Отучване от памперс?

  • 2 125
  • 7
  •   1
Отговори
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Пускам темата по поръчка на снаха ми. Имам 3 годишен племенник, който от много време пишка без памперс (ходи в тоалетната), но когато става въпрос за акане казва "Мамо, сложи ми памперс да акам". И няма отказване. Какво ли не опитаха, лъгаха го, че няма в аптеката, обясняваха, караха му се, и не, и не. Даже последния път 3 дни отказа да ходи по голяма нужда Confused
Снаха ми моли за съвет, как да го излъже, да се откаже от памперса Thinking

# 1
  • Мнения: 1 029
и моята дъщеря е същата Simple SmileАко не й сложа памперс няма да ака въобще....Оставям я за сега,предполагам,че сама ще поиска да ака в гърнето Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Може просто да поизчака още известно време.
Или да махне памперса тотално. Ако иска да ака в гащите, ако иска да стиска 5 дни. Поне аз така бих направила. Защото детето вече е голямо и явно е въпрос на характер  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Познати имаха същия проблем с дъщеричката си и понеже беше по-голяма (почти 5), говориха и с психолог. Та съвсетът му беше да не й дават памперс, каквото и да става. Все пак не може да се стиска безкрайно... А за да не се подува коремчето, повечко кивита.. и детето беше отишло в тоалетната на една пицария.. Просто като пишкали в тоалетната, то казало на майка си "ами аз и ще акам.. " И така! Успех!  Hug

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Благодаря за отговорите момичета Peace
надявам се да се справят скоро с проблема Tired

# 5
  • Мнения: 959
Със синът ми беше същото.Отказваше да ака ако не му сложим памперс.Борбата продължи повече от 6 месеца.
Прилагах и това за което става дума по горе да му отказвам да му сложа памперс.Не акаше по 3-4 дни.Будеше се нощно време с рев от болки в коремчето и аз, му отстъпвах.Накрая лятото като го заведох при баба му и дядо му се научи.Как?Дядо му му обясняваше че, са мъже и мъжете не акат в памперси и така,един ден просто ме изненада.Беше станал от обеден сън и сам си беше седнал на гърнето.От тогава никога повече не е акал в памперс.Моят съвет е ако има човек на когото детето се възхищава и опитва да подражава ,да направи опит да го убеди,преди да пристъпите към крайните мерки.
Успех newsm10

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
И това с даването на примера го опитаха, брат ми цял ден му обяснява как мъжете не акат в памперс и не и не Rolling Eyes страшен инат е това детенце Crazy

# 7
  • Мнения: 959
RS,то от един ден няма да стане Simple SmileМалко упоритост Wink За ината и нашият е инатлив то,сигурно за това се стигна до там на 3 и кусор да ака още в памперса.Няма страшно ще се научи но,трябва преди това малките им главици сами да го проумеят Laughing
Кураж и упоритост. Peace

Общи условия

Активация на акаунт