като ми стана рутина новия живот с бебе и отговорности, си дойдоха нещата на място. Имам нормално либидо - като цяло правим секс по-рядко от преди забременяването, но това е по принцип нормално май за всички хора с деца. Даже често аз гоня мъжа ми, а той горкия, уморен от работа, се опитва да се скатае  Laughing

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
хм Grinning

# 7
  • Мнения: 772
все още не съм сигурна как точно ще отговоря (може би "както преди"), защото като цяло май сега дори повече ми харесва, но не мога да преценя дали по-рядко се сещам, щото аз имам едни периоди на мусене по други причини...
е, да - в началото особено - не позволявах изобщо гърдите да се намесват при такива занимания, сега вече и те не са толкова препълнени, но друго, срам не срам, да си призная: доста често имам едни внезапни пориви и желания, точно докато кърмя - така е от началото, че и сега понякога Embarassed

# 8
  • Мнения: 2 529
Намали го  Rolling Eyes Нямах желание за секс, а мъжът ми ме преследваше неуморно Laughing Ама той е разбран човек все пак, а за мен кърменето беше много по-важно Wink
Ето спрях да кърмя, отидохме за 10 дни на почивка и все едно сме отново прясно влюбени Sunglasses

# 9
  • Мнения: 779
Намали го. Да не кажа, че съвсем изчезна Rolling Eyes . Сега, след като кърмя само по ведниж, положението бързо се подобрява  dance !

# 10
  • Мнения: 488
Ами и аз не знам как да отговоря... Thinking
Май си е същото както преди, само че не точно, от време на време не ми се иска, но пък друг път... направо ще го изям мъжа ми с парцалите  #Onfire

# 11
  • Мнения: 5 228
Намали го чувствително - добре, че имам търпелив мъж  Simple Smile .

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
И аз съм от хората с намалено либидо и определено го отдавам на кърменето, може би си права за окситоцина...не се бях замисляла.
С първото раждане желанието ми се завърна с почти същата сила, каквото беше и през бременността (а, беше..недей си игра Wink ), но тогава бяхме изцяло на кърма само до 40-я ден и действително, мераците се върнаха след това Grinning
Сега обаче...ЙОК! Sad
И хич не ми липсва Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 13
  • Мнения: 3 777
Мойто си е прекрасно, мъжа каза че правим страхоте секс, по страхотен отпреди. Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 625
При мен желание почти липсва, а когато го има е главно сутрин! От това си вадя извод, че умората си казва думата! А съпругът почна вече да се сърди!

Общи условия

Активация на акаунт