дали съпрузите да присъстват.........

  • 7 879
  • 221
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Искам да попитам майките какво смятат дали мъжете им да присъстват на раждането?Аз бях самичка докато раждах,но сега смятам 4е живи и здрави ако решим да имаме още деца съпругът ми да бъде с мен!Смятам че ще съм по спокойна ако някой в този момент ми държи ръката!

# 1
  • Мнения: 553
аз настоях направо си го изнудих да бъде с мен по ред съвсем неемоционални причини, въпрос на сигурност:
1. когато има един реален външен свидетел различен от докторите, самите те много повече внимават какво правят и с теб и повече с бебето - иначе се подразбира че е думата на 1 родилка срещу тази на целия екип. И  ти, и по-лошото и те, съзнават че каквото и да правят - в този момент ти си им в ръцете и после нищо не може да се докаже;
2.не могат да ти бият упойка и после да ти кажат, че детето ти се е родило мъртво, нещо му има и най-добре да го оставиш и да не го виждаш, да го разменят и т.н. за да го продадат на някоя бездетна двойка, за каквито случаи май не само аз съм чела и чувала... колкото и да са абсурдни - в България всичко е възможно;
3. ако някой си позволи да е груб с теб - има някой здрав и прав, който не им е в ръцете  и не е в това положение и може да те защити, да им се развика ако трабва и изобщо може реално да направи нещо, за да ги накара да си променят отношението;

4. раждането, още повече раждането на своето дете е единственото истинско чудо под слънцето и един ден това ще  един най- скъп спомен, който  дори сега да не може да оцени като остарее ще оцени и ще ти е благодарен.

 

# 2
  • Мнения: 911
Искам да попитам майките какво смятат дали мъжете им да присъстват на раждането?Аз бях самичка докато раждах,но сега смятам 4е живи и здрави ако решим да имаме още деца съпругът ми да бъде с мен!Смятам че ще съм по спокойна ако някой в този момент ми държи ръката!

Това, мила, трябва да го решите заедно.
Трябва да отчетеш и това, че някои мъже не са способни да присъстват.
Някои жени кават - нека да види какво е и настояват мъжа да присъства на всяка цена. Понякога това присъстване може да се заплати доста скъпо - после мъжа може да получи проблеми в леглото. И това не са крайности или изключения.

oceanid, мила, доводите ти са логични, но в основата си са доста наивни, между нас казано. Вършат работа само ако съпругът е медицинско лице; да отчетем и факта, че свидетелски показания на роднини се приемат на 50%. Не дай Боже да се стига до там! 

# 3
  • Мнения: 2 821
Не, не смятам, че мъжът трябва да присъства на раждането. Може би на раждане със секцио със спинална - да, но да ме вижда как раждам нормално, не благодаря! Мисля, че това е момент, в който жената ще се справи сама и без съпругът да я държи за ръката.

# 4
  • Мнения: 5 362
Не ми допада идеята...
Но кой както си предпочита Peace

# 5
  • Мнения: 351
Ние искахме да присъства,но докторът не позволи понеже било операция! Wink
Инак кой както пожелае,ако мъжът ти може да издържи на гледката,що не.................

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не бих позволила да присъства! Naughty

 Скоро имаше подобна тема, с доста страници.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз не съм фен на идеята да присъства  за нормално раждане .  Peace

# 8
  • Мнения: 2 000
Аз много исках съпруга ми да присъства. Той също имаше голямо желание. Но тъй като се наложи секцио, не можа да присъства. 

# 9
  • Мнения: 493
Моят съпруг присъства на раждането,и този момент е незабравим за него Hugи за мен също.Щеше да ми е много самотно и некомфортно ако го нямаше до мен за подкрепа Peace

# 10
  • Мнения: 196
Според мен решението трябва да е изцяло но бащата.

Не може майката да го ощетява и да не му позволява да присъства по време на раждането на собственото му дете - нито е честно, нито е справедливо!

Изказвания от сорта "няма какво да прави там" са супер егоистични - оставете го сам да си реши, та вие сте майка на децата му, а не негова!

# 11
  • Мнения: 86
Дори не съм мислила за това!Не ми звучи добре,а и второто се ражда толкова бързо,че таткото докато се облече може и да си родила!

# 12
  • София
  • Мнения: 12 548
Аз много исках съпруга ми да присъства. Той също имаше голямо желание. Но тъй като се наложи секцио, не можа да присъства. 

Защо? Аз раждах с планирано секцио с пълна упойка при това и точно заради това съпругът ми присъстваше в родилната зала. Поне един от нас да види как се ражда детето ни. Снимал е цялото раждане с камерата и е стоял на метър от краката ми. Не виждам проблем.

# 13
  • Мнения: 476
Присъствието на съпругът ми на раждането и дните, които прекарахме тримата в болницата са несравними с нищо друго в животът ни. Още му светят очите, когато разказва за раждането на синът си, а по-щастлив никога не е бил. Когато му подадоха детето се разплака.

# 14
  • Мнения: 545
Аз доста се чудих дали мъжът ми да бъде до мен.Той искаше много.В крайна сметка се отказах,за което искрено съжалявам сега!Колкото до това,че гледката може да бъде смущаваща за един мъж,предполага са че той ще стои до главата на жена си,не между краката й. Wink

Общи условия

Активация на акаунт