гимнастика за бременни

  • 1 235
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Не можах да намеря такава тема   newsm78
Някоя мама ще ми препоръчали гимнастика за бременни, в 4 месец съм, хапвам си добре и съм качила 5 кг за тези 4 месеца, мисля малко да спортувам  Laughing Някоя от вас ходили ли някъде на организирани курсове? Доста четох и за метода Пилатес, знаете ли във Варна къде има курсове? и Най важното от всички прочетени статии плуването е най-добро за нас бъдещите мами  Laughing Само че басейна трябва да е чист, препоръчайте ми нещо
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 173
Здравей,
Ето ти няколко варианта за спортуване по времеме на бременност

1. АГ - Варна, курс за бременни + гимнастика за бременни. Курсовете преди време бяха всяка седмица - във вторник гимнастика от 13:30ч, в сряда лекции от 15:00ч. Първоначално са били безплатни, после искаха по 50 лв абонамент, който ти се възстановява, ако родиш в АГ. Не знам сега как е. Най добре питай за актуална информация на тел. 613-797, търсиш старшата акушерка Светла Георгиева

2. Център „Арета”, ул. „Пушкин” 18, тел 641 803 и 606 204 - курсове по пренатално възпитание и гимнастика за бременни. За цената ще те излъжа.

3. Можеш да си правиш йога в къщи. Има едни малки книжки в книжарниците с упражнения за различните етапи от бременността. Освен това можеш да погледнеш този сайт

http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm

Преди всичко обаче се разхождай много!!! Peace

Помисли за начинът на хранене. Избягвай много сладки неща като вафли, шоколади и тн, а ги замени по възможност с плодове, а белият хляб - с пълнозърнест, повечко салати, месце, мляко, ядки, овесени ядки.

Е, бременна си! Ако ти се преяде нещо много, ясно е, че ще си го хапнеш  Wink

Леко и щастливо бременеене!


 

# 2
  • Мнения: 745
не съм спортувала,просто много ходех.разходки в морската с мъжа ми събота и неделя.ходих на базсейн на дружба в гранда и азалията. Grinning

# 3
  • Мнения: 64
Аз си правех вкъщи до последно степ аеробика /но лека, без да скачам много/. Можеш да си правиш упражнения за тазовото дъно и мноооооооого ходене пеша.

# 4
  • Мнения: 1 197
Аз през цялата бременост правех йога за бременни,която изтеглих от нета.

# 5
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз ходя на пренатална йога и съм изключително доволна. Освен физическата тренировка, наичих и много неща, които ще са ми много от полза при раждането.

# 6
  • Мнения: 10 982
Ето ви един линк с хубави упражнения, но те са за СЛЕД раждането Peace

http://s140.photobucket.com/albums/r9/galya_talkington/mothers/

# 7
  • Мнения: 1 029
Аз ходих на йога за бременни и се чувствах много добре. Сигурно и във Варна трябва да има някъде. Имам и книжки със специални упражнения за бременни, защо не погреднеш в някоя книжарница, ако си склонна и вкъщи да си ги правиш  Rolling Eyes

# 8
Здравейте, аз съм нова във форума от Варна. Бременна съм в шестия месец. Искам да ви попитам дали има мами от Варна, който са ходили на гимнастика за бременни в АГ-болница, какви са впечатленията им, плащали се някаква такса и имали съблекални! Благодаря ви предварително  Simple Smile!

# 9
  • Мнения: 9 973
аз заложих на ходенето и имаше резултат Wink

# 10
  • Мнения: 1 616
А за нещо подобно в Пловдив знаете ли? Много искам да почна за спортувам и не успявам да си намеря къде.

Общи условия

Активация на акаунт