Не иска да ака, съзнателно се стиска

  • 677
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте, д-р Слънчева!
Дъщеря ми е на 2г и 3м. Преди 8м реших да махна памперса през деня, за да свикне да ходи на гърне. Два месеца се напишкваше навсякъде, но в един момент реши, че ще го прави на гърне и до днес няма проблем - даже настоява да ходи в тоалетната. Слагам памперс само, когато спи, но често е сух. Но с акането има голям проблем. Когато получи напън, започва да се стиска. Не иска да пусне акото, въпреки че никога не съм я насилвала или настоявала твърдо да се изака на гърнето. Но тези 8м ми се виждат доста дълго време. Има дни, в които "ака"(т.е. се стиска) по 4-5часа. Дори от скоро започна да го прави и вечер и заспива чак към 23ч, когато успее да се изака. А това е лошо, защото не може да вечеря и после цяла нощ е гладна( само млякото не й стига). Няма запек или някаква друга промяна в консистенцията. Опитвала съм и с разхлабителни, но не става - тя просто не го пуска. Притеснявам се от тези напъни - много са силни и продължителни.
Знам, че това е период, но при нас стана много дълъг. Нямам нищо против да ака на гащите, но поне да го прави.
Извинявам се за дългия пост. Какво бихте ме посъветвала и към какъв специалист трябва да се обърна?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 5 760
Действително това е период. Като начало е добре да я хвалите много, много когато се изходи в гърнето. Не хвърляйте съдържимото пред нея веднага в тоалетната- децата смятат, че губят нещо, което им принадлежи Party. Ако това не помогне се консултирайте с детски психолог.

# 2
  • Мнения: 282
Благодаря Ви! Hug

Общи условия

Активация на акаунт