Пържени банички със шоколад

  • 1 934
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 614
Завиваме шоколад в готови кори за баница и пържим в краве масло, като внимаваме маслото да не загори. Сервираме върху изстуден ванилов крем или заливаме с подсладена течна сметана. Излишно е да казвам, че се консумират топли.... Simple Smile

Ванилов крем

Кипваме 200 мл прясно мляко,  подправяме  с ванилия и 80 гр. захар. Разтваряме 10 гр. нишесте в малко мляко и смесваме с 3 жълтъка. Прибавяме жълтъците към млякото и варим до сгъстяване.
 



На снимката са залети със сметана. Правих ги тази вечер, ама нямаше кой да чака за крема... Grinning

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 10:33 от tsetseto

# 1
  • Мнения: 4 496
 Каква красота! Благодаря за рецептата! eat

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изглеждат страхотно, само да не бяха пържени........

# 3
  • Мнения: 2 199
Според мене не пречи и да се опекат  Hug
А съм сигурна, че са адски вкусни  Laughing мерси   bouquet

# 4
  • Мнения: 407
Аз съм правела същите, само че печени.



Вместо шоколад, ползвах шоколадови бонбони.

# 5
  • Мнения: 4 496
Сега като ги гледам се сещам, че щях да питам: не изтича ли отстрани шоколадчето/шоколадовите бонбони? newsm78

# 6
  • Мнения: 407
На мен не ми изтече, малко сухичко стана, но с кафенце е идеална закуска Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 614
Сега като ги гледам се сещам, че щях да питам: не изтича ли отстрани шоколадчето/шоколадовите бонбони? newsm78

Ами на мен не ми изтичат. Като разпъна корите, ги разрязвам по широката страна на две, после слагам шоколада /1 ред от 4 квадратчета, ползвам натуралния на "Своге"/, хващам по две кори и ги завивам както се завиват сърмички. За всеки случай намазвам краищата с белтък, за да слепне по-добре. Досега не съм имала "пробив" Peace
Всъщност, ефектът на тези банички е най-вече в съчетанието с ваниловия крем. Чудесно се съчетават и с топка ванилов сладолед, в краен случай течна подсладена сметана. И да подчертая, че задължително се пържат в краве масло, иначе няма смисъл да се хаби материала.

# 8
  • Мнения: 4 496
Благодаря за разясненията...
Много неща станаха, дето искам да ги пробвам...Сега само време трябва да намеря! Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 550
Леле каква калорийна бомба!
Искам я! Но ще се въздържа за момента...ох, ох....трудно ще заспя тази вечер, след тези снимки  Blush

# 10
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
О, моля ви  #Cussing out опитвам се някакъв режим на хранене да въведа, направо ще ги сънувам тези банички сега, аз обаче май ще си направя от бутер тесто , печени  Naughty Blush

# 11
  • Мнения: 3 306
О, моля ви  #Cussing out опитвам се някакъв режим на хранене да въведа, направо ще ги сънувам тези банички сега, аз обаче май ще си направя от бутер тесто , печени  Naughty Blush
         Peace

# 12
  • Мнения: 804
Вкусотия и половина. Лесно за изпълнение и оригинално.  bouquet

# 13
  • Мнения: 192
И аз ще ги пробвам като ги гарнирам със сладолед ............мммммммм.

# 14
  • Мнения: 596
Абе вие милост нямате ли? Mr. Green
Какви сте садистки!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт