Оригинален американски чийз кейк

  • 9 120
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте, мами кулинарки!
Моя позната /американка/ ми изпрати рецептата за чийзкейка, който тя приготвя вкъщи. Днес го направих и вкъщи много го харесахме, затова реших да споделя рецептата с Вас.

Продукти:

1 ч.ч. натрошени пълнозърнести бисквити /аз използвах Нестле Житен дар - с фибри - 1 пакетр излезе малко повече от чаша, но ги сложих/
3 с.л. захар + 1 ч.ч.
3 с.л. масло или маргарин /разтопено/ + 1ч.ч. масло
5 опаковки чийз крем /аз използвах Филаделфия натурално и сложих 2 опаковки, защото в кварталното ни магазинче имаше толкова  Rolling Eyes/
3 с.л. брашно
1 с.л. ванилова есенция /аз сложих 1 пакетче ванилена захар/
1 ч.ч. заквасена сметана /сложих 1 кофичка от 200 г. на Данон/
4 яйца /аз сложих 3 в предвид по-малкото количество чийз крем/

Разбъркайте бисквитите, 3 с.л. захар и 3 с.л. разтопено масло. Изсипете в тавичка с диаметър около 20 см и притиснете добре сместа. Печете на 160 градуса за 10 мин.

Отделно се разбиват чийз крема, чашата захар, чашата масло и ванилията с миксер. Прибавя се заквасената сметана и пак се бърка. Прибавя се брашното и яйцата едно по едно, като след всяко се разбива. Накрая сместа се изсипва върху бисквитите и се пече на 160 градуса за 1 час и 10 мин. /аз пекох 55 мин./

Като се извади от фурната с нож или шпатула се отделя кейка от стените на съда. Но трябва да се охлади добре, преди да се извади от съда. Като се извади, се намазва със сладко /аз сложих малинено - около 300 г./ и се слага в хладилник да стегне поне 4 часа или за през нощта.

Това, което е важно, е тавичката да е по-дълбока, защото по време на печене се надува доста /после спада/.

Да Ви е сладко!   chef

# 1
  • Мнения: 4 111
Много благодаря за рецептата! Вече е в рецептурника ми, ще се пробва!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 35 814
Ще пробвам задължително тези дни, защото обожавам чийзкейк
Мерси много  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
Дано Ви хареса!  Hug

Пробвах да сложа снимки, но не успях. Не мога да разбера как става....  Embarassed

# 4
  • Мнения: 4 111
Дано Ви хареса!  Hug

Пробвах да сложа снимки, но не успях. Не мога да разбера как става....  Embarassed

Снимката трябва да е качена в интернет, копираш й линка и го слагаш тук, ако искаш картинката да излезе в мнението ти трябва да изглежда така [ i m g ]адреса на картинката[ / i m g ] без интервалите.
Тук е обяснено подробно.

# 5
  • Мнения: 2 708
Тук Можеш да видиш инструкции и да се пробваш.
Освен това мен labrex ме открехна за http://www.radikal.ru/,
Има и още начини сигурно много, както и Корнишонка ми написа как да правя линк от малка снимка, към по-голяма и ако искаш ще ти препратя нейното упътване. И аз миналата събота се борих със същото Laughing

# 6
  • Мнения: 2 708
Изпревариха ме Party

# 7
# 8
  • Мнения: 4 111
Изглежда фан-та-стич-но!  smile3521

# 9
  • Мнения: 2 708
Върхът. Е сега вече ме зариби съвсем LaughingПросто трябва да ми забрани някой да влизам в този форум. Но надали ще е възможно да ме спре някой. И тази рецепта е копната вече. Какво да ви разправям, от миналат седмица, откак се регистрирах до сега, вече съм се хакнала на тема готвене. И в момента се пекат страхотните пилешки филенца, и втасват едни питки, завити на фитилчета, а тортата с руло е в хладилника.
Следващата събота вече знам какво ще правя за десерт - американския чийзкейк Hug Просто през седмицата не ми остава време ooooh! А просто не си представям ако и тогава имах време. Сигурно по цял ден щях да си готвя newsm78

# 10
Благодаря, момичета!  Heart Eyes
И аз много стоя напоследък тук и от прекрасните рецепти на мамите кулинарки се вдъхнових. Толкова много вкуснотийки от тук спретнах вече. Тук е момента и на тях да им кажа:
Страхотни сте, момичета, продължавайте в същия дух! И продължавайте да ни вдъхновявате.   bouquet

# 11
  • Мнения: 52
аз ще ви кажа по бърз без печене:
2 пакетчета обикновенни бисквити 1 опаковка малък маргарин
1 кофичка заквасена сметана
2 пакетчета сирене крема
150 гр обикновенна захар
сладко от ягоди/боровинки
бисквитите се начупват на прах и се омесват с маргарина-това е единия блат
,слага се в една плоска чиния и се растила
после се смесва сиренето, сметаната, захарта и 1 пакетче ванилия,разбърква се и се слага в/у първия блат,и най накрая  сладкото.

# 12
  • Мнения: 4 435
При мене снимката не излиза. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 520
Изглежда много вкусно!! Благодаря за рецептата bowuu

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изглежда вкусно, но пусто като ме мързи.......  Tired

Общи условия

Активация на акаунт