Повръща много и мирише на кисело...

  • 2 199
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте!Моето бебе (на 4 месеца момченце)много повръща.Сменихме млякото с Фрозовом и повдигнахме матрака на 30 градуса,но отскоро отново започна много да повръща,особенно като му дам да суче малко или като му дам кърма.Лошото,е че повръща и от водичка.Понякога повръща на фонтани,понякога като плюене.Според педиатърката му е рефлукс.Зная,че има много теми за рефлукса,но започнах вече много да се притеснявам.Редно ли е след 2 седмици почти да не е повръщал-(като през тези 2 седмици беше само на фризовом),и сега отново да се появят тези симптоми.Не искам да спирам да му давам кърма,особенно с тази грипна епидемия,но какво да правя???Има ли майки с такъв проблем?Имам чувство,че има много киселини в стомахчето,повърнатото мирише на кисело..SadНяколко пъти се събужда с рев ,който определям че е от силна болка...(може да са зъбки..но може и от стомахчето)..моля ви ако има майки с такъв проблем да ми пишат!!!
                                                                  Благодаря предварително! Sad Sad

# 1
  • Мнения: 146
Аз не мога да ти дам съвет, но само  ще ти кажа, че когато храната е постояла повече в коремчето, тя мирише на кисело. На нас ни се е случвало половин час след ядене, от много подскачане да върне малко и мирише точне на кисело. Когато беше по-малък и преяде, примерно, и върне веднага, няма по-спецефична миризма, върнатото мляко си мирише на мляко. Не знам при вас как е точно, но миризмата май не би трябвало да те притеснява.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Причината,поради която не повръща от Фризовома е,че млякото е по-гъсто и се задържа в стомахчето по-добре.Кърмата и водата са по-леки като консистенция и затова веднага биват повърнати.Проблемът е нормален за бебета с рефлукс.Опитай да храниш 50:50 с кърма и Фризовом(първо кърми и после давай добавката),след като се нахрани го дръж известно време изправен.Стискай зъби още малко,със захранването проблемът постепенно отшумява.А повръщаното по принцип си мирише на кисело при всички хора.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Първо кърми после дай Фризовом. Малко е трудно и сложно, защото бебето може да се нахрани само с кърма и няма да иска АМ след това.  И 30мг. Фризовом след кърмене може да свърши работа, стига рефлукса да не е много силен. С няколко проби ще налучкаш. Дръж го изправен след като се нахрани, разхождай го лекичко, без резки движения и люлеене. Като се сетя, Ани си повръщаше и изправена, даже се смееше след като избълва млякото.  ooooh! Имай търпение и ще отмине от самосебе си. А за киселата миризма и при Ани се случваше, когато повърне половин, един час след нахранването.
Да допълня само, че Ани пиеше Фризовом от края на 1 месец до 1 годинка. Спря да повръща на 8 месеца.

# 4
  • Мнения: 74
Благодаря на мамите за бързите отговори!И аз първо давам кърма после Фризовом-а.Държа го изправен поне 30 мин след ядене..и пак няма ефект.Стискам зъби ...дано по-бързо отшуми.Надявам се като започна пюренцата да изчезне рефлукса:(((!!..

# 5
  • Мнения: 22 427
Дъщеря ми е на 5месеца, пие мляко против повръщане и пак има дни, в които много повръща. Вчера 3пъти я преобличах и хвърлих за пране всички налични лигафи.
Ще отмине и това, не се притеснявай толкова.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Да допълня само, че Ани пиеше Фризовом от края на 1 месец до 1 годинка. Спря да повръща на 8 месеца.

Същото беше и при дъщеря ми - спря повръщането , като заместихме млякото в повечето хранения през деня

# 7
  • Мнения: 701
И с Владимир положението е същото,понякога е на фонтани,друг път по-малко,но не пропуска.Мирише на кисело от това,че храната е постояла в стамахчето.Да знаеш само как мирише повърнатото от кашите и пюретата / особено зеленчуковите/.Няколко от познатите ми споделиха че са имали същия проблем и след започване на хранене от кухнята всичко се е нормализирало.

# 8
  • Мнения: 636
Благодаря на мамите за бързите отговори!И аз първо давам кърма после Фризовом-а.Държа го изправен поне 30 мин след ядене..и пак няма ефект.Стискам зъби ...дано по-бързо отшуми.Надявам се като започна пюренцата да изчезне рефлукса:(((!!..
И дъщеря ми има рефлукс. Когато въведох пюретата положението значително се подобри, но все още не е спряла напълно да повръща. Не се притеснявай, до годинката би трябвало да отшуми Peace.

# 9
  • Мнения: 27 524
Причината,поради която не повръща от Фризовома е,че млякото е по-гъсто и се задържа в стомахчето по-добре.Кърмата и водата са по-леки като консистенция и затова веднага биват повърнати.Проблемът е нормален за бебета с рефлукс.Опитай да храниш 50:50 с кърма и Фризовом(първо кърми и после давай добавката),след като се нахрани го дръж известно време изправен.Стискай зъби още малко,със захранването проблемът постепенно отшумява.А повръщаното по принцип си мирише на кисело при всички хора.

Както винаги - прекрасно и точно казано  Peace

# 10
Моята дъщеричка спря да повръща чак когато успях да премахна добавката - на 4,5 месеца  Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
Моята дъщеричка спря да повръща чак когато успях да премахна добавката - на 4,5 месеца  Peace

По додбавка адаптирано мляко ли имаш предвид? И без мляко ли е останало детето толкова рано или си минала на изключително кърмене?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт