Бебе, котка и хигиена?

  • 1 966
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, имам си 2 котки, детето поотрастна, но все още ги държа нстрана, все пак все още си лапаме ръцете..
Но от друга страна - другите деца дето лазят по пода и си лапат ръцете... Мисля си докога да ги деля, не прекалявам ли вече с хигиената...

Та въпроса ми е към мами с дом. любимци, КАКВИ ХИГИЕННИ МЕРКИ ВЗИМАТЕ И ДОКОГА?
 
обезпартазитяването и ваксините са ясни...

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
И ти ли си лапаш ръцете?
Никога не съм делила котката от детето NaughtyАми ти се притесняваш от лапане,ами като вземе да я целува и да я гуши и да я приспива Mr. GreenСега котката самосиндикално се дели от дъщеря ми и много внимава като ходи да яде да ил Божидара не е тръгнала след нея да я притеснява докато се храни.По едно време имахме две котки пак проблем нямаше.

# 2
  • Мнения: 911
Ще припадна!
Това е третата подобна тема за една седмица.
Ами, мила, първо се порови малко - 5мин. едва ли ще ти отнеме и после питай.

# 3
  • Мнения: 417
Не бих държала котка или куче в една къща,в стая или апартамент с малко дете.Има навсякъде косми и една странна миризма излъчват тези животни...... apchih
Но всеки си решава сам,това е мое мнение,което явно идва от това че не обичам котки и кучета.

# 4
  • Мнения: 9 973
щом можеш да се грижиш за трима.................. Hug

всеки си има собствено мнение,различно от твоето Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 39 716
Котарака го взехме когато Дияна беше на 3г и малко. Карам я често да си мие ръцете когато започне да го разнася из апартамента.
В началото Харо бягаше от нея, но в един момент се предаде.

# 6
  • Мнения: 702
Аз имам куче пинчер и не ми създава никакви проблеми,късокосмест е не пуска косми,но котка не бех гледала!Чувала съм,че миризмата която излъчват екскрементите им е отровна!

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Чувала съм,че миризмата която излъчват екскрементите им е отровна!
Ужас Shocked
Интересно ми е от къде го чу?Може и да ми кажеш къде да го прочета,че да се осведомя ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 39 716
Чувала съм,че миризмата която излъчват екскрементите им е отровна!
Ужас Shocked
Интересно ми е от къде го чу?Може и да ми кажеш къде да го прочета,че да се осведомя ooooh!

Боже защо ли сме още живи? А миризмата на кучешките екстременти? Боже, а човешките? Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 070
Ако животното еобезпаразитено /справка - заведете го на ветеринар/ - няма проблем. Бременна си имах котка, също и докато детето стана на 7-8 месеца, после умря. котката. Иначе си пълзеше детето по пода и си гонеше котката. Имаше такава тема наскоро.

# 10
  • Мнения: 14 654
Смятам, че където има домашни животни не може да става дума за хигиена изобщо. Космите, които хвърчат из цялата къща няма как да махнеш ако ще по цял ден само това да правиш. Миризмата се усеща, дори стопаните да са свикнали с нея. Пиша в темата, защото мъжът ми имаше котка, но щом забременях помолих свекърва ми да я подари на някого, въпреки че не живеем в това жилище. Не бих водила детето си в дом, където гледат животни.

# 11
  • София
  • Мнения: 518
Имах котка още преди да забременея и въпреки,че всички бяха против аз си я оставих и сега с бебка нямаме никакви проблеми,не зная като почне да лази какво ще е #Crazy но нямам намерение да го дам на друг,отвреме на време се изправя на креватчето,но като тя е вътре стои на разстояние,имам чувството,че се страхува от нея Simple Smile и аз се притеснявам от космите Confused още преди да родя го кастрирахме,уж щял да стане по-кротък,но никаква разлика Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нашата я купихме когато малкия беше на 3 г. и няколко месеца.Сега не смятаме да я махаме.Но тъй като е персииска стригането няма да й се размине.За ваксините е ясно, и естествено, че няма да я пускаме при бебето

# 13
  • Мнения: 1 900
Имам котка три години преди да стана мама. Преди живееше вътре, но сега вече не. Много вероятно е малкото дете да направи алергия, а освен това почти невъзможно да се поддържа необходимата хигиена.  Peace

# 14
  • Мнения: 378
Винаги сме били с котка , мили сме ръчичките често , но пак сме я пипали.  Пазила съм само като спят, да не легне върху някое от тях , особено върху лицето. Сега, вече големи, имаме две котки и забелязвам, че общуването с тях им е дало доста добри неща -  внимателни са, тъгуват , ако видят слаба улична котка...

Общи условия

Активация на акаунт