Ставали ли сте свидетели на кражба?

  • 3 358
  • 58
  •   1
Отговори
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Преди няколко години , със една моя колежка влезнахме в един магазин за дрехи и както си разглеждахме изведнъж се обърнах и гледам мойта колежка сваля от манекена една блузка и за секунди си я сложи в чантата.Вътре имаше доста народ и никой не я видя.Аз не я издадох защото не знаех как да реагирам.А вие ставали ли сте свидетели на кражби и как бихте реагирали в такава ситуация?

# 1
  • Мнения: 46 492
Ставала съм, на кола. Обадих се в Полицията.

# 2
  • Мнения: 1 251
Честно казано винаги при някаква нередност-кражба и други, съм опитвала ако мога да помогна-ама кога ли ще си изям боя или нещо по-лошо! Веднъж един тинейджър-може и дрога да е бил-дръпна на една майка с количка чантата-ама тя милата бебето ли да гледа, след него ли да трънге-и аз се оказвам по пътя на крадеца-и като ми е толкова акъла-аз жена-ще спирам с тялото си един бягащ с все сила мъж-уж да помогна-та въпросния крадец като ме удари с все сила в гърдите-направо не знам как не паднах на земята-та сега се чудя с кой ум реших да се изпреча на пътя му -ами ако ми беше извадил нож и да ме наръга! Искам да помагам в такива ситуации, но вече не знам дали някой идиот няма да те утрепе за едното нищо-ако мога ще сигнализирам-ама на нас жените не ни е в природата да сме по-силните физически-ако имаше наблизо мъже може би щяха да успеят да го спрат! Но определено не си мълча и не бих премълчала ако видя някой да си присвоява нещо чуждо!

# 3
  • Мнения: 572
Преди няколко години , със една моя колежка влезнахме в един магазин за дрехи и както си разглеждахме изведнъж се обърнах и гледам мойта колежка сваля от манекена една блузка и за секунди си я сложи в чантата.Вътре имаше доста народ и никой не я видя.Аз не я издадох защото не знаех как да реагирам.А вие ставали ли сте свидетели на кражби и как бихте реагирали в такава ситуация?

а ти как би обяснила постъпката на колежката си, погледнато през твоите очи?

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Станах точно преди Коледа, в магазин Европа.Гадните цигани и хайките им CloseИзбягаха за секунди, но няма да пиша, че ще заключат темата Close

# 5
  • Мнения: 3 622
Ставала съм как една циганка бръкна в чантата на една жена  Close

# 6
  • Мнения: 281
Аз съм ставала свидетел само на Публична интелектуална кражба :,)

# 7
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Естествено че не одобрявам постъпката и но какво можех да направя да я издам ли?Та ние сме били по цял ден на работа заедно.Аз съм и казвала да не прави така че някой ден ще я хванат и че това не е лравилно.

# 8
  • Мнения: 572
Естествено че не одобрявам постъпката и но какво можех да направя да я издам ли?Та ние сме били по цял ден на работа заедно.Аз съм и казвала да не прави така че някой ден ще я хванат и че това не е лравилно.

не.въпроса ми беше по-скоро друг - защо краде?
няма достатъчно пари да си купи дадената блуза или ...?
аз също не удобрявам такива постъпки.


а колкото по темата - ставала съм свидетел на кражба, в магазин за хранителни стоки, който е притежание на мой близък, и то не веднъж, и съм се стараела да си остане просто опит за кражба.

# 9
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Ами не знам сигурно и харесва да го прави. Laughing

# 10
  • Мнения: 27 524
Не, само на два опита от мангалките на автобусна спирка, но на кражба - не. В случая с колежката ти - не, знам, не бих я издала в момента, но бих преустановила контактите си с нея.

# 11
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Аз сега съм във отпуск по майчинство и не потдържам никакви контакти с нея, но когато отида на работа ще си имам едно на ум.

# 12
  • Мнения: 999
Аз съм ставала жертва на кражба, но свидетел не съм била.

# 13
  • Мнения: 4 726
 Да. Заподозрях, че една циганка отараши чантата на един дядо на опашка в аптека, на която бях наредена и аз. След като се усети дядото пожела да ме обискирали, защото съм била наредена най-близо до него  ooooh!
 А, да. По малките часове някакви момченца крадяха бензин от една кола на паркинга под блока.  Взеха 5-6 яйца, дожаля ми че бяха с по-два жълтъка Crossing Arms

# 14
  • София
  • Мнения: 2 079
Поговори с колежката си, но не очаквай да се поправи с този разговор. Tired
Това намирисва на болестното състояние, наречено клептомания (патологично състояние, което се характеризира с импулсивно възникващо и непреодолимо желание за кражба).
По-добре е да предупредиш и другите си колеги, да имат едно на ум и да знаят с кого работят, но внимателно, за да не се заплетат едните интриги и каши. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт