Отново за гъбичките...

  • 1 090
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета. Имам няколко въпроса:
 Какво може да стане, ако гъбичките, въпреки лечение, си остават? Само на забременяването ли пречат? Просто ми е догоре вече. Идея си нямате колко безпомощна се чувствам от тези гинекологични проблеми. Течение имам от 11-12 годишна, като тогава даже беше най-зле - с какви ли не цветове и консистенции е било - от прозрачно, бяло, на парцали, до зеленикаво... Ужасно е оттогава. Не знам дали е от многото антибиотици, с които са ме тъпкали като малка. Сега имам и поликистоза, пия противозачатъчни за това, а и преди няколко дни ми изгориха доста голяма раничка. Та... дали след обгарянето ще понамалеят...? И трето, дали поликистозата или противозачатъчните имат връзка с това? Както е известно, тези препарати за гъбички са убийствено силни и дори не знам дали да си го причинявам отново...?

Колкото до симптомите, самото течение ме притеснява - причинява дискомфорт и понякога има силна миризма. Иначе нито имам някакви болки, нито други странни усещания...

# 1
  • Мнения: 1 312
Сигурно си пробвала вече какви ли не лекарства,затова няма да ти давам съвет.
Отговарям ти само колкото да побутна темата нагоре,защото виждам,че никой не е писал..,може би не са я видели.
Аз имам Кандида албиканс от доста време и с променливи успехи се боря с нея.
Глобули Гино-Паверил или Полижинакс,редовно миене с Триклобактер и външно мазане с Канестен ми вършат най-добра работа.
До следващата поява.
Честно казано след като родих не съм имала/3 години вече/,появи се пак тази зима.
По време на бременността също имах.
Последните 3 дни ми правиха ежедневни обтривки с Мукоса Септонекс/но го няма по аптеките,намери си работещ в АГ отделение и го помоли да ти вземе от болницата/.
Ефекта е много добър.
Но при теб проблема е по-различен с тази поликистоза,затова незнам дали гореизброените са подходящи.
Иначе също съм чувала за влиянието на антибиотиците...,но пък аз почти не съм пила такива-нито като дете,нито като зрял човек.

# 2
  • Мнения: 65
И аз съм със същия проблем вече от три години...Изпила съм всичко налично по аптеките,та даже и guynatren от Австрия ми донесоха-резултат никакъв...Незнам на какво се дължи,при условие,че подържам хигиена,не пия антибиотици....Доктори съм обиколила един куп-никой не ми правеше изследвания,сега поне намерих една, дето поне това ми назначи.Но пак резултатът е нулев.Говорих наскоро с фармацевтката от аптеката,от която си купувам лекарствата-тя ми каза,че това е порочен кръг...Но пък ме посъветва да отида на хомеопат.Ходих,но май пак няма резултат....Споделете,ако някой има добър резултат от алтернативната медицина Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 172
Момичета аз не съм лекар, но се надявам да ви бъда полезна.
Самите противозачатъчните създават благоприятна среда за развитието на гъбички кандида албиканс, за които говори Хакиба.
Имах такъв проблем преди години - заедно с противозачатъчните ми беше изписан гел, чието име не помня (имаше един период, в който вносът му беше спрян и използвах Полижинакс) - всеки месец от 14 ден на прием на противозачатъчните за 7 дни. Проблемът изчезна. Освен това малко по-късно спрях и противозачатъчните. Отбелязвам и че след плуване в басейн също използвам по една глобула (то не че сега плувам, но преди го правех).

Иначе гъбички от всичко могат да се хванат, просто са много видове - пр. от прясно мляко, т.е. не винаги проблемът идва от личната хигиена. Пиша това, защото не знам и за какви говорите, само Хакиба спомена.

# 4
  • Мнения: 1 312
Моите са си Албиканс,но видове има много..,и аз незнам дали става дума за същите при другите момичета.
При мен не се дължи нито на антибиотици,нито на противозачатъчни,защото до ден днешен такива не съм пила,нито спирала съм слагала-нищо.
Т.е. липсват най-често срещаните предпоставки за развитието им.
Просто по-висока киселинност ли,незнам newsm78
Обаче при мен много често се получават след като съм понастинала,особено ако са ми били на студено краката..
Което се случва честичко,защото хич не се пазя.
Интересното в случая е,че никога,ама абсолютно никога не съм го предавала това на мъжа ми,при положение,че правим секс на 90% без презерватив Shocked
Дори съм го пращала на лекар да види дали има нещо,защото не винаги симптомите са външни-нищо му няма на човека.
Явно вече е придобил имунитет Crazy

# 5
  • Мнения: 65
Моите са Aglrata или нещо от сорта newsm78

# 6
  • Мнения: 394
Извинявайте за тъпия въпрос, но това течение, причинено от гъбичките, случайно да има сладка миризма ?  Rolling Eyes Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 312
Извинявайте за тъпия въпрос, но това течение, причинено от гъбичките, случайно да има сладка миризма ?  Rolling Eyes Embarassed

Според мен по-скоро кисела,но подозирам,че не при всеки е еднакво.
Чела съм,че всеки човек възприема по различен начин ароматите.
И ги асоциира също с най-разнообразни неща.
Затова и всички харесваме миризмата на нещо странно и дори гнусно за други...
Аз например харесвам миризмата на мухъл,други тази на бензин...
Не понасям миризмата на пъпеш-винаги ми лъха на повръщано...
Но това е друга тема,която беше вече обсъждана във форума Wink

# 8
  • Мнения: 394
 newsm62
Смешно ми стана... Права си за различното възприятие на ароматите Simple Smile Може би си въобразявам нещо Wink
А, между другото, на мен ми допада аромата на чисто нова гума  newsm47 smile3508

Общи условия

Активация на акаунт