кърмене в квинтет?:)

  • 469
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 586
Ето    новината, която породи размишленията ми.

Накратко:
Тереса Андресън износи и роди 5 момченца (в 33-та г.с.) за бездетно семейство, с което се запознали по Интернет. Било извършено оплождане инвитро и на Тереса са й имплантирани 5 ембриона, с надеждата поне един да оцелее. Но оцелели и 5-те [usmihvam se] С времето двете семейства толкова се сближили, че сем. Андресън отказало уговореното заплащане от $15000, когато се разбрало, че и петте плода ще се родят.Какви работи стават по света и какви хора има! Да са им живи и здрави!:)

Нищо не пише в статията за кърменето на децата. Предполагам, че поне в началото ще ги кърми родилката. Може пък и генетичната майка да се е подготвила за кърмене... Все пак възможно ли е да се кърми в квинтет? Малко ми е трудно да си го представя. Пък и не намирам, че това е естествен случай, все пак раждане на петзнаци не е естествено случващо се събитие, по-скоро е странно изключение. Т.е. едва ли в такива случаи организмът на майката може със собствени сили да се справи със ситуацията... Кърмене в трио ми се струва доста по-поносим вариант, но и такъв случай не съм срещала Simple Smile

Вие какво мислите по въпроса/въпросите? Срещали ли сте изобщо информация за кърмене в по-широка група от тандем?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Чела съм за кърмене на тризнаци - 2 сучат от майката, третото с изцедена кърма и ги върти (т.е. всеки път различно бебе яде от бутилка), както и за подобно кърмене, но там едно бебе си беше само на кърма от бутилка, другите две - от майката направо.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе някъде бях чела нещо за дойките едно време - за такива дойки към приютите за изоставени деца,че им разрешавали да кърмят не повече от 6 деца,за да не се изтощят ужасно - нещо от сорта беше,но може и да не съм го запомнила съвсем правилно Simple Smile Ама не се сещам къде го четох Thinking
Запомнила съм го,защото веднага си представих как дойката седи с едно бебе в едната ръка,друго - в другата,а някой със страшна скорост й тъпче в устата потресаващи количества висококалорични храни Mr. Green Защото не си предстаевям какво тъпчене трябва да пада,за да има организма енергията да ги изхрани - макар че теоретично сигурно е възможно (споменавала съм и друг път,че една колежка на майка ми вследствие на малко туморче на хипофизата е изцеждала на ден по 7л кърма - аха,7 литра!)

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Имах една позната в чужд форум. Имаше проблем със забременяването и опитаха инвитро, в резултат-3 броя Sunglasses . Мисля че се родиха и по-рано. Но така или иначе се беше наложило да ги храни и с шише и съответно 2 от тях не искаха много да сучат от гърда. Тя се изцеждаше, даваха им и с шишета и се опитваше да ги кърми. Беше взела и болнична електрическа помпа, за да увеличи кърмата, но пък възникнаха проблеми с много кърма и не можеше да навакса с изцеждането за двамата и съответно и маститни истории. Така или иначе не бяха само на кърма. Даваше добавка, изцеждаше колкото можеше и кърмеше. Единят юнак, обаче много обичаше сукането, и мисля че при него продължи и след годинката. Страхотна жена беше изобщо.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Леле майчице #Crazy Аз близнаци ако имам, не го виждам много много кърменето, пък 5 броя съвсем Shocked Като се сетя в началото как ми висеше на гърдите като маймуна по 24 часа...неее, няма начин просто Shocked Да не сме като свинките с по 6 или 8 цици Laughing

Общи условия

Активация на акаунт