готвене с пресни плодове и зеленчуци

  • 600
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте,
Моята бебка е вече почти на 7 месеца. понеже аз й готвя пюретата, ползвам предимно замразени  зеленчуци. Плодовите пюрета ги купувам готови и й правя киселчета или ги смесвам с кашите. Единственото, което й давам незамразено от зеленчуците са картофи и домашни моркови, а от плодовете- суров банан. Ако питате защо го правя - ами страхувам се от нитрати. Веднъж й дадох моркови от пазара и тя цялата се изрина. Та мисълта ми е, че ми се иска да яде нещо по-истинско, т.е. не замразено, а не знам как ще ни се отразят гадните нитрати. Чух, че имало някакво еко магазинче на пазар Ситняково, но дали може да се разчита, че продуктитв там са проверени. Вие как практикувате с пюретата?

# 1
  • Мнения: 3 394
Аз й готвя на моята от време на време, но плодовите пюрета сама си ги правя.
За разлика от теб аз давам зеленчуковите готови, но ако ми остане време й правя сама.

Измивам хубаво продуктите и това е! Знам ,че са бъкани с нитрати и затова купувам продукти "Organic"-уж натурални Rolling Eyes

Но това е положението, не са вече онези времена, пък и в тук и да искаш не виреят нещата както в Бг, за мое най-голямо съжаление.

# 2
  • Мнения: 1 220
Кажи на продава4ката 4е е за бебе, избери по-дребните моркови,  сготви с тях!

# 3
  • Мнения: 1 753
И Анната се изрина от тези моркови  Imp  Затова й купувам в буркан и й давам от там.

А ако наистина има такова магазинче би било страхотно - ще отида да проверя.

# 4
  • Мнения: 5 713
Ами аз главно съм на замразени, дори и морковите. От зелен4уците съм давала незамразени: картофи, лук, праз, 4есън, коприва, 4ервено цвекло, зелените подправки, пащърнак, лапад. От плодовете: ябълка, тиква, авокадо, банан, манго. От сухите плодове: сливи, кайсии, стафиди. Използвам и някои готови плодови пюрета.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз не купувам нищо от пазара за Иво. Бабите имат градини и готвя със зеленчуци, които те са отгледали. Замразявам и през сезоните, когато няма пресни зеленчуци, готвя само със замразени.
От друга страна, Иво се храни на детска кухня, макар че там надали плодовете и зеленчуците са толкова подбрани.  Sad

# 6
  • Мнения: 6 315
Аз кисна зеленчуците около 2 часа преди да ги сготва. Ако толкова се притесняваш от нитрати, махай сърцевината на моркова - там са съсредоточени нитратите. Йоан яде домашни пюрета приготвени от купешки зеленчуци. Да чукна на дърво проблеми за сега няма.

Нитратите са канцерогени, както повечето неща, които поглъщаме.

# 7
  • Мнения: 1 464
Ако нямаш домашно произведени зеленчуци/ние такива ядем/замразените са по-добрия вариант според мен и то вносните-белгииски ,холандски ,немски и тн Хората поне имат някакъв контрол ,а ние оливаме зеленчуците с отрови и торове Imp

Общи условия

Активация на акаунт