Резултатите ми от хорм. изследвания - погледнете моля

  • 843
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 576
Показател  Мерна ед.       В реф. граници   Извън реф. граници      Референтни граници
LH                 mIU/ml                       9.05                                                                  2.4-12.6
FSН               mIU/ml                       8.48                                                                  3.5-12.5
Estradiol          pg/ml                     79.44                                                             24.5-195.0
Prolactin         µIU/ml                    238.5                                                              73.0 - 850.0
Progesteron     ng/ml                                                1.82                                      0.2-1.5
Testosteron      ng/ml                     0.604                                                                0.06 - 0.82

 

# 1
  • Мнения: 9 092
Приемаш ли Дуфастон или Утрогестан?

# 2
  • Мнения: 576
Взимах утрогестан за предизвикване на М този месец

# 3
  • Мнения: 9 092
Но този месец ли беше?
Питам, защото всичко ти е ок, съотношението между LH и FSH е добро (което е важно), но се чудя защо ти е завишен прогестеронът - ако си пила синтетичен прогестерон, може би това обяснява високите стойности. Което не е лошо де, според мен.

# 4
  • Мнения: 576
Близо два месеца не ми идваше.
Преди да ми дойде сега, ПРМ беше на 25 .11 .... и преди 9 дни ми дадоха Утрогестан да пия,за да предизвикат менструацията и ми дойде преди 3 дни.
И аз си помислих , че от там е тази висока стойност , изарах си пълно лечение от 5 дни с по 2 хапчета 3ти на ден

# 5
  • Мнения: 9 092
Значи е от това.
Между другото - прогестеронът се изследва на 7-ми ден след доказана овулация, в момента стойностите му не са реални. Ако искаш, можеш да гоповториш по-късно през този цикъл.

А защо ти назначиха хормонални изследвания?

# 6
  • Мнения: 576
Дали са ми пак LH и FSH да излседвам на 12-14 ден и прогестерон отново на 21 ден. Като след като ми свърши почвам фоликуметрия. Казаха ми да направя хормонални изследвания, тъй като пробваме от 5-6 месеца и бебето не става, отделно не мога да засека овулация и има съмнения за ановулаторен цикъл, което ме успокоиха, че се лекувало и не било страшно.
Мъжът ми също ще ходи на спермограма другата седмица да видим и при него какво е положението.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 248
На кой ден изследва хормоните. Като цяло според мен са добре, но ЛХ и ФСХ са в горна граница. За началото на цикъла би трябвало ЛХ да е малко по-ниско. Иначе съотношението е добро. За прогестерона Стеф е права, би трябвало да го изследваш на 7 дни след доказана овулация, без прием на прогостеронови препарати. Щом ще ходиш на фоликуметрия може да се установи точно деня, който не е задължително да е 21-ви (това е условно, при положение че незнаеш кога ти е била овулацията)

# 8
  • Мнения: 576
Хормоните ги изследвах на 3ти ден.
Прогестеронът си го очаквах да е завишен, но ще видим какво ще каже и доки.
А да ви попитам ..ако следващите изследвания са ок...каква ще е причината да смятат ,че при мен липсва овулация?

Общи условия

Активация на акаунт